Inteligentní osvětlení

Doporučené kategorie

  Smart home – nevídané možnosti přizpůsobení osvětlení

  V dnešním světě toho osvětlení dokáže mnohem, mnohem více než jen vnést světlo do našich domovů. Chytré osvětlení lze do velké míry přizpůsobit vašim potřebám a do vašeho života přinese větší pohodlí i praktičnost. Jste zvědaví? Čtěte dále a dozvíte se více!

  Shrnutí výhod chytrého osvětlení:

  • Nastavení světel tak, aby se rozsvěcela podle časového plánu a vytvoření individuálního programu
  • Zastrašení zlodějů tím, že se světla rozsvěcí, i když nikdo není doma
  • Hlasové ovládání pro rozsvěcení/zhasínání světel pomocí jednoduchého povelu
  • Změna barvy světla tak, aby se hodila k aktuální náladě a situaci
  • Možnost komunikovat s pošťákem a kontrolovat svůj domov, i když tam nejste – stačí k tomu chytré bezpečností osvětlení s integrovanou kamerou.

  Co je chytré osvětlení?

  V systému chytrého osvětlení jsou všechny komponenty navzájem propojeny pomocí WiFi a umožňují vám ovládat světla ve vašem domově z vašeho chytrého telefonu. Ve většině případů budete potřebovat bezdrátový most, o kterém ještě bude řeč v dalších odstavcích.

  Které značky mají na trhu své produkty?

  Pokud je pro vás chytré osvětlení tou pravou volbou, podívejte se na následující značky systémů chytrého osvětlení:

  funkce smart home systems

  Jaké produkty pro smart home jsou k dostání?

  Dass Ihr Zuhause smart und Ihre Beleuchtung intelligent werden soll, steht fest? Super, dann brauchen Sie sich nur noch einen Überblick zu verschaffen, welche Produkte es da überhaupt alles gibt. Natürlich können Sie bei Fragen dazu einfach unsere Fachberatung unter den unten stehenden Kontaktdaten anrufen. Denn sicher haben Sie viele Detailfragen, über die Sie sprechen möchten. Vielleicht hilft Ihnen unsere folgende Liste aber auch schon einen ordentlichen Schritt weiter bei einer ersten Orientierung:

  • Lampy a svítidla
   Všichni poskytovatelé systémů smart home nabízejí celou řadu skvělých možností osvětlení s integrovanou LED technologií. Určitě mezi nimi najdete, co potřebujete – od lustrů až po stojací lampy. Prohlédněte si jednoduše náš výběr a nechte se inspirovat.
  • Žárovky
   Pokud byste si raději ponechali svítidla, která už doma máte, zvažte, zda by nestálo za to pořídit do nich chytré žárovky a integrovat je tak do vašeho systému smart home. To vám umožní začlenit do systému vaše s láskou opečovávané kousky, vybavené teď funkcemi, o kterých by se vám před několika lety ani nesnilo. Prohlédněte si například náš výběr žárovek Philips Hue.
  • Bezdrátové mosty (bridge)
   Je možné, že v závislosti na systému budete potřebovat bezdrátový most. To je zařízení, které propojuje všechny komponenty ve vašem systému smart home. Philips Hue ho nazývá „most“, Osram Smart+ „gateway“ (brána). Produkty iDual a WiZ bezdrátový most nevyžadují.
  • Spínače a další doplňky
   Chytré osvětlení toho může nabídnout mnohem více. Můžete si pořídit praktické stmívací spínače, nástěnné vypínače, které ale můžete i nosit s sebou, dálkové ovladače, pohybové senzory a další.
  smart svetla
  smart bulbs idual
  philips hue bridge

  Jaké možnosti ovládání jsou dostupné?

  smart svetla se senzorem pohybu
  • Chytré telefony a tablety
   Jedním potažením na displeji
   můžete proměnit ponurou místnost v jasný prostor s prozářenou atmosférou. Pomocí svého mobilního zařízení můžete snadno zkoušet různé varianty a ty oblíbené si uložit pro budoucí použití.
  • Hlasové ovládání
   Využijte moderní technologie a použijte hlasové ovládání k rozsvěcení a zhasínání světel pomocí jednoduchého povelu. Můžete vybírat z produktů Google Home, Amazon Echo nebo Apple HomeKit. Více podrobností naleznete v přehledu uvedeném níže.
  • Dálkové ovládání
   Pokud máte v oblibě dálkové ovládání, vyberte si systém iDual nebo WiZ pro maximální pohodlí.
  • Spínače
   Pokud nedáte dopustit na staré dobré vypínače, ale chcete, aby byly chytré, není to problém! Jednoduše nechte své milované vypínače na stěně. Například Philips Hue i Osram Smart+ nabízejí chytré bezdrátové vypínače, které můžete nainstalovat na zeď, ale klidně je také nosit s sebou v kapse.
  • Senzory
   Pokud chcete, aby se světla v místnosti rozsvítila, když do ní vstoupíte, aniž byste k tomu museli hnout prstem nebo říci slovo, budou pro vás tou pravou volbou pohybové senzory. Tato zařízení budou upravovat osvětlení podle potřeby, když vstoupíte do místnosti, odejdete z ní nebo se v ní budete pohybovat. Chytré pohybové senzory jsou aktuálně k dostání od značek Osram Smart+ a Philips Hue. 

  Které chytré systémy pracují s hlasovým ovládáním?

  Pokud máte trochu zmatek v tom, které systémy nabízejí jaké funkce, vytvořili jsme pro vás tento přehled, který vám pomůže si vše ujasnit. Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte kontaktovat jednoho z našich odborníků. Kontaktní informace naleznete níže.

  funkce voice control smart home systems

  Existují inteligentní světla s kamerou?

  Pokud chcete svítidlo, které je opravdovým všeumělem, podívejte se na tyto inteligentní venkovní svítidla s integrovanou kamerou, která odesílá do vaší aplikace živý přenos toho, co se děje před vašimi dveřmi. Váš chytrý telefon je pak schopný vám dát vědět, že přede dveřmi stojí pošťák; a nejen to, můžete s ním dokonce v reálném čase mluvit! Budete také moci dostávat upozornění, pokud se k vašim dveřím přiblíží nezvaní návštěvníci, což je velká výhoda co se týče bezpečnosti.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.