UŽITEČNÉ RADY CO JE TO VLASTNĚ LUMEN?

LUMENY
Jak správně na "lumeny"!

Spotřeba energie díky LED technologii jde dolů a je poměrně težké přesně určit jas výrobku jen z informace o wattech. Jas a svítivost se liší od výrobku a lumen je tedy z nejspolehlivějších indikátorů jasu.

CO JE TO VLASTNĚ LUMEN?

Lumen (lm) je jednotka světelného toku nebo jednodušeji řečeno jasu světla. Hlavně v minulosti se často jas a svit žárovek označoval watty. Nicméně v posledních letech se stalo použití lumenů normou, které výstižněji představuje jas a teplotu světla, které bude LED svítidlo nebo žárovka vyzařovat.

KDE PŘESNĚ NAJDU OZNAČENÍ LUMENŮ?

KDE PŘESNĚ NAJDU OZNAČENÍ LUMENŮ?

Kolik lumenů žárovka nebo svítidlo má byste měli najít přímo na balení nebo žárovce. Samozřejme u nás na světla24.cz u každého svítidla tuto hodnotu najdete.

JAK POROVNAT LUMEN S WATTY?

JAK POROVNAT LUMEN S WATTY?

Pokud byste rádi porovnali lumeny s watty, pomůže vám následující tabulka:

100 W = 1521 lumenů
75 W= 1055 lumenů
60 W= 806 lumenů
40 W= 470 lumenů
25 W= 249 lumenů

Moderní žárovky a svítidla, jako jsou úsporné zářivky nebo LED produkují stejný jas s menším počtem wattů - světelná účinnost je tedy vyšší. Nesmíme ale zapomenout, že poměr se může měnit v závislosti na svítidle.

JAK PŘEJÍT NA LED ŽÁROVKY?

JAK PŘEJÍT NA LED ŽÁROVKY?

Změna na úsporné žárovky je poměrně jednoduchá. LED mají úplně stejnou patici žárovky jako klasické typy. Například nejběžnější E27 nebo G9. LED žárovky vydrží o mnoho let déle než tradiční žárovky a jsou tedy šetrnější k životnímu prostředí a vaší peněžence.


Objevte naše žárovky

LED žárovky

Objevte nyní

Žárovky s vláknem

Objevte nyní

Chytré žárovky

Objevte nyní

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.