Lankové systémy

Doporučené kategorie

  Lištové osvětlení – řešení „ode zdi ke zdi“

  Máte zkosený strop, dlouhou, úzkou chodu nebo místnosti ve tvaru víceúhelníků se spoustou temných rohů? Nebo jste opravdu hrdí na svoji originální jídelnu spojenou s obývákem, ale máte potíže najít do ní vhodný typ osvětlení? Jen žádný strach. I pro takto obtížné prostory jsou k dispozici správná řešení osvětlení – kouzelným slůvkem je zde lištový systém!

  Jak se lištový nebo také lankový systém osvětlení instaluje?

  listove osvetleni

  Ode zdi ke zdi nebo ode zdi ke stropu – to jsou obvyklé metody instalace lankového osvětlení. Jak přesně? Kontaktujte svého elektrikáře – ten bude nejlépe vědět, jak tento výrobek nainstalovat.  Myslíte si, že to zvládnete sami? V tom případě doporučujeme, abyste si pečlivě prostudovali instrukce pro svou novou sadu lištového osvětlení. Ke každému výrobku je přiložena kvalitní příručka, která vysvětluje všechny kroky instalace.

  Pokud máte přesto potíže nebo pokud narazíte na otázku, kterou prostě nemůžete rozlousknout, stačí zavolat nebo napsat našim odborným poradcům. Dokážeme vám pomoci i s těmi nejzapeklitějšími problémy s osvětlením. Kontaktní informace naleznete o něco níže.

  Jaká je maximální délka lištového osvětlení?

  Délka lanka vždycky závisí na použitém měniči a jeho výstupním výkonu. Upozorňujeme, že v případě elektronických měničů nesmí dojít k překročení maximální uvedené délky. Zajistěte také, aby délka systému byla poloviční než délka lanka (+/-). Proč? Lanko je vždy vedeno dvojitě.

  Konkrétní délku každého výrobku naleznete v podrobnostech o výrobku nebo v jeho popisu.

  Pokud máte ještě nějaké otázky, i když by se třeba týkaly jiného tématu osvětlení, stačí nám zavolat nebo napsat. Rádi vám pomůžeme. Naše kontaktní informace naleznete níže.

  listove osvetleni
  listove osvetleni
  listove osvetleni

  Jaké místnosti se pro lankové systémy osvětlení nejvíce hodí

  Zjednodušeně řečeno, všechny obytné zóny, zejména obývací pokoj nebo jídelna, stejně jako chodba nebo kuchyně. Do dětských pokojů používejte nízkonapěťové lištové osvětlení. V koupelně nebo jiných místnostech, kde dochází ke vzniku vlhkosti, byste měli zvolit model s odpovídajícím IP kódem. V případě, že jste se ještě nerozhodli nebo potřebujete do koupelny další světla, máme pro tento účel také vynikající výběr stropních svítidel nebo koupelnových a zrcadlových svítidel.

  Proč použít v obytném prostoru lištové osvětlení?

  listove osvetleni

  Správná otázka – a snadná odpověď. Lištové osvětlení je skvělou alternativou, pokud máte dlouhé místnosti nebo místnosti se spoustou úhlů, kde může být obtížné najít správné řešení osvětlení. Tento typ osvětlení lze velmi dobře použít i v případě zkosených stropů. Díky flexibilitě lanka (dokonce i se spojkami, které lze připojit přes roh) a možnosti rozmístit svítidla individuálně je k dispozici celá řada různých řešení pro obtížné situace.

  Lankové systémy osvětlení nabízejí...

  • moderní, minimalistický design – spolu s pořádnou dávkou funkčnosti a flexibility.
  • možnost osvětlení celých obytných prostor s jednou jedinou instalací a jednou stropní přípojkou.
  • skvělé, decentní řešení osvětlení, díky kterému budete moci konečně nasvítit svůj nový sběratelský kousek ve vitríně. Pomocí světla lze zdůraznit také jednotlivé části místnosti.
  • V závislosti na modelu je možné integrovat i závěsná svítidla.

  Potřebují systémy lištového osvětlení měnič?

  To závisí na typu sady lištového osvětlení. Pokud zvolíte nízkonapěťový výrobek, pak budete potřebovat měnič, který lze zapojit rovnou do zásuvky, umístit decentrálně nebo na stěnu. Vysokonapěťové lištové osvětlení je naopak napájeno přímo 230 voltybez měniče.

  Je k dispozici i LED lištové osvětlení?

  Ano, je. Koneckonců, proč by měla být LED technologie vhodná pro všechny ostatní typy osvětlení, ale nikoli pro lankové systémy? Lištové systémy osvětlení s integrovanou LED technologií znamenají nejen to, že temné kouty jsou věcí minulosti, stejně tak pozbývá aktuálnosti i nutnost výměny žárovek. To, zda je váš vybraný systém lištového osvětlení vhodný pro LED žárovky nebo zda má integrované LED žárovky, zjistíte snadno – v podrobnostech o výrobku a popisu výrobku. Upoutalo to váš zájem o LED lištové osvětlení? Skvělé, tady si můžete vybírat!

  Je lištové osvětlení stmívatelné?

  Některé modely ano, závisí to na typu žárovky, který používáte, i na měniči. Podívejte se na popis výrobku a na podrobnosti o výrobku; tam všechny tyto informace najdete.

  Není vám ještě všechno ohledně stmívatelného lištového osvětlení jasné? Žádný problém. Naši odborní poradci budou rádi, když se jim ozvete. Jejich kontaktní informace naleznete níže.

  Je lištové osvětlení k dispozici jako kompletní sada?

  Samozřejmě, tyto sady jsou k dostání v našem e-shopu. Nemusíte si tak sami vybírat jednotlivé části, ale můžete pořídit všechno, co budete pro instalaci potřebovat, v jedné sadě – což je velmi praktické. Podívejte se na dostupné sady tady.

  Jsou k dispozici doplňky (a náhradní díly)?

  Ano, širokou řadu doplňků a náhradních dílů najdete zde. Můžete si tak navrhnout řešení lištového osvětlení na míru a vytvořit individuální systém, který osvětlí každý kout vašeho domova.

  K dispozici jsou i náhradní díly, které najdete v kategorii doplňky. Části kompletních sad se často neprodávají jako náhradní díly. V takovém případě však kontaktujte náš tým zákaznických služeb, který bude schopen najít řešení.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.