Starožitné lampy pro dům a zahradu Čistá nostalgie pro mimořádný vkus!

Starožitné lampy kombinují nejnovější technologii a nostalgii. Jsou vybaveny inovativní technologií LED a nabízejí všechny výhody současných a trendových konceptů osvětlení. Současně přinášejí atmosféru minulých staletí do našich obývacích pokojů a zahrad. Takže to, co na první pohled vypadá jako starožitnost s kouzlem blešího trhu, splňuje všechna naše očekávání, pokud jde o moderní design osvětlení.

Čím se vyznačuje starožitný antický styl?

Starožitné lampy - nebo spíše starožitně vypadající lampy - nejsou minimalistické. Vyznačují se pompézním stylem s rozmáchlými oblouky a křivkami, které by se skvěle hodily na středověký hrad. Najdete tu vše od prvků připomínajících lucerny až po masivní lustry. Barevné schéma zůstává v tlumených tónech od rezavé po černou, částečně v kombinaci se světlou látkou a skleněnými odstíny.

Materiály ve starožitném stylu

Starožitné lampy jsou primárně vyrobeny z mosazi, mědi a skla. Populární materiály jsou také dřevo a křišťál. Oblíbená je také rez, látka a keramika - v tlumených tónech. Trend udávají však také starožitné železné a kovové materiály včetně drsné rzi, staré mosazi a starožitných zlatých tónů.

Vlákno místo staré žárovky

Vzhledem k tomu, že starožitné lampy vzbuzují nostalgické pocity a navracejí život minulého desetiletí, hodí se k nim pouze žárovka v retro stylu. LED žárovky ve staromódním stylu se k antickému osvětlení dokonale hodí. Díky nejmodernější LED technologii je obnoven vzhled žárovky a teplé světlo žárovky.

Elegantní starožitná nástěnná světla

Každý, kdo miluje styl starožitného vybavení, by si měl na cenný starý prádelník umístit vhodnou lampu. Díky vzpěrám ze staré mosazi, starožitným kabelům a jantarově zbarveným skleněným stínidlům luceren vzniká dokonalá symbióza s teplým bílým světlem.

Pompézní antické lustry

Pokud se ve snu ocitnete na středověkém hradě, určitě se ocitnete v mohutné vstupní hale s bombastickým lustrem visícím ze stropu. A lustr se skvěle vyjímá i nad slavnostním stolem. Proč si jednoduše nevnést tento starožitně vypadající model do svých obývacích pokojů?

Klasika-starožitnost Stropní svítidla

Starožitná stropní světla elegantně poskytují správné osvětlení. Světlo shora je krásně obklopeno rozsáhlými vzory, jemnými kovovými prvky a sklem. Pastva pro oči při použití v každé místnosti.

Elegantní starožitné stojací lampy

Starožitné lampy, které lze přemístit kamkoli chcete? To je možné u stojacích lamp - pokud je poblíž zásuvka. Dokonale lahodí oku vedle sametově čalouněné pohovky nebo nostalgického křesla.

Elegantní starožitnost Stolní lampy

Bez stolní lampy by zdobená komoda prostě nebyla kompletní! Pokud svou hrdě zakoupenou starožitnost doplníte o stolní lampu ve starožitném stylu, nebudete mít problém přenést se do dob dávno minulých - potěšení z vkusu a nálady.

Stylový a starožitný Závěsná světla

Ve starožitném interiéru by neměla chybět odpovídající závěsná lampa nad masivním jídelním stolem. Pro menší nebo kulaté stoly je vhodnou volbou jednoplamenný model, pro větší stůl se doporučují víceplamenné lampy.

Rustikální-starožitné Venkovní lampy

Starožitné lampy se skvěle hodí k malebně řešené zahradě a dlážděnému nádvoří. Nejlépe se senzorem pohybu a soumrakovým senzorem - což znamená, že se světlo rozsvítí vždy, když je potřeba. Stínidla lucerny ze skla a mosazi, která vydávají teplé bílé světlo, šíří v přítmí venkovního prostoru půvabnou atmosféru.

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH