UŽITEČNÉ INFORMACE

OSVĚTLENÍ DO LOŽNICE 8 tipů a triků pro krásnější atmosféru a větší pohodlí

Jedno stropní světlo, dvě lampičky na noční stolek a tím to hasne? Možná v minulosti, ale dnes nabízejí designy osvětlení do ložnice tolik různých variant, že si každý milovník zařizování interiéru opravdu přijde na své. Naše tipy a triky vám prozradí, co je třeba vzít v úvahu při výběru svítidel do ložnice, které trendy a styly se aktuálně prosazují a jak vytvořit útulnou atmosféru pomocí nepřímého osvětlení.


Nakupuj teď

#1 Jaké styly se do ložnice hodí nejlépe?

Pokud jde o osvětlení ložnice, možné je vše – od moderního až po romantický styl zařízení. U všech možných trendů a stylů se v ložnici soustředí pozornost především na jeden aspekt: vytvoření útulné atmosféry s mnoha nepřímými zdroji světla, aby člověk nebyl při ranním vstávání nepříjemně oslněný.


Oblíbenými styly do ložnic jsou útulný skandinávský styl, který vytváří atmosféru pomocí střízlivých barev a přírodních materiálů, a orientální elegance s extra dávkou romantiky.

Důrazu na útulnost v ložnici vyhovují i nápady na osvětlení v moderním stylu venkovských stavení, v hravém vintage stylu nebo ve slunném středomořském stylu. Výběr je opravdu rozmanitý a najde se v něm vhodná lampa pro každý styl zařízení ložnice, která ještě více podtrhne zvolenou náladu. Jedno mají všechny styly společné: v dobách moderní LED technologie patří LED osvětlení i do moderní ložnice.


#2 Alternativa ke klasické lampičce na noční stolek

Jednou z možností – a musíme přiznat, že dobrou – je stolní lampa postavená na nočním stolku. Moderní nápady na osvětlení však umožňují použít jako světla do ložnice mnohem více prvků! Naprosto trendy: závěsné svítidlo vedle čela postele, díky kterému je večerní čtení v posteli opravdovým potěšením.


Také nástěnná svítidla za čelem postele nebo vedle něj vnesou do ložnic překrásné světlo – nejlépe se budou vyjímat v trendy barvách a materiálech. Oko potěší i pohled na moderní filamentovou žárovku vyzařující kouzlo v retro stylu.

Stylovou alternativou lampy do ložnice je také stojací lampa. Když ji umístíte ve výšce hlavy vedle postele – v případě manželské postele vpravo a vlevo od ní – poskytne optimální světlo pro večerní listování oblíbeným časopisem. A nesmíme zapomenout na moderní lampičky k posteli s užitečnými funkcemi, jako je chytré světlo s indukční nabíjecí podložkou.


#3 Osvětlení postele: už žádné šátrání v noci po vypínači

Stačí, když vystrčíte palec z postele, a světlo se rozsvítí! Postarají se o to pásky a malá noční světýlka umístěná pod postelí, která díky senzoru reagují na pohyby v detekční zóně na úrovni předložky k posteli. Až se budete v polospánku potácet do koupelny, nebudete muset šátrat po vypínači.


Noční svítidla, která toho umí více než jen reagovat na pohyby ve tmě rozsvícením světla, jsou samozřejmě v našich ložnicích vždy vítána. Například modely s USB portem, který můžete použít k nabíjení smartphonu.

Praktické jsou také přenosné noční svítilny se soumrakovým senzorem a baterií, které lze přenášet, kamkoli je potřeba. A pokud na ně máte i háček na zavěšení, je jejich flexibilita už téměř bezkonkurenční!


#4 Nápady na chytré osvětlení pro větší pohodlí a útulnost

Stropní svítidlo do ložnice, které lze ovládat chytrým telefonem a které umí svítit v široké škále barev, vnese do prostor zasvěcených odpočinku opravdové pohodlí a atmosféru. Inteligentní je však dnes nejen celkové osvětlení místnosti. Chytré varianty jsou nyní k dispozici i u plošného a akcentového osvětlení.


Vypadá jako lucerna – ale ve skutečnosti jde o chytré LED světlo, které lze pohodlně ovládat z postele mobilním zařízením. S jemnými změnami barev a výběrem z až 16 milionů barev světla je to ryzí romantika!

Už jsme zjistili, že světla mohou být i nábytkem. Mohou ale nahradit i stereo systém. Chytré modely, které nejen rozsvítí světlo, ale také přehrají váš oblíbený playlist z chytrého telefonu, patří do každé moderní ložnice!


#5 Nápady na funkční osvětlení pro šikmé stropy

Máte-li ložnici v podkroví, můžete, pokud jde o osvětlení, využít nejrůznějších designových nápadů. Šikmý strop lze osadit reflektory, bodovkami, zapuštěnými světly nebo LED panely a pásky. Ty lze často ovládat i pomocí chytrých zařízení.


Praktickým a zároveň stylovým řešením pro osvětlení šikmých dřevěných trámů je také lištový systém. Pomocí spojovacích dílů lze světlo uspořádat individuálně – dokonce i kolem rohu.

Lustry a závěsná svítidla se hodí i na šikmé stěny – a vypadají obzvlášť atraktivně v kombinaci s rustikálními trámy. A pokud se vám vůbec nechce lézt po žebříku, můžete samozřejmě pro vybavení podkroví čerpat z kompletního sortimentu stojacích a stolních lamp. U těch s flexibilními stínidly, a tedy možností namířit světlo podle potřeby, se rozhodně nejedná o žádné nouzové řešení.


#6 Pro speciální efekty: hvězdná obloha & spol.

V ložnici je spousta místa na další individuální prvky osvětlení. Nezbytným kouskem pro moderní komodu je například osvětlené kosmetické zrcadlo vybavené USB portem, díky kterému lze zároveň i nabíjet chytrý telefon.


Nádhernou atmosféru vytvoří v ložnici stropní svítidla, která simulují hvězdnou oblohu. Nejlepší je zvolit model, který lze rozšířit o další moduly a ovládat dálkovým ovladačem.

Dekorativní světla, jako jsou třeba světelné řetězy, také dodají ložnici nádech větší romantiky a atmosféry. Co třeba svítící svorky, díky nimž budete moci na zeď upevnit fotografie a vzpomínky na krásné chvíle?


#7 Svítící nábytek nebo nápady na osvětlení s úložným prostorem?

Úložného prostoru v ložnici není nikdy dost – tady je potřeba polička, tamhle zase stolek. Jsou ideální k uložení knížky, šperků a smartphonu na dosah ruky. Je-li police zároveň svítidlem do ložnice, komfort, který poskytuje, už lze jen stěží překonat. A navíc vypadá stylově!


Velmi praktické – velká stojací lampa, která své věrné služby nabízí i jako šatník! Jednoduše zaklapněte ramínko a outfit na další den bude připraven bez jakýchkoli záhybů a dokonale osvětlený.

Svítidla s úložným prostorem se skvěle hodí i jako noční lampičky ve výšce hlavy na stěnu. Před usnutím tak lze rovnou odložit detektivku i zhasnout světlo – a my k tomu už jen dodáváme: Sladké sny!


#8 Osvětlení skříně: oblečení vždycky na očích

Hektické přehrabování se v temném šatníku může být snadno minulostí! Se skříňovými svítidly v podobě bodovek, pásků, reflektorů a zapuštěných svítidel se šatní skříň prosvětlí a rozjasní.


Velmi důležité je v tomto případě podání barev, které se označuje zkratkou Ra. Ra 100 je ideální pro to, abyste barvu svého oblíbeného oblečení viděli co nejpodobněji tomu, jak vypadá na denním světle. Od Ra 80 se dá mluvit o dobrém, od Ra 90 o velmi dobrém podání barev, ve kterém barevné odstíny oblečení budou stále působit věrně.

Pokud nechcete zmasakrovat svůj šatník šrouby, můžete klidně použít lepicí pásku. Malé bodovky pro osvětlení skříně se dodávají s nalepovacími proužky na zadní straně a totéž platí pro pásky, které se tak snadno připevňují.


FAQ: Často kladené otázky týkající se osvětlení ložnice

Jaké světlo/jaká úroveň jasu je vhodná do ložnice?

Jaká barva světla se používá v ložnici?

Jakou žárovku byste měli v ložnici použít?

Jaká stropní svítidla byste měli použít do ložnice?

Co je třeba vzít v úvahu při osvětlení ložnice?

Sdílejte vaše obrázky a inspirujte se, stačí přidat #yessvetla24cz.

Označte vaše obrázky na Instagramu. Ukažte svůj interiér, oblíbená svítidla, tipy a triky.

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2024 Lampenwelt GmbH