Bodovky 12V

Decentní, jednoduché a zářivé – bodovky s nízkým napětím

Podhledová světla jsou jedním z nejlepších typů svítidel pro efektivní, funkční a soustředěné osvětlení. Jen se podívejte sami!

Jak se svítidla s nízkým napětím a světlem namířeným dolů instalují?

Instalace není zas tak snadná, jako je tomu u běžných stropních svítidel. Takže pokud se na instalaci svítidel se světlem namířeným dolů necítíte, asi bude lepší požádat o pomoc elektrikáře.

Prvním krokem je vyvrtání otvoru do podhledového stropu (rozměry svítidla se světlem namířeným dolů naleznete na stránce s podrobnostmi o výrobku nebo v pokynech pro instalaci). Poté se svítidlo připojí a zatlačí do otvoru. A je hotovo!

nízko napětové světlo koupelna kuchyň

Jak hluboko do stropu se bodovky s nízkým napětím instalují?

Při instalaci světel s nízkým napětím musíte dávat pozor na specifické rozměry a vzdálenosti. Ty najdete v podrobnostech o výrobku v obchodě nebo v pokynech pro instalaci, které jsou přiloženy ke každému svítidlu. Pokud máte jakékoli otázky, neváhejte kontaktovat naše technické poradce – kontaktní informace naleznete níže.

Jaký IP kód je požadovaný pro podhledová světla s nízkým napětím?

Bodovky s nízkým napětím vytvoří ve vaší koupelně funkční osvětlení s příjemnou atmosférou – jen dávejte pozor na správný IP kód, aby byla světla chráněna před průnikem vlhkosti. Totéž je důležité i v kuchyni – tam je zase potřeba dávat pozor na páru.

Správný IP kód by měl posoudit elektrikář, ten totiž bude vědět, které speciální požadavky jsou pro koupelnu relevantní. Čím blíže je světlo k vaně nebo sprše, tím vyšší musí být jeho IP kód. 

Stupeň IPX4Ochrana před cizími pevnými tělesy
0Žádná ochrana
1Pevná tělesa ≥ 50 mm
2Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
3Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
4Pevná tělesa ≥ 1 mm
5Ochrana před prachem
6Plná prachotěsnost
Stupeň IP4XOchrana před vniknutím vody
0Žádná ochrana
1Svisle kapající voda
2Šikmo kapající voda
3Vodní tříšť
4Stříkající voda
5Tryskající voda
6Silně tryskající voda
7Krátkodobé ponoření
8Trvalé ponoření
nízko napětové světlo set

Mohou bodovky s nízkým napětím fungovat s měničem?

Ano, bodovky s nízkým napětím fungují vždy s měničem, protože využívají napájení nízkým napětím, a proto je nelze připojit do běžné elektrické sítě (230 V). Měnič konvertuje síťové napětí 230 V, aby bylo možné bodovky s nízkým napětím připojit do sítě. Výhodou bodovek s nízkým napětím je, že většinou vydrží déle než stejná svítidla s vyšším napětím.

Tip: Při instalaci podhledových světel s nízkým napětím mějte na paměti minimální požadovanou vzdálenost od ostatních součástí. Měnič by se neměl instalovat příliš blízko ke světlu, aby se zabránilo přehřátí.

Jsou k dostání stmívatelné bodovky s nízkým napětím?

Ano, bodovky s nízkým napětím lze stmívat pomocí vhodného stmívače. Důležité: Měnič je nutno stmívat rovněž, což znamená, že stmívač s ním musí být zkalibrován. Pokud budete potřebovat jakoukoli pomoc, stačí se zeptat našich odborných poradců. Kontaktní informace naleznete níže.

Jsou bodovky s nízkým napětím k dostání jako sada?

Ano, samozřejmě, můžete si pořídit například sady deseti nebo tří bodovek.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.