Stmívatelné LED žárovky

Filtr
Filtrovat a třídit
Filtrovat & třídit 0
Řazení Position
Cena
Průměr (v cm)
Nápájení ve Voltech
Průměrná životnost (v hod)
Index podání barev (v Ra)
Spotřeba energie v kWh/1000 hod
Stmívatelný
Tvar žárovky
Světelný výkon
Barva světla (seznam)
Spotřeba energie (ve W)
Povrch
Celkový světelný tok (v lm)
Wattový výkon
Základní typ
Značka
858 položek
474 Kč
DMC 899 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
124 Kč
DMC 149 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
199 Kč
DMC 224 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
124 Kč
DMC 149 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
149 Kč
DMC 174 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
99 Kč
DMC 174 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
1 799 Kč
1 399 Kč
274 Kč
Stránka

Stmívatelné LED žárovky

Všichni víme, že LED žárovky jsou energeticky efektivnější než tradiční žárovky, ale je přece jen asi škoda, že přijdeme o to útulné světlo, které poskytují staré dobré tradiční žárovky... Máme pro vás dobré zprávy – o nic nepřijdeme! LED žárovky mohou být také stmívatelné a poskytovat ještě útulnější osvětlení. Platí to však jen pro ty LED žárovky, které jsou pro stmívání speciálně navržené. 

Jak mohu vědět, jestli je daná LED žárovka stmívatelná?

To lze zjistit docela snadno. Na naší webové stránce najdete v seznamu u podrobností o výrobku podnadpis „Stmívatelné“. Rovněž je to uvedeno na obalu. Naši odborníci jsou samozřejmě kdykoli připraveni odpovědět vám na jakékoli dotazy. Naše kontaktní informace naleznete níže.

Stmívatelné LED žárovky
led žárovky

Jak najdu stmívatelnou LED žárovku se správnou objímkou?

I tuto informaci najdete v podrobnostech o výrobku. Pod nadpisem Typ závitu/patice“ najdete, jaký typ objímky musí mít vaše svítidlo, aby bylo kompatibilní s paticí či závitem dané žárovky. Naše praktická funkce filtru vám to usnadní. Stačí zaškrtnout kategorie, které potřebujete. Například G9, E14, GU10 nebo B22.

Na obrázku by ještě měla být B22, protože je to nejčastější verze ve Velké Británii/Irsku

Jaký stmívač je správný pro vaši stmívatelnou LED žárovku?

Už jste si pořídili stmívatelnou žárovku? Takže máte půlku cesty za sebou. Teď už jen potřebujete najít správný stmívač. Na obalu najdete informaci, o jaký druh stmívače půjde. Většinou jsou to stmívače pracující s náběhovou (leading edge) nebo sestupnou (trailing edge) hranou proudové sinusoidy. Chcete podrobnější informace? Neváhejte kontaktovat jednoho z našich specialistů. Naše kontaktní informace naleznete níže.

Proč moje stmívatelná LED žárovka bzučí a bliká?

Na to umíme odpovědět: pravděpodobně používáte nesprávný stmívač. Vždy se ujistěte, které stmívače jsou kompatibilní se kterými stmívatelnými žárovkami. Tyto informace najdete v technických specifikacích. Informaci o kompatibilitě najdete také na obalu. 

Co se stane, když budete stmívat nestmívatelnou LED žárovku?

Použití nestmívatelné LED žárovky se stmívačem, není dobrý nápad! Co všechno se může stát: Za prvé, můžete poškodit stmívač. Další možností je, že žárovka začne blikat. Nebo vůbec nebude fungovat. V nejhorším případě se žárovka předčasně zničí. A pokud budete mít smůlu, můžete také skončit tak, že budete muset vyhodit stmívač i žárovku. 

Malá rada:
Nejlepší je vyhnout se tomu, že budete používat stmívatelnou žárovku a prostě ji nebudete stmívat. Když necháte stmívač neustále nastavený na 100 procent, může dojít k poškození stmívače i žárovky. Jinými slovy: Tohle k sobě prostě nepasuje. V tomto případě doporučujeme nahradit stmívač běžným vypínačem.

Vyrábí společnost Osram stmívatelné LED žárovky?

Máte dobrou zkušenost s určitým výrobcem? Chcete si napříště koupit žárovku od stejné firmy? Je to dobré rozhodnutí. Jak se říká, „nač měnit to, co funguje“. Například pokud byste si chtěli opět koupit žárovky Osram jednoduše zaškrtněte políčko vedle značky Osram ve filtru „výrobce“. Zobrazí se vám zvolený výběr. 

led žárovky
led žárovky

Lze stmívat LED žárovky retrofit?

Jen abychom si to ujasnili: žárovky retrofit jsou jakékoli LED žárovky se standardními, starými objímkami či paticemi. Například E27, E14, G9 a B22 jsou standardizované objímky a patice. Pokud hledáte stmívatelnou LED žárovku s objímkou E27, jde o – jak už jste možná uhodli – žárovku retrofit.

Jaké náhradní žárovky jsou vhodné pro moje svítidlo se světlem namířeným vzhůru?

Pokud má vaše svítidlo se světlem namířeným vzhůru funkci stmívání, měli byste použít stmívatelnou LED žárovku. Důležité je ujistit se, že všechno je kompatibilní. Pro svítidla se světlem namířeným vzhůru se většinou používají žárovky E27, ale mohou to být i jiné, záleží na konkrétním modelu.

Nejlepší volba: Najděte svoje svítidlo se světlem namířeným vzhůru v našem e-shopu a klikněte na Vybrat alternativní žárovku“ úplně vpravo. Zobrazí se vám správná náhradní žárovka. Nebudete si tak muset dělat starosti s tím, zda se do svítidla hodí či nikoli.

Existují stmívatelné LED žárovky, které lze ovládat dálkovým ovladačem?

Ano, stmívatelné LED žárovky mohou být chytré a propojené! K ovládání svých stmívatelných LED žárovek můžete používat aplikaci pro chytré telefony a v některých případech lze dálkově ovládat i různé funkce žárovky. Kromě změny barvy světla a funkce více barev můžete také z pohodlí své pohovky stmívat jas. 

Máte nějaké otázky ohledně kompatibility nebo žárovek obecně? Neváhejte kontaktovat jednoho z našich specialistů. 

Zobrazit více Ukázat méně

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH