Bodová světla

Doporučené kategorie

  Zaostřeno na bodové osvětlení

  Světla, která změní vyznění vašeho bytu, jeho vybavení nebo uměleckých předmětů

  Přidejte do místnosti jednu nebo dvě bodovky a bez ohledu na to, jestli chcete osvětlit méně přehledné schodiště, temnější kout, nebo nějaký umělecký kousek, nemůžete udělat chybu. Bodová svítidla vám dokonce pomůžou odvést pozornost od místa, které hostům třeba moc ukazovat nechcete.

  Máme pro vás desítky různých bodových světel, ze kterých si můžete vybírat podle stylu, zpracování nebo vzhledu. A není podstatné, jestli sháníte jednotlivé, napevno umístěné bodovky, nebo byste raději flexibilní vícebodový světelný zdroj, který vám dovolí jednotlivé žárovky směřovat, kam je potřeba.

  Máte ohledně bodových světel nějaké dotazy? Odpovědi najdete skoro jistě v naší sekci Častých otázek přímo tady na webu. A kdyby vás připravené odpovědi neuspokojily, neváhejte kontaktovat některého z našich odborných poradců, který vám zcela jistě pomůže.

  V naší nabídce najdete všechny čtyři hlavní typy bodových svítidel:

  • Zahloubená či zapuštěná stropní bodová světla
  • Nastavitelná bodová svítidla s vlastní základnou
  • Vícebodová světla se speciální konstrukcí nebo řadově umístěné bodovky
  • Kruhová nebo čtvercová vícebodová svítidla
  bodovky kancelar

  Co je pro pevně umístěná zahloubená svítidla lepší – vyšší, nebo nižší napětí?

  Ani jedno z řešení nemá žádnou zásadní výhodu. Ačkoli pro místnosti s vyšší vlhkostí, jako je třeba sprcha, bychom doporučili spíš bezpečnostní nižší napětí (viz níže detaily ohledně koupelny). Myslete ale na to, že bodovky s klasickým napětím 220 voltů budou fungovat, aniž byste se museli zabývat doplňkovým příslušenstvím. Naopak svítidla s nízkým napětím, například 12 voltů, nemůžete používat bez transformátoru, který napětí ze zásuvky sníží.

  Kdybyste to nechtěli řešit a raději byste rovnou radu, určitě kontaktujte naše odborné poradce.

  bodovky ruzne nastaveni

  Jaká bodová světla jsou právě v kurzu?

  Jednoduše řečeno – všechna. I proto je naše nabídka bodového osvětlení tak široká nejen z hlediska stylů, ale také barev a materiálů. Schválně si ji projděte v horní části stránky. Vybírat můžete nejen podle barvy nebo místnosti, do které svítidlo potřebujete, ale také podle designového stylu, typu základny, odolnosti vůči vlhkosti či průniku předmětů (IP), rozměrů, typu světelného zdroje, počtu žárovek nebo i podle výkonu (spotřeby elektrické energie).

  Existují stmívatelné bodovky?

  Většina z nich stmívatelná je, ale pokud chcete mít jistotu, mrkněte do technických specifikací žárovky. Mělo by být uvedeno „stmívatelná: ano“.

  Pokud by vám ovšem na našich stránkách padlo do oka konkrétní bodové světlo, které jako stmívatelné uvedeno nebude, neměl by být problém vyměnit žárovku za stmívatelnou. Zeptejte se na tuto možnost některého z našich odborníků. Pokud si nejste jisti, že zvládnete stmívač instalovat sami, neváhejte využít služeb elektrikáře.

  Prodáváte bodová světla rovnou se žárovkami?

  LED bodovky mají obyčejně světelný zdroj rovnou integrovaný, ale pro jistotu raději vždycky mrkněte na detailní popis přímo u svítidla, které vás zaujalo. Pokud je uvedeno „základní verze“, bude bez žárovky.

  Můžu dát bodovky do koupelny?

  Můžete, ale protože voda a elektřina se zrovna nemusejí, není opatrnosti nikdy dost.

  Všechna naše bodová svítidla jsou označena stupněm krytí. IP kód označuje úroveň ochrany daného výrobku proti vniknutí různých předmětů a tekutin. Je to dvojciferné číslo – první číslo informuje o ochraně proti průniku pevných částic a předmětů (na škále 0–6), druhé o ochraně proti kapalinám (v rozsahu 0–8). Maximální úroveň ochrany je tedy IP68. 

  Česká pravidla pro regulaci elektrických zařízení dělí koupelny a sprchové kouty na čtyři zóny:

  • Zóna 0 – Vana či sprchový kout. Svítidla mohou používat napětí maximálně 12 voltů, musí být určena pro instalaci pod vodní hladinu s ochranou alespoň IPx7 (první číslo kódu tady není rozhodující).
  • Zóna 1 – Strop přímo nad vanou (sprchou) a stěny do výšky 225 cm nebo od podlahy ke sprchové hlavici. Svítidla musejí splňovat stupeň krytí IPx5 (ochrana proti tryskající vodě).
  • Zóna 2 – Sem spadají stěny i strop kolem zóny 1 až do výšky 300 cm a do vzdálenosti 60 cm horizontálně. Svítidla musejí mít krytí alespoň IPx4, včetně svítidel nad umyvadlem. 
  • Zóna 3 – Zde už stačí běžná svítidla se stupněm ochrany IP20.
  zony koupelny

  Mám si vybrat halogen, nebo LED?

  My doporučujeme LED žárovky, protože spotřebují mnohem méně energie a vydrží podstatně déle než halogenové žárovky. Halogeny mají také světlo jedné barvy (barevné teploty), a to teplé bílé. Na rozdíl od nich nabízejí LED zdroje celou paletu různých světelných barev – od bílého denního světla (cca 5000 K) až po velmi teplé bílé světlo (cca 2000 K i méně).

  Můžu vyměnit halogenovou žárovku v bodovém světle za LEDku?

  Můžete. LED žárovky se vyrábějí v obrovském spektru různých závitů, patic i uchycení, takže jistě najdete takovou, která sedne i do vaší bodovky.

  Mají vaše bodová svítidla i označení z hlediska požární bezpečnosti?

  Samozřejmě, všechna odpovídají evropské normě DIN-EN-60598-1 a také domácí ČSN EN 13501-1. Pokud by vás zajímaly detaily, obraťte se prosím na naši linku péče o zákazníky.

  Zajímá vás ohledně bodových světel nebo dalších svítidel ještě něco? Neváhejte se obrátit na náš tým expertů. Můžete buď volat na číslo +420 228 888 280, nebo vyplnit náš kontaktní formulář tady na stránkách – samozřejmě až se vám to bude hodit.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.