UŽITEČNÉ RADY

Osvětlení příjezdové cesty

Tipy na funkční a efektivní koncepci osvětlení s detektory pohybu a dalšími vychytávkami.

Stejně jako je chodba vstupem do obytné části, je i příjezdová cesta podobným vstupem na celý pozemek. Když je tato část pozemku osvětlená funkčním a zároveň atraktivním, jasným a teplým světlem, působí vlídně a vstřícně – na obyvatele domu i na příchozí návštěvníky. Správným venkovním osvětlením příjezdové cesty se navíc postaráte o větší bezpečnost a optimální viditelnost ve tmě.


Osvětlení příjezdové cesty:

Co dělat a co nedělat

Do garáže a přístřešku pro auto mohou vést různé systémy osvětlení. Jaký typ svítidel se v nich použije, to už je věc vkusu. K osvětlení vjezdu do garáže a příjezdové cesty se hodí svítidla zapuštěná do země nebo venkovní reflektory, ale stejně dobře také nástěnná svítidla nebo svítidla pro osvětlení cest.

Na co je třeba myslet:

Instalace osvětlení příjezdové cesty

Tipy pro správnou realizaci

Alfou a omegou úspěšné koncepce osvětlení je důkladné plánování a odborná instalace: je třeba předem zvážit, kolik světel, v jaké konstelaci a v jaké výšce bude nutné nainstalovat, aby byl později zajištěn požadovaný komfort a optimální bezpečnost.

Co je dobré vědět:

Detektory pohybu:

optimální řešení pro příjezdovou cestu!

Detektory pohybu zajišťují, že se světlo na příjezdové cestě zapne pouze tehdy, když je to opravdu potřeba. Tento postup snižuje náklady na elektřinu a je šetrný k žárovkám. Mnohá venkovní svítidla mají detektor pohybu integrovaný napevno nebo jsou k dostání s detektory pohybu.

Co je dobré vědět:

Solární světla:

využijte sílu slunce!

Solární svítidla už dávno nejsou jen hezkou dekorací. Poskytují také praktické osvětlení příjezdových cest a dalších míst. Použití solárních světel je šetrné k životnímu prostředí a náklady na elektřinu, stejně jako pokládání kabelů, jsou minulostí.

Co stojí za to vědět o solární energii:

LED žárovky

Šetřete energii a náklady!

LED žárovky vás přesvědčí dlouhou životností a nízkou spotřebou energie a zároveň vynikajícími světelnými vlastnostmi. Navíc ihned po zapnutí dosahují 100% jasu, a proto se ideálně hodí pro svítidla s detektory pohybu.

Fakta o LED žárovkách:

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

300 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.