Designová nástěnná svítidla

Doporučené kategorie

  Designové nástěnné lampy

  Klasické i kreativní osvětlení

  Svět nástěnných svítidel ještě nikdy nebyl tak rozmanitý jako dnes, mimo jiné i díky rychlému vývoji osvětlovací LED technologie a tomu, co s ní současní designéři dovedou. Pojďme se podívat, proč je mezi návrháři tak oblíbená, prozkoumat nejrůznější styly a objevit opravdovou klasiku.

  Proč se pro designové nástěnné osvětlení tak často používají LEDky?

  Designova nastenna svitidla

  Od chvíle, kdy LEDky vtrhly na trh, změnily převratným způsobem práci designérů a díky kompaktním rozměrům jim poskytly netušenou svobodu. „Byli jsme zvyklí na omezení daná skleněnou žárovkou a museli jsme svítidlo vystavět kolem ní,“ vysvětluje Gigi Ranica, zakladatel studia Knirkerborker v rozhovoru pro Svetla24.cz.
  „Dnes můžeme lampu vyrobit přesně podle návrhu s tím, že nakonec se tam jednoduše přidá LEDka.“ Návrhy pracující s LEDkami nejsou jen mnohem „snáze realizovatelné“, jak podotýká Ranica, ale jsou i mnohem stylovější, modernější a hlavně futurističtější.

  Což navíc nijak nesnižuje svítivost žárovky – ty dnešní jsou jen mnohem subtilnější než dřívější skleněné. Ale svítí spíš víc.

  Jaké nástěnné designové lampy se hodí do jednotlivých pokojů?

  Designova nastenna svitidla

  Ložnice

  Ložnice by měla být v první řadě oázou klidu, místem, kde si můžete odpočinout a relaxovat – ne jen místností, kde spíte. Proto stojí za to umístit právě sem designové nástěnné osvětlení – dodají ložnici punc luxusu a specifickým způsobem podtrhnou její atmosféru.

  Pokud máte slabost pro design, odvažte se a zkuste něco neobvyklého – třeba orientální styl v podání By Rydéns, nástěnnou lampu od ikonického britského návrháře Anglepoise nebo uměleckou instalaci od značky de Majo.

  Obývací pokoj

  Obývací pokoj – hlavní reprezentativní prostor – by vaše hosty mohl i malinko ohromit, co říkáte? Pomůžou v tom designová světla od značek Northern, Ingo Maurer nebo dokonce Swarovski.

  Obývák ale znamená také komfort. Je to místo, kde se můžete pohodlně usadit na své kožené sedačce nebo se začíst v oblíbeném křesle. A k tomu potřebujete vhodné světlo – musí se přizpůsobit všemu, co právě děláte. A tady přichází ke slovu stmívatelná nástěnná světla. Nechcete ztrácet čas instalací externího stmívače? Zkuste modernistická světla EasyDim, která můžete ovládat klasickým vypínačem – dalším kouskem moderního designu!

  Designova nastenna svitidla
  Designova nastenna svitidla

  Chodby a schodiště

  Designová nástěnná světla s integrovanými detektory pohybu jsou perfektním řešením pro chodby a schodiště. Díky tomu se na nich rozsvítí, kdykoli jdete nahoru a automaticky se zhasne, když tam zrovna nikdo není.

  Nabízí hned několik výhod – mimo jiné zlepšují bezpečnost a šetří elektřinu i životnost žárovky.

  Díky fantastické technologii, která zaručuje okamžitě 100% jas, jsou LEDky prostě ideální volbou pro nástěnné i jiné druhy osvětlení.

  Koupelna

  Koupelna představuje pro designéry tak trochu oříšek, protože musí vyhovět speciálním normám na osvětlení, zejména co se týče vniknutí vody a cizích těles.

  V koupelnách se světlo často používá jako samostatný designový prvek, třeba různobarevné LED pásky k osvětlení zrcadel. Nebo chytré žárovky,  které se mrknutím oka přepnou z praktického osvětlení vhodného na holení nebo líčení do fialového tónu, který podkreslí relaxační bublinkovou koupel.

  Designova nastenna svitidla

  Jaký je typický styl designového osvětlení na stěnu?

  Designové nástěnné osvětlení existuje v nekonečném množství stylů, kreativita návrhářů doslova nezná hranic.

  Značky jako Masiero jednotlivé styly dokonce navzájem propojují – v tomto případě klasický s moderním. „Tak trochu modernější klasika a klasičtější moderna,“ popisuje Enrico Maria Masiero v rozhovoru pro Svetla24.cz.

  Můžete vyzkoušet třeba italský design, který kombinuje extravaganci s klasickými prvky a cení si umělecké tradice. Způsob, jakým návrháři realizují svou vizi, je pokaždé jiný – jednou je to zlatá, jindy bílá barva, někdy vsadí na hravost, jindy na modernu.

  Skandinávský design není o nic méně experimentální, ale drží se víc při zemi a je úzce spjatý s přírodou – často využívá dřevo a na první místo klade funkčnost. Jestli vás napadlo, že je to na úkor kreativity, jste na omylu.

  Designova nastenna svitidla
  Designova nastenna svitidla
  Designova nastenna svitidla

  Znáte designové ikony mezi nástěnnými lampami?

  V průběhu let se z vybraných designových kousků stala nadčasová „klasika“. Typickým příkladem je lampa Tolomeo od studia Artemide – svítidlo, které se od doby svého vzniku nepřetržitě používá dodnes. V některých případech oblíbenost různě kolísá, jako například u stolní lampy Wagenfeld a u mnoha dalších návrhů z dílny Bauhausu.

  Další klasické kousky pochází ze Skandinávie, jako například světoznámá značka Louis Poulsen. Některá svítidla dala dokonce vzniknout úplně novým kategoriím. Za všechny jmenujme třeba první obloukovou stojací lampu Arco studia FLOS z roku 1962. Značky jako KARE dnes přichází s fantastickými inovacemi, které se rychle stávají moderní klasikou.

  Objevujte s námi kreativní svět designových nástěnných svítidel a vyberte si přesně podle svého vkusu.

  Designova nastenna svitidla
  Designova nastenna svitidla
  Designova nastenna svitidla

  Pokud máte jakékoli otázky ohledně rustikálních nástěnných světel, prosím neváhejte se obrátit na naše specialisty. Zavolejte na číslo +420 228 888 280 nebo se s námi spojte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.