Udržitelné lampy

Nápady na ekologické osvětlení s vkusem

Brát při nákupu lampy ohled na životní prostředí a vybírat si udržitelné výrobky - to je pro příznivce interiérů vedle designu stále více důležitější. Udržitelnost lampy je dána různými aspekty: Výrobci svítidel věnují pozornost mnoha složkám, které jsou prospěšné pro životní prostředí, od použití energeticky úsporné technologie LED přes použití obnovitelných surovin až po použití recyklovatelného obalového materiálu. Důležitým faktorem jsou také krátké přepravní cesty a možnost oprav pro dlouhou životnost.


Objevte udržitelné značky

Envolight

Všechna světla Envolight se vyrábějí v Evropě. Pro jejich výrobu se používají udržitelné materiály, jako je bambus, sádra, hlína, sklo, papír a ratan. Při výrobě dřevěných svítidel se společnost spoléhá na dřevo s certifikátem FSC. Pro ještě větší udržitelnost používá značka zdroj světla, které šetří energii a 100% bezplastové obaly. Dlouhou životnost výrobků podtrhuje pětiletá záruka výrobce.

David Trubridge

David Trubridge používá při výrobě svých ručně vyráběných lamp z 90 % neošetřené bambusové dřevo s certifikátem FSC - navíc bambusové dřevo s certifikátem EPD jako odpadní produkt potravinářského průmyslu. Výroba je CO2 neutrální. K přepravě se používá kartonový obal. Všechna svítidla lze opravit, protože lze jednotlivé díly vyměnit - pro prakticky věčnou životnost.

Domus

Všechna svítidla Domus jsou vyráběna ve vlastním závodě v německém Bad Münderu - převážně z obnovitelných surovin, zejména ze dřeva z kontrolovaných zemědělských oblastí. Všechna svítidla lze provozovat s technologií LED nebo jsou jí již vybavena. K přepravě se používají přesně padnoucí kartonové krabice z recyklovaného kartonu a výplňový materiál z mačkaného recyklovaného papíru. Všechna svítidla lze opravovat i několik let po ukončení výroby dané série svítidel. Prioritou je ruční práce.

HerzBlut

Všechna svítidla HerzBlut jsou vyráběna ve vlastní továrně v německém Sauerlandu. Materiály z obnovitelných surovin od dodavatelů s certifikátem FSC se používají v kombinaci s energeticky úsporným světlem. Při přepravě sází společnost HerzBlut na ekologické obaly, které z velké části neobsahují plasty. Pokud se lampa rozbije, lze ji opravit ve výrobním závodě. Tradiční řemeslo je tam totiž velmi důležité - na některá svítidla se používá i dřevo z druhé ruky.

Tagwerk

Společnost Tagwerk vyrábí svítidla v jižním Německu pomocí 3D tisku a získává tekuté dřevo a kukuřičný škrob jako 100% biomateriály z jižního Německa a Rakouska. Výroba probíhá s nulovým odpadem a nulovými emisemi. Je použita energeticky úsporná technologie LED. Všechna svítidla lze rozebrat na stínidla a elektronické prvky, a proto je lze opravit a recyklovat. Pro přepravu se z velké části používají recyklované materiály.

Svítidla LZF

Společnost LZF Lamps si zakládá na používání dřeva s certifikátem FSC při výrobě v Chivě u Valencie ve Španělsku. Pokud jde o světlo, společnost používá trvale instalovanou energeticky úspornou technologii LED. Opravy svítidel lze provádět v továrně ve Španělsku, která sází na tradiční řemeslnou zručnost. Oprava lze také provést lokálními řemeslníky, a to proto aby se zabránilo zbytečné přepravě. Společnost LZF Lamps používá recyklovatelné materiály pro obaly a lepenku jako výplňový materiál.


Nakupujte udržitelná svítidla

Udržitelné stojací lampy

Pečlivé vytváření světelné atmosféry

Stojací lampy, které se zaměřují na aspekt udržitelnosti, spoléhají na udržitelné materiály a výrobní proces šetřící zdroje. A to v žádném případě ne na úkor designu nebo světelného efektu. Přírodní materiály jsou totiž naprosto trendy a v kombinaci s útulným světlem vytvářejí čistou atmosféru.

Objevte udržitelné stojací lampy


Udržitelná stropní svítidla

Přírodní šik na stropě

Stropní svítidla jsou vhodnými kandidáty pro celkové osvětlení. Pokud poskytují nejen příjemné světlo a zaujmou svým designem, tím lépe. Designéři udržitelných stropních svítidel dávají přednost používání přírodních materiálů, jako je dřevo s certifikátem FSC, a při výrobě sázejí na ekologickou elektřinu a regionálnost.

Objevte udržitelná stropní svítidla


Udržitelné stolní lampy

Dlouhotrvající světelný efekt flexibilně umístěný

Stolní lampy lze rychle umístit na komodu, noční stolek nebo konferenční stolek, aniž by bylo nutné je instalovat. A materiály, ze kterých jsou vyrobeny, mluví samy za sebe. Skutečná světelná umělecká díla jsou vyrobena z dřevěné dýhy v pravém řemeslném provedení a o klasických modelech s přirozeně zrnitými dřevěnými prvky se také mluví.

Objevte udržitelné stolní lampy


Udržitelné nástěnné lampy

Pastva pro oči s láskou k životnímu prostředí

Nástěnná svítidla přitahují pozornost jednoduše proto, že jsou umístěna ve výšce očí. Udržitelná nástěnná svítidla mohou také vyprávět příběh: v jakém regionu byla ručně vyrobena, jaké obnovitelné materiály umožnily jejich vznik a jak chrání životní prostředí i vaši peněženku, pokud jde o výrobu světla.

Objevte udržitelná nástěnná svítidla


Udržitelná závěsná svítidla

Elegance s hloubkou

Designéři, kteří se tématu udržitelnosti věnují srdcem i duší, vytvářejí z přírodních materiálů skutečné světelné sochy, které z našich interiérů dělají místo pohody par excellence. Všechny povrchové úpravy, od nejjemnějších bambusových vzpěr a umně ohýbané dřevěné dýhy až po tekuté dřevo a kukuřičný škrob z 3D tiskárny, zajišťují hru světla par excellence.

Objevte udržitelná závěsná svítidla

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

300 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.