UŽITEČNÉ INFORMACE
venkovni-svetlo-s-kamerou

Venkovní osvětlení s kamerou Multifunkční zařízení pro pohodlí a bezpečnost

Venkovní světla s kamerou jsou multifunkční zařízení: osvětlují prostor jasně a bezpečně pomocí energeticky účinných LED diod, monitorují pomocí senzorů a videa a jsou také přístupovým systémem. Venkovní kamery jsou integrovány do domácí sítě WiFI. Ke svítidlu s kamerou pak můžete přistupovat odkudkoli prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.


Jaké jsou výhody venkovních svítidel s detektorem pohybu a kamerou?

venkovni-svetlo-s-kamerou

"Dům a dvůr" Osvětlení

Venkovní svítidla s kamerami nabízejí v závislosti na výrobku svítivost několik tisíc lumenů. Tím je zajištěno vynikající osvětlení prostoru.

venkovni-svetlo-s-kamerou

Sledování řízené senzory

"Díky připojení k síti WLAN odešlou kamery se senzory při aktivaci detektoru pohybu okamžitě oznamovací zprávu do chytrého telefonu.

venkovni-svetlo-s-kamerou

"Dva způsoby" Komunikace

Při příchodu pošťáka nebo hostů lze okamžitě navázat kontakt prostřednictvím integrovaného interkomu - a to i z dovolené.


Na co si musím dávat pozor u venkovního osvětlení s kamerou?

venkovni-svetlo-s-kamerou

Připojení WLAN

Venkovní svítidla s kamerou jsou integrována do sítě WLAN. Před instalací je třeba zkontrolovat, zda do této části domu dosahuje síť WLAN.

venkovni svetlo s kamerou

Zaopatřete se kartou SD

Pro záznam videa ve vysokém rozlišení jsou často potřeba samostatné karty SD s kapacitou až 64 GB. Ty nejsou součástí balení.


Doplňkový kamerový dohled v okolí domu

Pokud již máte k dispozici dobré venkovní osvětlení, vyplatí se zřídit dodatečné kamerové zařízení. K tomuto účelu se doporučují venkovní kamerové sady napájené z baterie. Ačkoli tyto výrobky nenabízejí orientační osvětlení jako venkovní světlo, často mají malý reflektor, který umožňuje nahrávání ve vysokém rozlišení i v noci.

Flexibilita

Venkovní kamery napájené z baterií lze namontovat nezávisle na napájení ze sítě.

Solární energie

U některých moderních venkovních kamer je k dispozici solární panel jako trvalý zdroj energie.


Místa použití venkovních svítidel s kamerou

Vchodové dveře

Umístění u vchodových dveří nabízí kromě ochrany proti vloupání také možnost komunikace s návštěvníky a pošťáky, optimální osvětlení schodiště a snadné nalezení klíčové dírky.

Vjezd

Monitorování garážových vrat zvyšuje ochranu proti vloupání. Senzorem řízené světlo navíc zajišťuje optimální orientaci při vjezdu do garáže nebo při nakládání a vykládání na dvoře.

Terasa

Dveře na terasu a celoskleněné dveře jsou častým cílem zlodějů. Vysoce intenzivní osvětlení odrazuje nežádoucí hosty a zároveň plní funkci běžného venkovního osvětlení.

Zahrada

Zloději se mohou do domu dostat z různých vstupních míst. Díky detekčnímu úhlu až 180° a dosahu až 10 m je možné snadno monitorovat zahradu pomocí světlometu s výkonem 2 000 lumenů na fasádě.Jaké podmínky musí být při kamerovém osvětlení dodrženy?

Používání venkovních kamer se světlem je vázáno na zákonné rámcové podmínky. Návštěvníci objektu, např. pošťáci nebo hosté, musí být navíc informováni prostřednictvím značení nebo podobným způsobem o tom, že objekt je sledován kamerovým systémem. Dbejte také na dodržování pokynů výrobce a informujte se o místních předpisech.

Co je povoleno?

  • Natáčení na vlastním pozemku

Co je zakázáno?

  • Natáčení sousedních nemovitosti

  • Natáčení ulic a chodníků

  • Nezákonné natáčení osob

Důležité upozornění: Pokud kamera zaznamená zloděje, nesmí být video zveřejněno na internetu jako soukromé oznámení o hledání. Nahrávky musí být předány policii!


Na co si musíte dávat pozor pokud disponujete venkovním kamerovým osvětlením?

Přímé zapojení

Provoz na baterie / akumulátory

Do zásuvky


Ochrana proti povětrnostním vlivům?

Aby venkovní kamery odolaly měnícím se povětrnostním podmínkám, jsou vybaveny krytím IP44 nebo vyšším a materiál je obzvláště odolný vůči proměnlivému počasí a teplotám. Přesné informace o příslušném produktu naleznete v podrobnostech o produktu.

Existují integrované / skryté kamery?"

Podle zákonných podmínek musí být návštěvníci objektu vždy upozorněni na kamerový systém. Existují však i mnohem nenápadnější kamery, např. ve zvonku u dveří.


Porovnání venkovních kamer s osvětlením

Značka Steinel Konstsmide Konstsmide
Osvětlení 2.200 Lumen 2.400 Lumen 800 Lumen
Třída ochrany IP44 IP54 IP54
Napájení Síťové napájení Síťové napájení Do zásuvky
Připojení k síti WLAN WLAN WLAN
Potřeba rádiového mostu X X X
Orientovatelné při montáži při montáži při montáži
Detektor pohybu
Integrovaný mikrofon
Nachtsicht-Modus X
Vestavěná siréna X
Paměťová karta včetně 8 GB SD karty max. 64 GB – není součástí max. 64 GB – není součástí
Hlasové ovládání X X X
XLED Cam 1 Smartlight 7869-750 Smartlight 7892-750

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2024 Lampenwelt GmbH