UŽITEČNÉ INFORMACE

OSVĚTLENÍ CHODBY
8 tipů pro dokonalou předsíň

Je to první místnost, do které vstoupíme: chodba. Atraktivní osvětlení nám zajistí, že se budeme okamžitě cítit příjemně - a s hrdostí přivítáme naše hosty. Ať už jsou dlouhé, klikaté, úzké nebo mají dostatek prostoru pro zajímavé designy: pro každou chodbu můžeme nelézt vhodné světlo.


Nakupuj teď


#1

Jak jasné musí být osvětlení chodby?

Jasné osvětlení 100-150 lumenů na m² je důležité pro orientaci na chodbě a pro provádění téměř všech činností. Zpravidla se používají povrchová stropní svítidla s difuzorem, víceplamenné stropní spoty nebo ploché LED panely s velkoplošným homogenním vyzařováním světla.


#2

Osvětlení pro dlouhé nebo klikaté chodby

Dlouhé chodby vyžadují - v závislosti na úhlu paprsku a jasu - několik zdrojů světla v pravidelných intervalech. Na chodbách s úhly musí být každá podoblast osvětlena samostatně.

Vzhledem k tomu, že v domácnostech často není možné nebo vhodné zřizovat neomezený počet elektrických přípojek, je vhodné používat kolejnicové systémy. Ty umožňují individuální řešení osvětlení s jediným zdrojem napájení. Jednotlivé světelné zdroje lze podle potřeby rozmístit a systém lze kdykoli rozšířit o další světelné body.


#3

Automatizujte osvětlení chodby

Ať už přicházíte domů s plnými nákupními taškami, nebo v noci přecházíte přes chodbu: Ne vždy se vám chce hledat vypínač na chodbě. Jedním z řešení jsou vestavná svítidla s detektory pohybu, která automaticky zapnou světlo, když je potřeba.

Toho lze dosáhnout i bez složité instalace a to pomocí chytré žárovky pro inteligentní domácnost, která se přišroubuje do stávajícího nástěnného světla a prostřednictvím aplikace se propojí s bezdrátovým detektorem pohybu na baterie. To je možné například s Philips Hue.


#4

Nepřímé světlo

Nepřímé světlo nesvítí přímo do místnosti, ale nejprve se odráží od stěn nebo stropu. Osvětlení místnosti je obzvláště měkké, je bez oslnění a nevytváří vrhané stíny. Oblíbená jsou nástěnná světla s neprůhledným krytem nebo modelovaným světlem, které svítí nahoru a / nebo dolů.


#5

Příjemné světelné prostředí

Chodba je prvním kontaktem v osobním obytným prostoru. Obzvláště příjemně se cítíme při útulné barvě světla nižší než 3 300 kelvinů. Díky barevnému podání Ra 80 nebo vyššímu se nám také snadno kontroluje denní outfit v zrcadle, jelikož jsou barvy optimálně vykreslené.

LED žárovka, kterou lze vložit do jakéhokoli svítidla s paticí, nabízí celou škálu barev světla, barevného podání a úrovní jasu, stejně jako nesmírnou životnost a energetickou účinnost.


#6

Světlo na komodě

Komody, okenní parapety nebo police často potřebují dodatečné světlo, protože na ně odkládáme například klíče nebo důležité dokumenty. Ale i kdybyste to neudělali, nábytek a výklenky vypadají s atraktivním, světlým designem jednoduše lépe. Stolní lampy potřebují k tomuto vylepšení pouze jednu zásuvku.


#7

Svetelné svietidlá pre všestranné použitie

Prostor v předsíni je omezený - proč tedy nespojit funkci svítidla s funkcí police, úložného prostoru nebo věšáku? Svítící všeumělci jsou více než jen zdroje světla. Jsou to každodenní pomůcky, např. pokud si na toto místo vždy odkládáte peněženku, klíče nebo mobilní telefon - a díky nabíjecí funkci USB ho dokonce nabíjíte.


#8

Závěsná světla na chodbě

Praktické a především stylové: závěsná svítidla v předsíni jsou skutečnou pastvou pro oči, jelikož design svítidel je vždy na očích. Je třeba poznamenat, že pod stínidlem mohou snadno procházet i vyšší obyvatelé nebo hosté. Pro většinu domácností je optimální vzdálenost 200 cm mezi podlahou a spodním okrajem svítidla.


FAQ: Často kladené otázky týkající se osvětlení na chodbě

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.