LED panely

Doporučené kategorie

  LED panely: Moderní přístup k osvětlení místnosti

  Čím se LED panely odlišují od ostatních stropních svítidel?

  Hlavně dvěma věcmi.

  • Design

   LED panely jsou ploché a je to právě využití kompaktních LED žárovek, které umožňuje vytvoření jejich extrémně štíhlého profilu. Hlavní výhodou zde je, že samotná lampa – moderní a minimalistická – ustupuje do pozadí a vytváří uspořádanější vzhled interiéru. Protože svítidlo zabírá velmi málo místa, napomáhá tomu, aby místnost vypadala větší. LED panely tedy fungují velmi dobře i v těch nejmenších místnostech.

  • Osvětlení

   Na rozdíl od bodových světelných zdrojů, jako jsou třeba tradiční žárovky, osvětlují LED panely rovnoměrně a bez oslnění celý povrch, a poskytují tak osvětlení místnosti, které je celistvé a jasné.

  Jaký je rozdíl mezi zapuštěnými a povrchovými panely?

  Zapuštěné panely se instalují do stropu, povrchové panely se montují na strop. V případě zapuštěných panelů se strop a LED panel spojí v jednu jednotku. Protože však není možné nainstalovat zapuštěné panely do každého stropu, přicházejí na scénu povrchové panely. Ty se montují na strop podobně jako jiná stropní svítidla.

  zabudovaný led panel
  LED Panel

  Jsou k dostání kulaté LED panely?

  Pokud se hranatý zdroj světla do vašeho interiéru nehodí, zvolte místo něj kulatý. Název „LED panel“ ve vás možná vyvolává představu modelů s plochým povrchem, ale ve skutečnosti existuje celá řada kulatých zapuštěných svítidel, které fungují stejně. Můžeme se také setkat s názvem vestavný panel. Nejnovější LED modely najdete zde.

  kulatý LED Panel

  V jakých velikostech jsou LED panely dostupné?

  LED panely nejsou oficiálně standardizované, což znamená, že nabídka zahrnuje celou řadu velikostí. Určité rozměry se však staly jakýmsi „standardem“. LED svítidla do stropních mřížek (tzv. troffer) mají například následující rozměry: 625 x 625 mm / 600 x 600 mm / 1250 x 625 mm / 1250 x 312 mm / 1200 x 300 mm. Pro kulaté LED panely se často používají průměry 68 mm / 82 mm.

  Neváhejte kontaktovat jednoho z našich odborných poradců a s jeho pomocí zjistit, zda existuje vhodný rozměr pro vaše plány týkající se osvětlení. Naše kontaktní informace naleznete níže.

  led panel kuchyň

  Co byste měli zvážit, pokud jde o panely v místnostech s vlhkým prostředím, jako jsou koupelny a kuchyně?

  LED panely musí mít správný IP kód, který je dán tím, kde se používají a do jaké míry přicházejí do kontaktu s vlhkostí. Kód IP44 například znamená ochranu proti vniknutí cizích částic o velikosti větší nebo rovné 1 milimetru a vodní tříště.

  Ohledně dalších ochranných opatření pro vlhké místnosti, ve kterých může být třeba použít svítidlo s vyšším IP kódem nebo nutno zvážit další bezpečnostní aspekty, se poraďte s jedním z našich odborných poradců. A odborníkovi určitě také svěřte instalaci LED panelu!

  Jak se LED panely instalují do sádrokartonových stropů?

  Záleží na výrobku. LED panely se obvykle instalují nad otvor v sádrokartonu s použitím montážních pružin na svítidle a/nebo s pomocí doplňkových montážních sad, například montážních rámů.

  Jak se LED panely instalují na strop?

  Kromě způsobu instalace do sádrokartonu lze LED panely také nainstalovat nebo zapustit do mřížkových stropů. V tomto případě se LED panely jednoduše zapustí do podhledového mřížkového stropu. To přináší optickou výhodu – strop totiž poskytne svítidlu oporu a svítidlo se dokonale začlení do celkového vzhledu stropu bez jakýchkoli viditelných upevňovacích prvků nebo rámu. Proto se mřížkové stropy často používají v kancelářských budovách.

  Povrchové panely se instalují stejně jako ostatní svítidla s povrchovou montáží. LED panely mají obvykle montážní rám s držáky. Ty se přivrtají ke stropu a na ně se pak upevní svítidlo – není tak potřeba podhledový strop (mřížkový nebo sádrokartonový).

  led panel
  LED panel

  Jsou k dostání LED panely, které jsou stmívatelné a mění barvu?

  Samozřejmě, jsou. Podívejte se na podrobnosti o výrobku u vašeho vybraného LED panelu, kde zjistíte, zda má právě tyto funkce. Značky, které tyto high-tech panely vyrábějí, jsou například Osram nebo Paulmann.

  led panel změna barvy
  led panel s dálkovým ovládáním
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.