Bodovky 230V

Doporučené kategorie

  Bodová světla s vysokým napětím

  Osvětlete každý kout svého domova

  Bodová světla nejenže dobře vypadají, jejich použití je ale také velmi flexibilní. Využijete je kdekoli, od obývacího pokoje, přes kuchyň nebo chodbu až po vestavěné knihovny a spodní strany skříněk. Bodová svítidla rozjasní každý kout vašeho domova, ať už je nainstalujete kamkoli.

  Co odlišuje svítidla s vysokým napětím od svítidel s nízkým napětím?

  Hlavní rozdíl mezi vysokonapěťovými (230 V) a nízkonapěťovými (12 V) svítidly je v tom, že vysokonapěťová svítidla nevyžadují pro své fungování transformátor.

  Stejně jako u všech systémů zapuštěných světel jsou jednotlivé bodovky vzájemně propojeny, tj. existuje vedení od jednoho světla k druhému. U vysokonapěťových zapuštěných světel není omezeno, kolik bodovek lze do řetězu připojit.

  Rozhodnutí, zda zvolit vysoké nebo nízké napětí, závisí také na místě použití. Například nad sprchami, vanami a umyvadly nebo v jejich okolí by se měla používat pouze 12V nízkonapěťová svítidla.

  230v svetlo smerem dolu Tria bile od SLV

  Kde se používají bodová světla s vysokým napětím?

  Bodová světla s vysokým napětím lze použít téměř v jakékoli místnosti v domě, od obývacího pokoje, přes chodbu a kuchyň až po zimní zahradu. A aby toho nebylo málo, stylová bodovka nebo dvě propůjčí úplně nový vzhled regálům a kuchyňské pracovní desce.

  Výjimkou je koupelna – nad sprchami, vanami a umyvadly nebo v jejich okolí by se měla používat pouze 12V nízkonapěťová svítidla.

  A protože mnoho zapuštěných světel s vysokým napětím lze natáčet, můžete se konečně rozloučit s těmi nepříjemně tmavými kouty, které mají tolik v oblibě pavouci.

  Další výhodou bodových světel s vysokým napětím je jejich kompaktní design. Po instalaci zmizí bodovka v nábytku, stropu nebo stěně a viditelný zůstane pouze dekorativní kroužek. Výsledkem je, že malé místnosti – třeba kompaktní kuchyně nebo krátké chodby – vypadají větší.

  Jak se bodová světla s vysokým napětím montují?

  Upozorňujeme: Pokud chcete ve svém domě instalovat bodová světla s vysokým napětím, důrazně vám doporučujeme, abyste instalací pověřili proškoleného a certifikovaného elektrikáře.

  Po provedení elektroinstalace se do stropního podhledu vyvrtá otvor. Rozměry otvoru jsou dány velikostí příslušného výrobku. Při instalaci vysokonapěťové bodovky se přídržné spony na zadní straně obvykle přitlačí k sobě a svítidlo se vloží do vyvrtaného otvoru.

  Jak hluboká musí být dutina pro svítidla s vysokým napětím?

  Hloubka dutiny závisí na konkrétním výrobku. Existují bodovky s malou montážní hloubkou, kde by měl stačit otvor o velikosti 30 mm.

  Pokud nechcete, aby vám podhled zbytečně snižoval strop ve vybrané místnosti, jsou bodová světla s malou hloubkou absolutní nutností.

  zlate svetlo smerem dolu od Riperlamp
  230v svetlo smerem dolu jannis aluminium od Arcchio
  vysoke napeti svetlo smerem dolu aluminium stribrne od Arcchio

  Jaký světelný zdroj používají bodová světla s vysokým napětím?

  Bodová světla s vysokým napětím zpravidla používají reflektorovou žárovku GU10 s halogenovou technologií. K dispozici jsou však také verze s pevně nainstalovanými LED žárovkami a LED retrofity pro klasické objímky GU10.

  Pokud přecházíte z halogenových žárovek GU10 na LED žárovky GU10, měla by mít nová LED žárovka:

  • srovnatelný jas v lumenech
  • podobnou barevnou teplotu v Kelvinech
  • dobré barevné podání, nejméně Ra 80
  • srovnatelný úhel paprsku, např. 40° pro světelný kužel nebo 110° pro širokoplošné osvětlení
  230v svetlo smerem dolu Vancouver od astro

  Je bezpečné instalovat bodová světla do koupelny?

  Ve srovnání s jakoukoli jinou místností v domácnosti je v koupelně větší vlhkost. Je tedy dvojnásobně důležité, abyste instalaci nechali provést plně kvalifikovaným a certifikovaným elektrikářem.

  Při instalaci v koupelně se používají žárovky s odlišným stupněm krytí:

  • Žárovky nad vany, sprchy a umyvadla musí mít stupeň krytí IP67 a měly by být provozovány pouze s napětím 12 V
  • Do výšky 2,25 m kolem sprchové hlavice a vany musí mít žárovka krytí IP65 a musí být napájena 12 volty
  • V okolí 60 cm kolem vany, sprchy a umyvadla a do výšky 2,25 m musí mít žárovky stupeň krytí IP44
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.