Boho-Chic

Vášnivá kombinace vzorů, barev a materiálů

Boho je něco pro individualisty, kteří mají rádi výrazné barvy. Heslem tohoto trendu je "namíchej to". S láskou vybrané jednotlivé kusy jsou kombinovány podle vašeho přání. Staré kousky z blešího trhu se spojují s novými výrobky. Poklady ve stylu "udělej si sám" neboli DIY, barevné polštářky a koberce s třásněmi, přírodní materiály a orientálně vypadající dekorace se dokonale hodí k trendu Boho, který nelze zaškatulkovat.


Odkud pochází pojem "Boho"?

Současný trend vlastně není až tak nový - jeho počátky sahají až do 19. století! Tehdy to byla doba společenských otřesů. Bylo to tak: bohémové - nekonvenčně smýšlející básníci a umělci - se vzbouřili proti konzervativní buržoazii. Toto hnutí se vyznačovalo nejen intelektuálním diskurzem, ale také novou, mnohem individuálnější formou bydlení a zařizování.

Pravdu mají i ti, kteří si pojem "boho" spojují s hnutím hippies. V šedesátých a sedmdesátých letech totiž boho chic zažil svůj druhý start. V devadesátých letech znovu ožila. A teď? Ano, opět nastal čas nové boho vlny, na které se s radostí vezeme, co se týče světelného designu!

Jak vypadá Boho-Chic?

Trend Boho si libuje ve svých protikladech a místy dokonce kombinuje protichůdné atributy - něco pro individualisty, jejichž srdce bije pro rozmanitost a radost ze života. Prvky v detailu:

 • Drobný nábytek s kouzlem blešího trhu
 • Barevné polštáře, přikrývky a koberečky
 • Tkaniny ze sametu a manšestru
 • Macramé závěs a plastový větrník
 • Pestré vzory a etnické motivy
 • Syté zemité tóny
 • Přírodní materiály jako dřevo a ratan
 • Orientálně vypadající ozdoby
Nakupujte boho světla

Závěsná svítidla ve stylu "Hippie-chic"

Útulný obývací kout s barevnou komodou a sametovým křeslem s kouzlem blešího trhu lze skvěle kombinovat s módní závěsnou lampou. Vhodná je například marocká lampa s dírkovaným vzorem nebo skleněná lampa v retro vzhledu.

Nakupujte boho světla

Stolní lampy ve stylu sedmdesátých let

Stolní lampy jsou ideální pro dekoraci komod a příručních stolků. Elegantní modely z poloviny století s viditelnými světelnými zdroji nebo orientální modely s teplými zlatými tóny působí obzvlášť boho. Skvěle se hodí i směsi materiálů z obnovitelných surovin, jako je ratan, dřevo, bambus a korek.

Nakupujte boho světla

Stojací lampy s boho atmosférou

Radost ze zkoušení věcí a hledání dalšího oblíbeného kousku jsou předpokladem pro milovníky boho. Která stojací lampa se nejlépe hodí k barevným pufům a kobercům nebo k oblíbenému křeslu s manšestrovými polštáři, je otázkou vkusu. Dovoleno je to, co se líbí - a v boho stylu to jsou obvykle barevné poutače na oči.

Nakupujte boho světla
 • Bezplatná doprava nad 500 Kč
 • Vrácení do 30 dnů zdarma
 • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.