LED osvětlení interiéru

Doporučené kategorie

  Interiérové LED osvětlení: moderní technologie s dlouhou životností

  Přechod z klasických svítidel na LEDkové je podobný přechodu z VHS kazet na DVD nosiče – jednoduše se tomu nevyhnete. Po klasických žárovkách ale smutnit nemusíte. Rozhodně ne po tom, co uvidíte vysokokvalitní LEDky přímo v akci. Nejlepší způsob, jak s nimi začít, je vyzkoušet vestavné světlo s LED technologií.

  Svítidla s vestavěnými LEDkami mají moderní futuristický design i proto, že v porovnání s výraznými a vyčnívajícími skleněnými žárovkami jsou LEDky téměř neviditelné. Pokud patříte mezi zaryté fanoušky vyměnitelných žárovek, doporučujeme vám použít LED žárovky, které poskytují veškeré benefity moderního LED osvětlení.

  Nejde jen o to, že osvětlení s LED technologií skvěle vypadá, ale je také ekologickéfinančně dostupné. Kdo by po tom všem netoužil?

  Jaké jsou výhody LED světel?

  O LED osvětlení dnes mluví spousta lidí a mají pro to dobrý důvod. Od vzniku tradičních žárovek v roce 1879 se LED světla stala jedním z nejinovativnějších výdobytků světelného průmyslu. LEDky jsou jakýmsi moderním pojetím svítidel. Je to technologie, která spojuje poptávku po pohodlném osvětlení a šetrnosti k životnímu prostředí.

  Vývoj LED osvětlení ale nekončí a kupředu se posouvá mílovými kroky. Jeho kvality se ukazují hlavně při využití ve smart domácnostech.

  Jaké jsou jeho kvality a benefity?

  • LEDky šetří obrovské množství energie, oproti tradičním žárovkám až 90 %.
  • Jsou ekologické díky vysoké světelné účinnosti (málo wattů, ale vysoký jas).
  • Mají dlouhou životnost díky schopnosti svítit až 50 000 hodin.
  • Nabízejí okamžitý a 100% jas bez toho, abyste museli čekat, než se naplno rozsvítí (jako se tomu stává u žárovek).
  • Neobsahují rtuť, takže jsou vhodné i do dětských pokojíčků.
  • Kvalitu světla si můžete přizpůsobit podle osobních preferencí – barvu světla si můžete nastavit od teplé bílé přes studenou až po denní bílou.
  • Mají vynikající barevný index hodnoty RA 80 nebo vyšší, který se hodí například nad jídelní stůl.
  • Vznikají nové designy díky kompaktním „neviditelným“ vestavným LEDkám.
  LED Interierove osvetleni

  Jak si vybrat to správné LED osvětlení?

  LED žárovky se ukázaly jako vysoce účinné ve většině prostorů, kde je potřeba kvalitní osvětlení. Další otázkou tak je, kde přesně chcete LED světlo použít. Hledáte útulné osvětlení do obývacího pokoje, nebo chcete projasnit pracovnu? Obojí najdete u nás: stropní LED svítidla, nástěnná LED svítidla, LED panely, stojací LED lampy a mnoho dalšího!

  Víc tipů najdete v kategoriích jednotlivých druhů LED osvětlení.

  LED Interierove osvetleni

  Stropní LED svítidla

  Každá místnost by měla mít základní osvětlení a na to jsou ideální stropní svítidla. Díky LED technologii svícení nemusíte lézt po žebříku a neustále měnit prasklé žárovky. LED žárovky totiž nepotřebují žádnou dodatečnou péči. Chcete od nich ještě něco víc? Při koupi se poohlédněte po stmívatelných stropních LED svítidlech. Díky nim si můžete upravit jas vašeho oblíbeného svítidla podle potřeby a situace.

  Přejít na tuto kategorii

  Závěsná LED svítidla

  Nechte všechno stranou a z jídelního stolu udělejte centrum pozornosti! Máme tu pro vás super tip: Stmívatelná svítidla s možností nastavení jejich výšky. Pořiďte si závěsné LED svítidlo s technologií EasyDim a na stmívání budete moct použít obyčejný vypínač, protože tuhle schopnost má v sobě svítidlo již zabudovanou. 

  Přejít na tuto kategorii

  LED Interierove osvetleni
  LED Interierove osvetleni

  Bodová LED svítidla

  Jedno bodové světlo na stropě dokáže přitáhnout pozornost na konkrétní místo. Víc bodových světel zase dokáže směle osvítit celou místnost. Výhodou jednotlivě nastavitelných bodových LED svítidel je, že dokážou nasvítit skutečně každý kout místnosti, bez ohledu na to, kolik rohů a zákoutí má. Malý bonusový tip pro příjemnější prostředí: Při výběru míst, která chcete osvítit, buďte opatrní. Dejte si pozor především na to, aby světlo žárovek nesvítilo přímo na vás a neoslepovalo vás.

  Přejít na tuto kategorii

  Zápustné LED bodovky

  Zápustná LED svítidla nejsou jen skvělým celkovým osvětlením (za předpokladu, že je v nich dostatek bodovek), ale jsou také modernístylová. Jeden tip před samotnou koupí: Instalací zápustných LED bodovek uděláte z menších prostor větší díky tomu, že se v nich nenachází další světlo, které by je opticky zmenšovalo.

  Přejít na tuto kategorii

  LED indoor lighting
  LED Interierove osvetleni

  Nástěnná LED svítidla

  Nic nezvýrazní design moderních LED svítidel tak jako ta nástěnná, většinou nainstalovaná ve výšce očí. Chcete, aby vaše nové nástěnné svítidlo bylo víc než jen na parádu? Použijte jej nad postel jako světlo na čtení. Pokud usnete a zapomenete světlo zhasnout, nic se neděje, protože LED technologie je ekologická a má dlouhou životnost.

  Přejít na tuto kategorii

  Stojací LED lampa

  Existují klasické stojací LED lampy s nádhernými stínidly a elegantním rámem, ale také ty s futuristickými designem, o kterých byste možná ani neřekli, že to jsou lampy. Ať je to, jak chce, rádi bychom vám posvítili na specifický typ stojací LED lampy určené do kanceláře nebo na studium. Ve velkých firmách redukují obrovskou energetickou spotřebu, což výrazně pomáhá životnímu prostředí.

  Přejít na tuto kategorii

  LED Interierove osvetleni
  LED Interierove osvetleni

  LED uplighter

  Stojanové LED lampy typu uplighter se skvěle hodí třeba ke křeslu, ve kterém si rádi čtete. Stačí natáhnout ruku a rozsvítit světlo nebo ho jen ztlumit na stojanu (pokud stojíte o funkci stmívání, zkontrolujte produktový popis té které lampy). Další možností je užít si flexibilní světlo na čtení, které osvítí stránky knihy lépe než stropní svítidlo (hledejte funkci čtení v popisu produktu). Třešničkou na dortu je, že tato LED lampa svítí i směrem nahoru, takže poskytuje dodatečné osvětlení celé místnosti, stejně jako optické rozdělení prostoru. Vaše křeslo bude mít svůj vlastní zdroj světla.

  Přejít na tuto kategorii

  Stolní LED lampa

  Co dělá ze stolní LED lampy lepší svítidlo než kterékoli jiné? Jde jen o úsporu energie, dlouhé životnosti nebo krásné stabilní světlo? Vlastně ano. Ale podstatný je také výjimečný design! S LED technologií můžete mít zdroj světla zabudovaný přímo do designové stolní lampy. Lákaly vás někdy futuristické designy lamp s tenkými křivkami? V tom případě vás naše nabídka přímo ohromí.

  Přejít na tuto kategorii

  LED Interierove osvetleni
  LED indoor lighting

  Kancelářská LED lampa

  Hrbíte se nad knihami nebo nad psaním dlouho do noci? Kancelářská LED lampa vám to zjednoduší. Tyto lampy mají přidanou hodnotu, která je odlišuje od obyčejných kancelářských lamp, a tou je možnost změnit barevnou teplotu a jas (při koupi si na to dejte pozor). Takové svítidlo vyzařuje studené bílé světlo, které je ideální pro práci. Zároveň ale dokáže přepnout do relax módu a prosvítit pokoj stmívatelným, příjemně teplým bílým světlem, které je skvělé na čtení nebo usínání.

  Přejít na tuto kategorii

  LED panely

  LED panely se umísťují buďto do sádrokartonové stěny (se samostatným instalačním rámem), nebo do stropních kazet (pro speciálně standardizované velikosti). Nemáte a ani neplánujete instalaci kazetového stropu? To není problém. Pokud chcete i přesto využít výhody LED panelu, můžete ho nainstalovat nebo zavěsit jako klasické stropní svítidlo.

  Proč se nám LED panely tak moc líbí? Jsou jednoduchým a stylovým zdrojem světla a koncept „svítidel“ obrací naruby. Výrazně se odlišují od světelných zdrojů typu tradičních žárovek. S LED panelem se rozsvítí kompletně celý povrch, a některé typy dokonce obsahují funkci RGB, která jim umožňuje měnit barvy. Zaručí vám rovnoměrnéjasné osvětlení bez odlesků a zároveň se – díky jedné z nejstylovějších metod svícení – postarají o velkolepé světlo. Super tip pro větší pohodlí: Pořiďte si LED panely na dálkové ovládání.

  Přejít na tuto kategorii

  LED Interierove osvetleni

  Máte ještě nějaké otázky týkající se LED svítidel, na které jsme neodpověděli? Podívejte se na různé kategorie LED osvětlení – některé odpovědi najdete právě tam. Máte-li nějakou specifičtější otázku, například kolik zapuštěných LED bodovek potřebujete do konkrétního pokoje, ozvěte se našemu týmu specialistů na telefonní číslo +420 228 888 280 nebo vyplňte kontaktní formulář.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.