UŽITEČNÉ INFORMACE

SVĚTLA DO OBÝVACÍHO POKOJE
8 tipů pro útulný obývák

Obývací pokoj je pro mnohé z nás hlavní místnost bytu nebo domu. Zde trávíme s rodinou nebo přáteli nejvíce času. Není tedy divu, že by tato místnost měla být pohodlná a útulná. Se správným osvětlením lze z obýváku udělat pokoj, který vám bude každý závidět. Na výběr máte z klasického osvětlení, lustrů až po SmartHome vychytávky. Vše je dovoleno kombinovat, tak aby jste se cítili dobře a pohodlně.


#1

Závěsná svítidla jako stylový doplněk

Ve většině obývacích pokojích je pohovka hlavním doplňkem a místem odpočinku. Lustry a závěsná svítidla se tedy nemusí umístít pouze klasicky uprostřed pokoje, ale mohou být originálně zavěšena i nad gauč.


Při výběru závěsných svítidel je také důležité zvolit nejen velikost, ale také barvu světla. Mějte vždy na paměti, že obývací pokoj je určen pro relaxaci a tedy volte méně přímé světlo.

Závěsné lampy jsou k dispozici v mnoha stylech a provedeních. Od nejoblíbenějšího skandinávského stylu až po vintage kousky. Samozřejmostí je široký výběr materiálů a barev, které se budou hodit do každého interiéru.

Všechna závěsná svítidla


#2

Stojací lampy pro vášnivé čtenáře

Není nic lepšího než se na konci dne usadit ve svém oblíbeném křesle a číst svou oblíbenou knížku. Doporučujeme vybrat teplé a útulné osvětlení, které neobtěžuje, ale je zároveň dostatečně silné pro četbu.


Nemusíte se bát kombinovat i několik stylů dohromady, moderní a klasiku. Některé stojací lampy jsou dokonce vybaveny ještě speciální čtecí lampičkou, takže nemusíte zapínat hlavní zdroj světla.

V moderních současných interiérech je běžné kombinovat i několik stojacích lamp, lustrů a stolních lamp. Záleží jen na vás, kolik světla si v obývacím pokoji přejete.

Všechny stojací lampy


#3

Stolní lampy, které se dají přenášet

Stolní lampy můžou být velice praktickým pomocníkem, zvláště pokud nechcete rozsvítit hlavní světlo v pokoji. V mnoha případech už mají své pevné místo v obývacím pokoji. Nicméně existuje i mnoho variant, které lze velice jednoduše přemístit.


Lights to Go nebo také lampy, které je možně flexibilně přenášet jsou skvělým doplňkem i na letní zahradě nebo balkóne. Nemají dlouhý kabel a jsou napájeny přes baterie nebo solární energií.

Nezoufejte, i stolní lampy s kabelem zůstávají věčnou klasikou. Stačí najít nejbližší zásuvku a je hotovo. Stolní lampička osvětlí každý kout obýváku.


#4

Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla se hodí i do obývacího pokoje. Například nad komodu nebo poličky. Mohou být také umístěna za pohovku nebo vedle dveří. Skvěle doplňují další světelné zdroje v pokoji.


Mohou být také užitečným doplňkem místo stolní nebo stojací lampy nebo dokonce použiti i místo hlavního světelného zdroje jako lustru.

Instalace těchto svítidel je také většinou lehčí než samotná instalace stropních světel nebo závěsných svítidel.

Všechna světla na zeď


#5

Bodovky a zapuštěná svítidla

Bodovky nebo stropní reflektory lze jednoduše nastavit různými směry, tak aby osvětlovaly důležité části místnosti.


Bodová světla můžete ozdobit stěnu vedle stropu obývacího pokoje. U dříve zcela funkční osvětlení také dnes stylového - kombinace vlastností, které lze vidět.

Reflektory nebo speciální bodová světla lze také různě aranžovat nebo nasměrovat. Například lze také spot světlo nastavit tak, aby osvětlovala pouze jeden určitý dekorativní předmět nebo kout pokoje.

Všechny bodovky


#6

Správné kategorie svítidel

Bodovky, stojací lampa nebo závěsné svítidlo? Ne každá lampa může být správně zařazena nebo klasifikována. tačí se tedy řídit podle vašeho vkusu a stylu. Občas se také setkáme s lampami, které jsou něco jako dva v jednom. Mohou být zavěšeny, ale zároveň lze tyto lampy použít jako stolní lampičky.


Stolní lampa nebo závěsná? I takové neotřelé kousky lze najít v našem sortimentu. Skvělo se hodí pro milovníky designu a ty, kteří se nebojí změny a experimentů.

Nakonec, pro ty, kteří hledají něco neobvyklého, je možné sáhnout po trochu více extravagantních lampách.


#7

Dokonalé osvětlení velkých prostor

Otevřený obývací prostor, kde je obývací pokoj, jídelna a kuchyň jsou jeden velký otevřený prostor, který může být pružně a efektivně osvětlit moderní železniční a kabelových systémů. Neboť tak mohou světelně technické myslet mimo krabici a navíjecí oblasti jsou také dodávány se světlem.


Dobrou zprávou je, že se pouze jeden výstupní výkon různých oblastí celé otevřeným obývacím pokoji může být osvětleny. Železničních a kabelové systémy mohou být rozšířena na přání vašeho srdce na reflektor, přívěsek, kolejnice, konektory a Umlenkzubehör. Větší flexibilita stěží!

Zvlášť účelné a moderní prostředky železniční a kabelové systémy, které lze ovládat pomocí dálkového ovládání, aplikace nebo hlasových příkazů. Pak pohodlí vaší pohovky vypnout světla zapnout a vypnout nebo šedě barvu světla, které mají být změněny. Všechny scénáře osvětlení mohou být vytvořeny v těchto inteligentních řešení.

Všechny kolejnicové systémy


#8

Zábava a komfort díky chytrému osvětlení

Občas je komfort to nejdůležitější po dlouhém pracovním dni. Inteligentní osvětlení může být odpovědí na stoprocentní komfort.


Přes smartphone aplikaci je také možné naplánovat v kolik hodin chceme pokoj osvětlit, s jakou intenzitou nebo barvou. V dopoledních hodinách se hodí univerzální bílé světlo, ve večerních hodinách světlo teplé barvy.

Díky chytrému osvětlení lze světla ovládat nejen pomocí aplikace nebo na dálkovém ovladače, ale lze zapínat a vypínat také pomocí hlasu. Můžete tedy například svůj oblíbený systém Alexa požádat o ztlumení světla.

Všechna chytrá světla


FAQ: Často kladené dotazy týkající se světel do obývacího pokoje

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.