Dětská lampa na stůl

Doporučené kategorie

  Dětské stolní lampy

  Světlo do života vašich dětí.

  Při malování, hraní, čtení nebo psaní domácích úkolů by si vaše dítě určitě nemělo zbytečně namáhat oči, proto je investice do dětské lampy na stůl naprostá nutnost.

  dětské lampy s klipem by Niermann

  Ostré světlo stropního svítidla nikdo moc rád nemá, a proto je tu náš sortiment dětských lampiček na stůl a na noční stolek, které umožní vašemu dítěti tvořit nebo se vypořádat s nudnými domácími úkoly v teplém a útulném světle.

  Jak jasně by měla dětská lampička svítit?

  Děti si rády hrají (a také dělají domácí úkoly) ve svém pokoji, takže lampička by neměla být jen dekorací, ale musí být i praktická.

  Abyste zajistili, že si vaše děti nebudou namáhat při čtení, psaní, vybarvování nebo hraní oči, žárovka by měla mít nejméně 400–500 lumenů.

  Jaká barva světla se doporučuje pro stolní lampičky do dětského pokoje?

  Barva žárovky v dětské stolní lampičce závisí na tom, kde v místnosti se lampička používá a také k čemu.

  Pokud je lampička umístěná u postele a je určená na čtení, doporučuje se teplá bílá barva světla, méně než 3300 Kelvinů, která vyvolává atmosféru uvolnění a útulnosti.

  Na pracovní stůl se však doporučuje univerzální bílé světlo, mezi 3300 a 5300 Kelviny, aby se vaše dítě mohlo v klidu učit a nemuselo mhouřit oči kvůli slabému světlu.

  Upozorňujeme: Některé stolní lampičky se nedodávají s žárovkami, takže v takovém případě si budete muset objednat vhodnou žárovku.

  dětské stolní lampy od Dalber
  dětské stolní lampy od Elobra

  Proč je v dětském pokoji tak důležitá kvalitní lampička na noční stolek?

  Lampička k posteli plní v dětském pokoji mnoho úkolů. Musí být perfektním světlem ke čtení, hraní nebo učení a musí také vydávat jednoduché, příjemné noční světlo, u kterého vaše dítě snadno usne.

  Světlo by nemělo být ostré a oslňovat, o což se většinou postará barevné stínidlo.

  A jako speciální tip doporučujeme nainstalovat dotykové stmívače, takže namísto hledání vypínače stačí, když se vy nebo vaše dítě stolní lampičky jednoduše dotknete, a můžete tak nastavovat jas.

  Stmívače se pak už nebudete chtít vzdát!

  Jaké žárovky jsou vhodné pro stolní lampičky do dětského pokoje?

  Dětská stolní lampa musí být bezpečná, takže určitě nepoužívejte skleněné žárovky. Vždy je nutné používat plastické žárovky odolné proti rozbití.

  Měli byste se také vyhnout používání energeticky úsporných žárovek, protože ty obsahují rtuť.

  Pokud jde o osvětlení, doporučujeme používat LED žárovky, které mají dlouhou životnost a jsou odolné proti spínání, ale také šetří ve srovnání s tradičními žárovkami až 90 % elektrické energie (což se bude hodit, až zjistíte, že vaše dítě nechalo lampičku svítit celý den!).

  U LED žárovek byste měli dbát na to, aby vyzařovaly teplé, útulné bílé světlo s barevnou teplotou méně než 3300 Kelvinů. U dětských stolních lampiček jsou obvyklé žárovky s jasem 400 lumenů nebo více.

  dětské stolní lampy od MacoDesign

  Avšak pokud se lampičky používají pouze pro dekorativní účely a nikoli na práci nebo čtení, stačí i menší lumenová hodnota.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.