Lampy na čtení

Čtenářský koutek jako oblíbené útočiště

Světlo namířené ke stropu doplněné lampičkou na čtení není v žádném případě jediným způsobem, jak vytvořit útulný koutek na čtení a surfování po internetu. Možností, jak vybavit čtecí koutek a okolí pohovky světlem, je spousta. Stojací, stolní, závěsná a nástěnná svítidla v moderních designech – třeba i s husím krkem – promění vaše oblíbené místo k odpočinku ve zlatý hřeb kreativního interiéru. Čtete si večer rádi v posteli? Ani tady nepředstavuje klasická lampička na noční stolek jedinou alternativu osvětlení.

Stojací lampa s
jedinečným charakterem

Stačí křeslo nebo pohovka, k tomu stojací lampa – a útulný koutek na čtení je téměř dokonalý. Aby byla příjemná atmosféra dokonalá, nesmí samozřejmě chybět přikrývky a polštáře a také teplé bílé, stmívatelné světlo. O tabletu nebo oblíbené knize ani nemluvě.

Vybírejte stojací lampy

Klasická
stolní lampa

Do pokoje položíme pohodlný koberec, na něj postavíme křeslo a odkládací stolek a na ten pak stolní lampu s filigránským designem. A příjemné ponoření se do světa knižních detektivek za útulného teplého bílého světla může začít.

Vybírejte stolní lampy

Rozsviťte
zeď

Světlo, které do čtecího koutku dopadá šikmo zezadu, je jako stvořené pro klidné listování časopisem. Nástěnná světla vytvářejí příjemnou atmosféru a ještě navíc krásně vypadají. Když totiž svítidla s neobvyklým designem visí ve výšce očí, pozornost se na ně obrátí zcela automaticky.

Vybírejte nástěnná světla

Nepřímé
světlo

Klasické svítidlo se světlem namířeným ke stropu zaplavuje místnost příjemně jasným, nepřímým světlem a často je vybaveno také přídavným ramenem na čtení. Doby, kdy byla všechna svítidla se světlem namířeným ke stropu navržena podobně, s důrazem na funkčnost, jsou tytam. Dnes jsou k dostání v mnoha zajímavých provedeních, jako stvořených pro čtenářský koutek.

Vybírejte svítidla se světlem namířeným ke stropu

Pohoda přichází
shora

Kdo se domnívá, že závěsná svítidla se hodí pouze do předsíní a nad jídelní stoly, velmi se mýlí. Ve čtecím koutku se postarají o útulné prostředí a vytvoří překrásnou atmosféru. Závěsná svítidla jsou praktickou a elegantní alternativou ke klasickým stojacím lampám nebo svítidlům, a to zejména v malých místnostech, kde je málo místa.

Vybírejte závěsná svítidla

Světlo na
večerní čtení

Chcete si večer ještě něco prolistovat nebo vyhledat? Útulné osvětlení perfektně doplní příjemnou atmosféru. Na starou dobrou lampičku na noční stolek je samozřejmě vždycky spolehnutí, ale jako osvětlení na čtení před spaním se hodí i stojací, závěsné a nástěnné lampy.

Vybírejte světla na noční stolek

FAQ: Často kladené otázky ohledně lamp na čtení do čtecího koutku

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.