UŽITEČNÉ INFORMACE

OSVĚTLENÍ KOUPELNY
6 užitečných rad a tipů pro příjemnou atmosférou

Koncept a nastavení osvětlení v koupelně by mělo vycházet z prostoru, který máme: Máte malou koupelnu s šikmým stropem nebo naopak prostornou koupelnu? Měli byste se také rozhodnout, jestli hledáte funkční místnost nebo chcete z koupelny vytvořit stylovou místnost. Například nepřímé osvětlení v teplých tónech je perfektní pro relaxaci, naopak světlo studené pro čistě funkční aktivity jako holení apod. Pro osvětlení koupelny je také důležité nezapomenout na odpovídající třídu ochrany IP. Čím blíže je světlo umístěno ke sprše, tím vyšší má faktor být.


#1

Správné stropní osvětlení
v koupelně

Pro celkové osvětlení koupelny jsou stropní svítidla a bodovky ta nejvhodnější svítidla. Co se týče materiálů je nutné zajistit, aby byly odolné vůči vlhkosti. Trendem jsou nyní také LED úsporná svítidla, která se samozřejmě také perfektně hodí do koupelny.

Stejně jako u všech svítidel v koupelně, je nutné zajistit, aby stropní svítidlo mělo tu správnou ochranu IP. V závislosti na výšce stropu nebo blízkosti vany nebo sprchy, by mělo splňovat různé bezpečnostní požadavky.


#2

Koupelnová zrcadla s osvětlením

Vstát brzy ráno, osprchovat a připravit se na den - make-up nebo ranní holení. Bohužel občas stropní svítidla nepostačí. Skvělým a praktickým doplňkem jsou proto velká zrcadla, která mají integrované osvětlení v rámu nebo zrcadla s menším zdrojem světla.

Další možností jsou také kosmetická zrcadla se světlem, která je možná uchytit na stěnu. Praktickým malým pomocníkem také zůstávají kapesní kosmetická zrcátka se světlem.


#3

Osvětlení sprchy a vany

Sprchy a vany jsou považovány za ochranné zóny 0 a mohou být vybaveny pouze svítidly, jejichž druhá číslice krytí je přinejmenším rovná 7. Tato svítidla jsou chráněna proti vodě nebo vlhku a dokonce i proti chvilkovému ponoření přímo ve vodě.

Svítidla pro montáž přímo nad vanou a sprchovým koutem (ochranná zóna 1), by měla být odolná alespoň proti stříkající vodě, to znamená, že musí mít alespoň číslo 5 jako druhou číslici v indexu ochrany IP.


#4

Osvětlení koupelny se zkosenými stropy a výklenky

Tato svítidla jsou nejvhodnější pro koupelny v podkroví se zkoseným stropem. Dají se lehce instalovat i v těžce přístupných prostorech. Stačí jen lehce svítidlo přidělat.

Úzká světla vedle nebo nad zrcadlem také šetří prostor. Například bodová světla do podhledu jsou také možnost. Tímto způsobem je možné dosáhnout atraktivní osvětlení v menším prostoru.


#5

Nepřímé osvětlení pro čistě jasný prostor

Koupelna je více než fuknční místnost. Tato místnost se pro mnohé stává i místem pro relaxaci a uvolnění například při voňavé koupely.

Nepřímé světlo teplé barvy vytváří ideální prostředí pro relaxaci. Od diskrétního osvětlení zrcadla, LED pásky na policích, zdech až po svítidla ve tvaru svícnu s nepřímým světlem směrem nahoru, výběr je široký - pro každý vkus a styl.


#6

Stmívatelné lampy a se změnou barvu

Bílé a denní osvětlení dokonale osvětlí koupelny. Tento odstín světla je perfektní pro každodenní činnosti. Další výhodou je, že studený odstín světla vás dokonale ráno probudí.

Odpoledne a večer nicméně doporučuje použití teplejšímu odstínu světla nebo žluté barvy. Stmívatelná světla nebo světla, která dokážou měnit barvu, jsou v takovém případě ideální. Smart nebo chytrá svítidla mohou být také často doplněna i o rádio nebo další zajímavé funkce.


FAQ: Často kladené dotazy týkající se osvětlení v koupelnách

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.