Vintage světla

Nápady na osvětlení s atraktivním použitým vzhledem

Vintage osvětlení je in – a s ním pečlivě dávkované kouzlo bleších trhů, které dobývá naše obytné prostory. Rozdíl mezi vintage svítidly a nálezy, které se tu a tam objeví u babičky na půdě: tato svítidla jsou nová. Jsou vybavena nejmodernější LED technologií a jsou pouze upravena tak, aby vypadala staře – prostřednictvím uměle vytvořených známek používání, jako je oprýskaná barva, škrábance, rez nebo patina.


V čem spočívá vintage kouzlo?

Styl Vintage Chic využívá všechny materiály, s jejichž pomocí lze zdařile napodobit použitý vzhled: lak se škrábanci, kovy od mědi až po železo s rzí a patinou, dřevo se známkami opotřebení. Co se týče barev, černá a bílá se těší stejné oblibě jako výrazné barvy a pastelové odstíny. A oblasti použití? Ty zahrnují všechny obytné prostory – od obývacího pokoje, přes koupelnu, kuchyni a jídelnu až po venkovní prostory.


Závěsná svítidla s použitým vzhledem

Trochu rzi, trochu patiny nebo trochu oprýskané barvy – a závěsné svítidlo s vintage vzhledem je dokonalé. Skvěle se hodí k industriálnímu stylu.

Všechna závěsná svítidla


Vintage stropní světla

Pokud hledáte stropní svítidlo do interiéru ve stylu Boho Chic, doporučujeme vám zvolit model ve stylu vintage. K tomuto trendovému stylu se totiž špetka Shabby Chic hodí velmi dobře.

Všechna stropní svítidla


Nástěnná svítidla s vintage nádechem

U nástěnných svítidel vintage je namístě trocha nostalgie – hlavní devízou těchto svítidel je ryzí kouzlo bleších trhů.

Všechny nástěnné lampy


Stolní svítidla ve stylu vintage

Stará komoda z blešího trhu v kombinaci s novou vintage lampou vybavenou LED technologií. Staré a moderní prvky se tak stylově zkombinují a jejich přednosti se optimálně využijí.

Všechna stolní svítidla


Jaký je rozdíl mezi vintage a retro?

Rozdíl je ve známkách používání. U stylu vintage je to základní prvek, který vytváří ono osobité kouzlo. Retro svítidla naopak nevypadají použitě a jako z druhé ruky, ale jako by pocházela přímo z minulých desetiletí. Design svítidel může samozřejmě vzdávat hold padesátým letům a zároveň mít navíc i oprýskaný lak. Kreativní cesta časem do minulosti je v takovém případě dokonalá.


Stojací lampy s nostalgickým kouzlem

Stojací lampy ve stylu vintage s sebou nesou nádech industriálního stylu. Často u nich najdeme klecový vzhled nebo podstavec ve tvaru trojnožky – s trochou rzi nebo patiny!

Všechny stojací lampy


Perfektní vzhled s filamentem

Pokud jde o vintage, neměla by chybět Edisonova žárovka – ale v moderním pojetí s LED technologií: jako filamentová žárovka! I naprosto jednoduchá verze osvětlení tak vytvoří úžasnou atmosféru.

Všechny filamentové žárovky

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.