UŽITEČNÉ INFORMACE

Ochrana proti vloupání pomocí detektorů pohybu

Detektory pohybu zajišťují bezpečnost - při parkování v garáži, na cestách a na schodištích. Slouží však nejen k optimální orientaci, ale jsou také velmi dobrým rozšířením ochrany proti vloupání. Protože zloději obvykle hledají snadné způsoby, jak se nepozorovaně dostat dovnitř - světlo řízené senzorem jim dělá vrásky na čele.

Světlo je důležitou součástí ochrany proti vloupání. Tmavé rohy jsou při detekci pohybu efektivně osvětleny. Dům se tak stává obtížným cílem pro zloděje.

Pokud se světlo rozsvítí, uvědomí si to i sousedé a snadno poznají, zda se jedná o majitele domu, nebo o zloděje.

Aby bylo dosaženo odstrašujícího účinku, musí svítidlo okamžitě dosáhnout 100 % jasu a musí být odolné proti vypnutí. Toho je optimálně dosaženo pomocí technologie osvětlení LED.


Jak fungují detektory pohybu?

Pro detektory pohybu se používají různé technologie:

Infračervené senzory (PIR)

Infračervené detektory pohybu reagují na přiblížení např. osob a vozidel detekcí pohybujících se zdrojů tepla. Jsou velmi spolehlivé, ale detekují spíše boční pohyby než pohyby, které se k senzoru přibližují čelně.

Inteligentní Vysokofrekvenční senzory (iHF)

iHF (také: radarové senzory) pracují prostřednictvím elektromagnetických vln a dokáží rozlišit zvířata od lidí. Detekují pohyb bez ohledu na směr a někdy i přes tenké stěny nebo dveře.

Zpracování obrazu Snímače fotoaparátu

Snímače kamery vyhodnocují zaznamenaný obrazový obsah. Pokud dojde ke změně nebo jsou detekovány určité prvky obrazu, detektor pohybu zareaguje. Většina kamerových senzorů dokáže snadno rozlišit člověka od zvířete.


Kde mohu použít detektory pohybu jako ochranu proti vloupání?

Pro komplexní ochranu proti vloupání pomocí detektorů pohybu je velmi důležité osvětlit nejen hlavní vchod. Zabezpečeny musí být také boční a zadní vchody, okna a úzké vchody v okolí domu. Tyto vchody zloději upřednostňují, protože často nejsou přímo viditelné.

U vchodových dveří

U dveří na terasu

Na fasádě a zadní straně domu

Pro monitorování zahrady

U vjezdu do garáže

Pro vchod do dvora


Jak nejlépe umístit detektory pohybu?

Každé svítidlo s detektorem pohybu a zejména samostatné detektory pohybu musí být po instalaci otestovány a optimálně nastaveny, aby komplexně a bez slepých míst pokrývaly chráněný prostor. Svítidlo nebo detektor by také měly být namontovány co nejvýše a neměly by být snadno přístupné zloději.

Mnoho samostatně montovatelných detektorů pohybu má horizontálně a vertikálně otočné optické systémy.

steinel is

Optimální nastavení detektoru pohybu obvykle kontroluje jiná osoba. Tímto způsobem lze bez problémů provádět dodatečná nastavení.


Odrazení zlodějů pomocí scénářů automatického osvětlení

Zloději dávají přednost snadno přístupným budovám, kde nikdo není doma a kam se mohou nepozorovaně přiblížit. V opačném případě se zloděj zaměří na snadnější cíl.

Díky inteligentní simulaci přítomnosti inteligentních domácích lamp a světel je dnes hračkou vytvořit dojem rušného domu.

Chytré světelné zdroje v různých místnostech lze naprogramovat prostřednictvím aplikace. To vytváří dojem "zažitého každodenního života" v objektu.

ochrana proti vlamaniu

Aplikace se používá intuitivně. Pokud je systém inteligentní domácnosti integrován do sítě WLAN, je přístup k osvětlení možný bez ohledu na místo.


Jaké další chytré příslušenství jsou k dispozici pro ochranu proti vloupání?

Zabezpečení vlastního majetku proti vloupání se skládá z mnoha faktorů, jako jsou dveře, okna a zámky až po stavební technologie s automatickými žaluziemi a roletami. Díky moderním systémům chytré domácnosti, jako je Homematic IP, nebo inteligentním systémům osvětlení, jako je Philips Hue, lze zabezpečení chytré domácnosti snadno dodatečně instalovat.

Vonkajšie kamery

Venkovní svítidla s kamerou jsou integrována do sítě WLAN. Před instalací je třeba zkontrolovat, zda do této části domu dosahuje síť WLAN.

Síťový senzor

Pro záznam videa ve vysokém rozlišení jsou často potřeba samostatné karty SD s kapacitou až 64 GB. Ty nejsou zahrnuty v rozsahu dodávky.


Tip na závěr

Bez ohledu na to, jak chytrá jsou ochranná opatření, jsou plné poštovní schránky známkou toho, že nikdo není doma. Součástí účinné prevence vloupání je požádat souseda, aby ji během prázdnin pravidelně vyprazdňoval.

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH