UŽITEČNÉ INFORMACE

Antibakteriální a sterilizační lampy

Dezinfekce a sterilizace místností

Zejména v chladném období jsou UVC čističe vzduchu účinnou alternativou k běžnému větrání. Moderní zařízení, která lze bezpečně používat, snižují riziko přenosu nemocí doma i v práci.

Co jsou UV-C lampy?


Ultrafialové (UV) záření ze slunečního záření se dělí na UVA, UVB a UVC světlo. UVC záření s vlnovou délkou 100-280 nanometrů je zachyceno atmosférou. Protože však má germicidní účinek, vyrábí se uměle pomocí UVC lamp. Radiace je nebezpečná pro lidi a zvířata. Pouzdro čističe vzduchu UVC proto zabraňuje úniku nebezpečného UVC světla ze zařízení.

Objevte kvalitní UVC čističe vzduchu

Dětská pojistka

Všechny kryty jsou zabezpečeny bezpečnostními šrouby.

Zdraví neškodný

Čističe vzduchu UVC nevyzařují nebezpečné záření ven.

Jak funguje UVC čistička vzduchu?

Kovové / plastové pouzdro

Zabraňuje úniku UVC záření ze zařízení.

UVC lampa

Lampy UVC eliminují viry a bakterie ve vzduchu.

Ventilátor

Nasává vzduch do krytu a čistě ho vyfukuje.

Co jsou filtry HEPA?


Kromě standardních součástí jsou v každé jednotce UVC zabudovány vzduchové filtry. Minimum je filtr na částice nebo prach, který filtruje vlasy a prach.

V závislosti na modelu jsou přidány například filtry s aktivním uhlím pro snížení zápachu nebo vysoce kvalitní filtry HEPA.

HEPA je zkratka pro vysoce účinný vzduchový filtr pevných částic a označuje vzduchový filtr pevných částic, který odstraňuje vzdušné částice menší než 1 µm. Patří sem pyl, aerosoly, kouřové částice, viry a bakterie.

Kvalitní produkty pro každou aplikaci

UNIVERZÁLNÍ

Sterilon dezinfekční osvětlení

Zobrazit produkt

PRO KAŽDÝ PROSTOR

Čistič vzduchu NEVOOX pro 11 až 84 m

Zobrazit produkt

PRÉMIOVÁ KVALITA

MAXAIR čistič se 7 stupni filtrace

Zobrazit produkt

STYLOVÝ

Ozonos-Hailey v stojací lampa

Zobrazit produkt


Kde je vhodné čističku použít?

Snižte riziko přenosu chorob u vás doma

Kontakt s ostatními lidmi je nevyhnutelný: ve školce, ve škole nebo v práci během tradiční chřipkové vlny, a teď v době 19-covid. UV-C dezinfekci vzduchu a čistí je, například, z hub a alergenů.

Zobrazit produkt

Snížení rizika, např. V kancelářích, otevřených prostorách nebo v čekárnách

V místnostech s velkým počtem lidí jako jsou kanceláře, konferenční místnosti, školicí a pečovatelské střediska, jakož i ordinace lékaře nebo kadeřníka, dezinfekční zařízení pravidelně čistí vzduch.

Zobrazit produkt

Rychlá a snadná dezinfekce předmětů každodenní potřeby

Speciální UV-C lampy ve formě krabice byly vyvinuty na dezinfekci každodenních předmětů, jako jsou například mobilní telefony nebo pera. Venkovní světlo opět neproniká. Po otevření skříňky bezpečnostní mechanismus zastaví UV záření.

Zobrazit produkt

Čistý vzduch i bez zápachu.

Čističe vzduchu Ozonos kromě UV-C záření vytvářejí i ozón. Eliminujete tak viry a bakterie, jakož i zápachy, choroboplodné zárodky, spóry plísní, alergeny a pyl, díky čemuž bude vzduch čistý, čerstvý a zdravý.

Zobrazit produkt


Tipy na správné použití

Umístění

Cirkulace vzduchu je optimální, pokud je čistič umístěn ve středu místnosti, ne proti zdi nebo za sedačkou. Většina výrobků může být umístěna kdekoliv se zástrčkami.

Výkon

Popis výrobku udává maximální velikost místnosti v metrech čtverečních, pro které může být použit daný model UV-C lampy. V otevřených kancelářích se vyplatí použít několik malých produktů s menším výkonem, například 20 W.

Provozní doba

Většina čističek vzduchu může běžet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Doporučujeme, aby čističky pracovaly například v ordinaci u lékaře nebo během veřejné otevírací doby v obchodech.

Je UVC světlo nebezpečné?


UVC světlo je velmi nebezpečné pro lidi a zvířata. Kromě poškození pokožky a očí UVC světlo poškozuje i povrchy, které by například mohly změnit barvu.

UVC záření je však neškodné, pokud zůstává uvnitř přístroje. To je případ všech nabízených antibakteriálních zařízení UV-C. Kryt je zajištěn šrouby zajištěnými proti otevření dětmi.

V zásadě je také možná dezinfekce povrchu pomocí vystavených UV lamp. Tento typ sterilizace se však používá hlavně v komerčním sektoru, například v autobusech.

Berte vážně bezpečnostní pokyny výrobce, jako např. nedívat se se do přímo do světla a nošení dlouhého oblečení při zapnutí.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.