UŽITEČNÉ INFORMACE

Osvětlení sprchy a vany

Odpočiňte si v nejkrásnějším světle s dobrým pocitem

Aby jste cítili v koupelně příjemně, zásadní je vhodné osvětlení sprchy a vany. Potřebné je především funkční celkové osvětlení a atmosférické náladové osvětlení. Protože se v koupelně setkává elektřina s vodou, je třeba dodržovat zvláštní bezpečnostní opatření. Instalace svítidel v prostoru sprchy a vany je podle zvláštních norem rozdělena do tří ochranných oblastí.


Standardy pro světlo ve všech oblastech sprchy a vany

Která třída ochrany IP je vhodná?

Třídy ochrany IP

Podle DIN VDE 0100-701: 2008-10 je pro osvětlení uvnitř a kolem sprchy a vany vyžadováno minimálně IP44, IP65 nebo IP67, v závislosti na chráněné oblasti.

Pro ochrannou oblast 0 ve sprše a vaně lze použít pouze světla s minimálně třídou ochrany IP67.

Ochranné pásmo 1 zahrnuje vše nad ním až do výšky 2,25 m - třída ochrany IP65 je na denním pořádku. Svítidla v obou oblastech mohou být provozována pouze s ochranným nízkým napětím do 12 voltů. Třída ochrany IP44 je poskytována v okruhu 60 cm kolem sprchy a vany. Zdroj energie a transformátor pro 12voltové systémy musí být mimo všechny tři oblasti.

Stropní osvětlení nad sprchou a vanou

Stropní svítidlo jako celkové osvětlení místnosti

Celkové osvětlení koupelny zajišťují stropní svítidla. Kromě klasických stropních svítidel jsou k jasnému osvětlení každého koutu koupelny vhodné také flexibilně nastavitelné bodovky. Pro zajištění relaxace jako ve wellness se doporučuje teplé bílé světlo. LED panely s dostatečným stupněm krytí IP jsou vhodné i pro strop koupelny.

Zapuštěná bodová světla do vlhkých oblastí

Flexibilní použití pro přímé, směrované světlo

V závislosti na místě instalace vestavných reflektorů je třeba dodržet různé třídy krytí IP. Na podlaze elegantně vykachlíkované sprchy musí být třída krytí IP67, pro dočasné ponoření. Pro větší pohodlí lze modely osvětlení ovládat prostřednictvím chytrého telefonu, měnit barvu světla podle potřeby a stmívat je.

Akcentové osvětlení pro větší pohodu

Proměňte sprchování a koupání ve wellness zážitek

Večer si dopřejte příjemně vonící koupel nebo aromatickou sprchu. Harmonické teplé světlo poskytuje ještě větší pohodu. K tomu se nejvíce hodí přenosné světlo nebo svítidlo s dodatečnými funkcemi - například integrovaným reproduktorem pro relaxační zvuky.


FAQ: Často kladené otázky ohledně osvětlení kolem sprchy a vany

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.