Dětská nástěnná svítidla

Doporučené kategorie

  Dětská nástěnná světla

  Moderní osvětlení pro děti jakéhokoli věku.

  Dětské osvětlení na zeď je zábavné a rozmanité. Svítidla mohou mít tvar zvířátek, rakety nebo je může zdobit potisk z nejoblíbenějšího televizního seriálu vaší ratolesti – v našem sortimentu se určitě najde něco, co budou vaše děti milovat.

  Dejte prostor svému vlastnímu „vnitřnímu dítěti“ a vyberte něco, co se bude dokonale hodit do pokojíčku vašeho dítěte – anebo něco tak roztomilého, že tomu prostě nejde odolat.

  Na co musím myslet, když chci nainstalovat nástěnné světlo do dětského pokoje?

  Dětské nástěnné lampičky

  I když si vy sami (a vaše děti) můžete libovolně vybírat mezi roztomilými zvířátky, barevnými auty, nádhernými pirátskými loděmi a záhadnými kosmickými scenériemi – tedy pokud jde o design –, při instalaci nástěnných světel do dětského pokoje doporučujeme několik preventivních opatření.

  Patří k nim:

  • Pravidelná kontrola kabelů a zásuvek a zjištění, zda nejsou poškozené
  • Zamezení toho, aby se vaše dítě mohlo dotknout horkých svítidel
  • Odstranění jakékoli textilie nebo papíru, které dítě položí nebo přichytí na stínidlo, protože to může znamenat riziko požáru
  • Nepoužívání skleněných nástěnných svítidel, která se mohou rozbít a přitom způsobit vážná poranění

  Jaký materiál by se měl na dětská nástěnná světla používat?

  Vždy by se měla používat nerozbitná plastová svítidla, aby se zabránilo tomu, že se děti poraní o skleněné a kovové části nebo že je spolknou.

  Energeticky úsporná svítidla, i když jsou skvělá pro životní prostředí, nemají v dětském pokoji co dělat, protože obsahují rtuť, která může při náhodném rozbití svítidla uniknout.

  Pokud jde o kvalitu osvětlení, je žádoucí útulná atmosféra. Takže se při výběru ujistěte, že svítidlo má teplou bílou barevnou teplotu přibližně 2700 Kelvinů.

  A nezapomeňme, že děti milují barvy!

  Rády se převlékají do různých kostýmů a rády malují, takže určitě hledejte svítidlo s indexem podání barev nejméně Ra 80.

  Dětské nástěnné lampičky

  Ideální volbou pro osvětlení dětského pokoje jsou LED svítidla. Nejen že jsou energeticky efektivní, což je důležité, ale také jsou odolná proti přepínání, a to znamená, že časté rozsvěcení a zhasínání nezpůsobí prasknutí žárovky nebo ošklivý šok pro vaše dítě!

  Dětské nástěnné lampičky

  Jak jasná by měla být nástěnná světla v dětském pokoji?

  Jas nástěnného svítidla v dětském pokoji bude záviset na tom, k jakému účelu světlo zamýšlíte používat.

  Například pro zlepšení celkového osvětlení místnosti nebo namíření bodového světla na určitou oblast doporučujeme žárovku s hodnotou 400 lumenů nebo více. Pokud však nástěnné světlo plní zejména dekorativní funkci, postačí žárovka s menší lumenovou hodnotou.

  Důležitými faktory pro jas jsou také velikost místnosti a různá tloušťka stínidel, berte je tedy také při výběru osvětlení do dětského pokoje v potaz:

  • Tradiční 40W žárovka odpovídá přibližně 400 lumenům
  • Tradiční 60W žárovka odpovídá přibližně 800 lumenům

  U moderních LED svítidel je třeba dbát na uvedenou specifikaci v lumenech.

  Existují dětská nástěnná světla se zástrčkami?

  Pokud na stěně nemáte pevnou elektrickou přípojku, máte k dispozici dětská nástěnná světla se zástrčkou.

  Potřebujete jen zásuvku a prvek pro montáž svítidla na stěnu.

  Upozorňujeme: Pokud zvolíte nástěnné svítidlo se zástrčkou, pravidelně kontrolujte, zda kabel nevykazuje známky opotřebení nebo porušení.

  Dětské nástěnné lampičky od Niermann
  Dětské nástěnné lampičky

  Prodáváte noční lampičky, které by pomohly mému dítěti při usínání?

  Určitě!

  Naše noční lampičky jsou ideální do dětského pokoje, protože vydávají příjemné světlo, které má pozitivní vliv na cyklus spánku a bdění.

  Noční lampičky přinášejí vašemu dítěti také pocit bezpečí a co je nejlepší, spolehlivě zaženou všechny příšery pod postelí!

  Jak vysoko se nástěnná světla v dětském pokoji zavěšují?

  V obývacím pokoji se například doporučuje nainstalovat svítidlo ve výšce, která je mírně nad úrovní očí, tj. asi 1,70 až 1,80 m.

  Dětský pokoj je odlišný, musíte totiž zajistit, aby světlo ze svítidla dítě neoslňovalo, ať už sedí, leží nebo stojí.

  Mnoho výrobků však má stínidla nebo kryty, které výrazně snižují nebo odstraňují oslnění.

  Pokud si dítě o nástěnné svítidlo nemůže popálit ruce, o což se postará stínidlo nebo kryt, můžete klidně pověsit světla v dětském pokoji o hodně níže než v obýváku.

  Dětské nástěnné lampičky
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.