LED žárovky R7s

Filtr
Filtrovat a třídit Filtrovat & třídit 0
Řazení Position
Cena
Průměr (v cm)
Průměrná životnost (v hod)
Index podání barev (v Ra)
Spotřeba energie v kWh/1000 hod
Světelný výkon
Barva světla (seznam)
Spotřeba energie (ve W)
Povrch
Celkový světelný tok (v lm)
Wattový výkon
Základní typ
Značka
25 položek
374 Kč
329 Kč
649 Kč
324 Kč
229 Kč
DMC 299 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
299 Kč
499 Kč
349 Kč

LED žárovky R7s

Trvanlivá alternativa k halogenovým žárovkám R7s

Nejenže LED žárovky R7s vydrží déle než jejich halogenové alternativy, ale jsou také energeticky úsporné, takže ušetříte pěkné peníze na nákladech za elektřinu. LED žárovky mají oproti halogenovým vyšší podání barev a měkčí, útulnější světlo, takže jakmile na ně přejdete, stanete se jejich fanoušky na celý život.

Co jsou žárovky R7s?

Žárovky R7s byly původně halogenové lineární žárovky, s paticí na obou stranách a zapuštěnými kontakty, a používají se ve vnitřních i venkovních svítidlech.

Halogenové žárovky R7s s příkonem několika tisíc wattů a rozložením světla 360° poskytují plošné osvětlení, které lze použít k osvětlení budov a sportovních stadionů. Používají se také k provozu výkonných reflektorů v průmyslových areálech.

Halogenové žárovky R7s skvěle rozvinou své schopnosti v domácnostech, kde se používají ve stropních, závěsných a nástěnných svítidlech a také ve svítidlech se světlem namířeným ke stropu.

Žárovky R7s jsou k dispozici v délkách 78 mm, 118 mm a 189 mm. Díky svému brilantnímu světlu, stmívatelnosti (pokud je k dispozici) a vysokému podání barev nemají halogenové žárovky R7s konkurenci.

Kde se místo halogenových žárovek používají LED žárovky R7s?

R7S led tyčová žárovka
pirce hl halo bílá žárovka mini


Základna R7s, která je dnes vzácnější než například E27, E14 nebo G9, se nyní používá především pro designové domácí osvětlení.

Mezi známé designové lampy, které používají žárovky R7s, patří:

  • Pirce od Giuseppe Maurizia Scutellà (Artemide)

  • Lola od Alberta Medy a Paola Rizzatta (Luceplan)

  • Caboche od Patricie Urquioly a Eliany Gerotto (Foscarini).

LED žárovku R7s používají také některá starší svítidla se světlem namířeným ke stropu a venkovní svítidla.

Dobrá zpráva je, že ve všech těchto svítidlech lze použít správné LED žárovky R7s.

Při použití v profesionálním prostředí, např. v průmyslu, však mají LED žárovky R7s ve srovnání s halogenovými žárovkami R7s jedno omezení: kvůli tenké a krátké konstrukci, podobné tyčce, není k dispozici dostatečná plocha pro umístění takového počtu LED žárovek, který by byl potřeba k vygenerování podobně vysokého světelného toku jako u halogenových žárovek.

LED žárovky R7s proto nemohou dosáhnout stejně vysokého maximálního jasu jako halogenové žárovky R7s.

Pro srovnání, průmyslové světlo osazené halogenovou žárovkou R7s by například mohlo vyprodukovat 30 000 lumenů s příkonem 1 500 W. Podobná svítivost by nebyla s LED žárovkami R7s možná.

Je tu však jedna světlá stránka.

S LED žárovkami R7s se například dosáhne 2 500 lumenů při spotřebě kolem 15–20 wattů, což je více než dostatečný výkon pro osvětlení vašeho domova.

Jaké jsou výhody přechodu z halogenových žárovek na LED žárovky R7s?

Nahrazení běžných halogenových žárovek R7s jejich LED alternativami přináší delší životnost, vylepšené podání barev, příjemnou barvu světla < 3 300 Kelvinů a významnou úsporu energie.

Upozorňujeme: Ne všechny LED žárovky jsou stmívatelné. Pokud potřebujete, aby vaše světlo bylo stmívatelné, jsou vám k dispozici speciální stmívatelné LED žárovky R7s.

Chcete zjistit více o našich LED žárovkách R7s? Nebo o jiném tématu týkajícím se LED a stmívatelných žárovek R7s? V takovém případě vám náš přátelský tým odborníků s radostí odpoví na jakékoli otázky. Zavolejte nám na číslo +420 228 888 280 nebo nás kontaktujte e-mailem.

jovina stehl žárovka

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH