TIPY

Takhle najdete
TY SPRÁVNÉ ...
STOLNÍ LAMPY

Stolní lampy jsou skutečně všestranné! Díky svým malým rozměrům se hodí do každé místnosti, ať už je jakkoli malá, kde je lze flexibilně používat díky připojení do zásuvky. Stolní lampy však nejsou zdaleka jen funkční. Mnohé z nich jsou skutečnými světelnými sochami, které krásně osvětlují své okolí a zároveň jsou jedinečným designovým doplňkem.

Krok 1

Tvar stolní lampy

Stolní lampy se vyrábějí ve všech velikostech, tvarech, barvách a stylech. Nicméně stolní lampy můžeme rozdělit zhruba do tří variant.

Stolní lampy se stínidlem

Klasická stolní lampa disponující stínidlem jemně propouští světlo do místnosti. Nevzniká tak žádné oslnění, ale jen to nejkrásnější světlo.

S rámem a podstavcem je lampa vysoká až 70 cm. K dispozici je nekonečné množství stylů, které se dokonale hodí na stůl, parapet nebo komodu v každém interiéru.

Světlo na psací stůl

Stolní lampy poskytují optimální vizuální podmínky pro domácí úkoly, studium, kreslení nebo home office. Vhodně vybrané světlo zabraňuje rychlé únavě očí.

Světla do pracovny mají často ohebné rameno a hlavu lampy. Také stmívač umožňuje nastavit výšku, úhel a intenzitu světla podle potřeb.

Osvětlení se skřipcem

Světla se skřipcem lze flexibilně použít všude. Stačí zasunout zástrčku do zásuvky a světlo připevnit k okraji stolu, police nebo sloupku postele.

Lampy se skřipcem jsou nejjednodušším řešením pro cílené osvětlení na určitém místě - protože někdy už není místo ani na stolní lampu.

Dekorace

Stolní lampy jsou zdrojem světla a vizuální dominantou obytných prostor v jednom - a protože se jedná o světelné objekty s pravděpodobně největším výběrem, je zde něco pro každý styl a místnost.

Ať už abstraktní, extravagantní, diskrétní nebo prostě dechberoucí: zřídka co dokáže v domácnosti vytvořit tak krásné akcenty jako stolní lampa ve velmi oblíbeném individuálním stylu.

Krok 2

Funkce

Stolní lampy vždy plní určitý úkol. V závislosti na modelu lze hovořit spíše o funkční nebo dekorativní stolní lampě.

Osvětlení určité oblasti

Stolní lampy jsou vhodným doplňkovým světlem pro jakýkoli obytný prostor a jakoukoli činnost, ať už jde o prohlížení oblíbeného časopisu, šití nebo kreslení. Často se k tomuto účelu používá směrové světlo, tj. reflektor.

Slast na oči

Zejména designová svítidla, ale také stolní lampy nejrůznějších stylů jsou zdrojem světla a vizuální dominantou obývacího pokoje v jednom. Většina těchto svítidel vyzařuje světlo nepřímo, tj. přes stínidlo nebo přes odrazné plochy.

Na noční stolek!

Noční lampička je pohodlně dostupné doplňkové světlo vhodné zejména na noční stolek, abyste si mohli číst nebo se rychle zorientovat v průběhu tmavé noci. Ve tmě stačí pro oči jen trochu světla - a partner není rušen při spánku či odpočinku.

K práci

Stolní lampy na pracovní stůl snižují namáhání očí. Předejdete tak bolestem hlavy a můžete pracovat déle a efektivněji. Optimální jsou stolní lampy, které lze přizpůsobit různým úkolům pomocí integrovaného stmívače.

Krok 3

Stolní lampy s dalšími funkcemi

Stolní lampy jsou obzvláště pohodlné a praktické díky doplňkovým funkcím. V případě chytré domácnosti posouvají osvětlení na vyšší, kreativní a osobní úroveň.

Stmívatelné stolní lampy

Každý vnímá jas jinak. Proto si lze světlo s těmito stolními lampami vždy přizpůsobit - zesílením či zeslabením jasu.

Stolní lampy s baterií

Tyto lampy jsou ještě flexibilnější: stolní lampy s dobíjecími bateriemi nepotřebují zástrčku, ale obvykle se nabíjejí přes USB. Jedná se tedy o přenosné světlo!

Chytré stolní osvětlení

Tato stolní svítidla nabízejí maximální individuální osvětlení, které lze ovládat pomocí mobilní aplikace nebo hlasem. Díky široké škále příslušenství jsou nápady na použití téměř nekonečné!

S nabíjecí stanicí

Systém Qi nebo USB: S těmito všestranně nadanými stolními lampami lze smartphone nabíjet přímo na lampě. Praktická funkce např. u psacího stolu!

Krok 4

Styl

Ideální pro váš pokoj: Stolní svítidla nabízejí možnost zvolit si jejich styl zcela podle vlastního vkusu.

Vintage / Staromódní styl

Vznešená elegance a kouzlo dávných časů pro noblesní hotelové a komerční prostory i soukromé obytné prostory!

Koloniální styl

Rustikální atmosféra "z venkova" nebo venkovská lehkost a romantika s moderním venkovem. Bezstarostný design daleko od městského shonu!

Retro lampička Banker

Dobře známá lampa Banker ve stylu art deco z 20. a 30. let 20. století vypadá dnes stejně elegantně jako tehdy a poskytuje jasné světlo na čtení. Díky typicky zelenému odstínu je naprosto neoslňující.

Moderní

Moderní lampy jsou často vybaveny instalovanou LED technologií, liší se od klasického modelu a často kombinují základní geometrické tvary a vytvářejí nové nápady na osvětlení s jedinečnými světelnými efekty.

Industriální styl

Rustikálně ležérní vzory lze díky netradičnímu vkusu a spoustě nostalgie autenticky kombinovat s jakýmkoli jiným stylem - a to i bez vlastního podkrovního bytu.

Skandinávský styl

Skandinávské heslo: "Nepřestávej se usmívat!". Přímočaré designy působí proti stále hektičtějšímu a komplikovanějšímu světu velice funkčně a harmonicky.

Krok 5

Materiály

Díky rozmanitému použití materiálů jsou návrhy stolních lamp stále vzrušující - a v místnosti skutečně upoutají pozornost.

Dřevo

Dotek přirozenosti: stolní lampy s dřevěnými prvky doplňují styly vybavení od skandinávského po modernu a dodávají místnosti nádech útulnosti.

Sklo

Stylová průhlednost v nejumělečtějších formách: Tento materiál s ušlechtilým pocitovým kouzlem zažívá v posledních letech skutečné oživení!

Beton

Přízemní šedá barva a drsný dojem dělají z betonových svítidel výjimečné a zároveň nenápadné, klidné doplňky do interiéru. Rustikální kouzlo působí moderně a nadčasově.

Textil

Látkové stínidlo je pro stolní lampy klasikou. Funguje jako rozptylovač, takže vyzařující světlo je měkké a neoslňuje. Díky nekonečné rozmanitosti odstínů a podkladů si můžete vytvořit lampu zcela podle svého vkusu!

Krok 6

Klasický design

Zdroj světla a vynikající prostorový prvek: světlo a světelný efekt nejsou v těchto světelných uměleckých dílech zdaleka jen funkční, ale přímo upozorňují na výjimečný objekt.

Tolomeo značky Artemide

Legenda osvětlení s charakteristickým pružinovým vyvažovacím systémem.

Wagenfeld značky Tecnolumen

Reedice klasického díla. Kvalita a historie - vyrobeno v Německu!

Formakami značky &tradition

Tento design vychází z asijské tradice, kde jsou lucerny vyráběny z rýžového papíru.

Pipistrello značky Martinelli Luce

Klasický model od italské architektky Gae Aulenti s výrazným stínidlem ze čtyř článků a teleskopickou základnou.

Panthella značky Louis Poulsen

Jedná se o nadčasovou klasiku vyrobenou z akrylu, navrženou designovou legendou Vernerem Pantonem.

Poul Poul značky Ingo Maurer

Kreativní design vnáší do obytného prostoru nádech africké savany.


Kai

Kreativní editor ve společnosti světla24

TIPY EXPERTA

Většina dnešních stolních lamp má trvale instalované LED diody. Z dobrého důvodu! Jinak by totiž tenké profily nebyly vůbec možné, např. u stolních lamp nejnovější generace. U těchto světel věnuji zvláštní pozornost možnosti vlastní konfiguraci. Pomocí touchpadu mohu regulovat nejen jas, ale také barvu světla. Jedním kliknutím mohu přepnout z pracovního režimu se 4 000 Kelviny do relaxačního režimu s 2 700 Kelviny. Stejnou lampu tak mohu používat jak k práci, tak k odpočinkovému čtení románu. Zatímco žárovky se často rozbijí po 1 000 spínacích cyklech, časté zapínání a vypínání, stmívání a změny barev technologii LED vůbec nevadí.

TRAE Maze Z

LED šetří náklady! Tato technologie osvětlení je o 80 až 90 % úspornější než žárovky.

Arcchio Lianel

Pouze u LED lze velice snadno nastavit barvu a jas světla.

Axolight Cut

Trvale instalované LED diody umožňují vytvářet tvary, které by s jiným zdrojem světla nebyly možné.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.