UŽITEČNÉ INFORMACE
jak na vyber ventilatoru

Jak najít nejlepší ventilátor Praktické a pohodlné: osvěžení stisknutím tlačítka

Najít nejlepší ventilátor - přizpůsobený vašim potřebám a samozřejmě vašemu obytnému prostoru - to vyžaduje dobré plánování. Než si ventilátor koupíte, měli byste zvážit, co chcete: Měl by pracovat obzvlášť tiše, abyste ho mohli používat i v ložnici? Měla by být co nejmenší a například montovatelná na šikmou střechu? Nebo by měl být chytře ovladatelný a mít mnoho možností nastavení? Vytvořte si svůj kontrolní seznam fanoušků pomocí následujícího průvodce.

Různé typy ventilátorů

Nejdůležitější o ventilátorech

Ventilátor po celý rok? Proč ne!

Ventilátor je užitečný po celý rok. Zatímco v letním provozu příjemně chladí, v zimním provozu naopak zajišťuje dobrou distribuci topného vzduchu, který se nahromadil pod stropem. Tato možnost je ideální pro snížení nákladů na vytápění. Pokud chcete ventilátor využívat 365 dní v roce, měli byste se při jeho nákupu ujistit, že má možnost zimního provozu.

typ

Jaký typ ventilátoru zvolit?

Stropní ventilátory jsou pevně namontovány a zapojeny přes stropní přípojku. Jsou k dispozici buď výhradně pro chlazení a distribuci vzduchu, nebo s integrovanými LED žárovkami pro celkové osvětlení. Podlahové a stolní ventilátory lze flexibilně umístit. Díky nabíjení baterie přes USB se hodí i na cesty. Ventilátory jsou již k dispozici za méně než 100 eur.

podrobnosti

Na co si dát pozor?

Zajímavý je výkon, vhodnost pro určitou velikost místnosti i různé úrovně intenzity. V závislosti na typu stropu je třeba věnovat pozornost hmotnosti. U podlahových ventilátorů by měla být možnost naklápění a oscilace (pohyb hlavy). Praktické jsou také výškově nastavitelné podlahové ventilátory. A možnosti ovládání sahají od tahacích řetězů až po aplikace pro chytré telefony.

letni rezim

Letní režim

zimni rezim

Zimní režim


Stropní ventilátory s osvětlením a bez něj Tichý režim pro ložnice

Máte na stropě jen jednu přípojku a nemůžete se rozhodnout, zda ji použít pro ventilátor nebo stropní světlo? Pak si jednoduše vyberte ventilátor s integrovanými LED diodami pro dobré celkové osvětlení. Pomocí dálkového ovládání můžete také zvolit barvu světla, například u modelů Star­luna. Do ložnice se doporučuje tichý model, například s motorem WhisperWind®, jako je Hun­ter. V závislosti na velikosti místnosti byste měli věnovat pozornost vhodnému průměru ventilátoru. Následující přehled poskytuje dobrou orientaci:

Malá místnost,
například pokoj pro hosty:

< 3 x 3 m
Ø: 76 – 122 cm

Velký pokoj,
například obývací pokoj:

< 6 x 6 m
Ø: 127 – 137 cm

Velmi velká místnost,
například lofty:

> 6 x 6 m
Ø: ab 142 cm

Chladný vánek díky stolním ventilátorům Flexibilní umístění

Stolní ventilátory jsou flexibilními pomocníky, když nečekaně přijde horko. Lze je uvést do provozu přímo, bez jakýchkoli nároků na instalaci - stačí je zapojit do zásuvky a chlazení může začít. Malé ventilátory jsou oblíbené zejména pro kanceláře a domácí pracovny. Ale také v obytných místnostech, od obývacího pokoje až po kuchyň, přinášejí vítané ochlazení a šmrnc - například modely Casafan v retro stylu.

Cílené chlazení pomocí stojanových ventilátorů Od cíleného proudění vzduchu k oscilaci

Stejně jako stolní ventilátory lze i podlahové ventilátory během okamžiku zapnout u nejbližší zásuvky. A lze je zapnout - buď je nasměrovat do určitého rohu, nebo oscilovat ve větším poloměru. Příjemný vánek tak může využívat například několik lidí v kanceláři. Podlahové ventilátory mají obvykle také nastavitelnou výšku a úhel sklonu. A takzvané věžové ventilátory, které šetří místo, lze také nastavit na oscilaci.

Chytré ventilátory Komfort díky všestranné ovladatelnosti

V souladu s dobou lze ventilátory ovládat také chytře - dálkovým ovládáním nebo pomocí aplikace. Rychlost a směr otáčení lze pohodlně nastavit prostřednictvím aplikace. Pokud ventilátor funguje také jako světlo, lze barvu světla nastavit pouhým dotykem prstu. V případě potřeby lze funkce chytrého osvěžovače vzduchu vyvolat také pomocí hlasového asistenta. Další možnost: pokud je k dispozici od výrobce, stačí dodatečně namontovat rádiový přijímač a později ventilátor učinit chytrým.

Ventilátory s krytím IP Venkovní prostory

Pokud ani to nejpříjemnější stinné místo na zahradě nedokáže v létě zajistit potřebné ochlazení, je čas na ventilátor v zahradním salónku. Stropní ventilátory, například od tradiční společnosti Wes­ting­house, s odpovídajícím stupněm krytí alespoň IP44 lze snadno zavěsit do krytých prostor zahrady. Kdo se chce ochladit jen dočasně, může si samozřejmě na horké odpoledne vzít na zahradu stolní ventilátor.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY: Často kladené otázky o ventilátorech

Jak najít správný ventilátor?

Jak velký by měl být ventilátor?

Kolik wattů by měl mít ventilátor? Spotřebuje ventilátor hodně elektřiny?

Kdy je ventilátor užitečný?

Který ventilátor chladí nejlépe?

Kam je nejlepší ventilátor umístit? Jak ji nejlépe umístit?

Jak má být ventilátor orientován?

Který ventilátor je obzvláště tichý?

Může ventilátor v ložnici běžet celou noc?

Jak se starat o ventilátor, aby měl dlouhou životnost?

Co přesně znamená letní a zimní funkce?

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH