LED podhledová svítidla

Doporučené kategorie

  Proč jsou LED bodovky klíčem k dokonale osvětlené místnosti

  LED bodová světla zredukují osvětlení jen na to základní a navíc k tomu přinášejí výhodu pro vaši peněženku i pro životní prostředí. V našem průvodci naleznete všechny informace o tomto moderním typu osvětlení.

  Co je třeba mít na paměti, než si pořídíte LED bodovky?

  Před nákupem LED bodových světel si důkladně promyslete, čeho přesně chcete dosáhnout. Pokud stavíte nový dům nebo rekonstruujete svůj stávající, včas si rozmyslete koncepci svého osvětlení – pozdější montáž bodovek bývá složitější a tam, kde začínají komplikace, většinou končívá zábava.

  Rozlišujte mezi dvěma cíli:

  • Osvětlení celé místnosti – zde je samozřejmě potřeba více LED bodovek, ideálně celá sada nebo i více.
  • Vytvoření cíleného světelného akcentu – v tomto případě jsou správnou volbou jednotlivé LED bodovky.

  Sada LED bodovek

  Při nákupu celé sady jsou bodová světla určena k instalaci do stropu v jedné nebo několika řadách. Jednotlivá bodová světla jsou obvykle pevná, to znamená, že po instalaci není možné je natáčet.

  Jinak řečeno, sada bodovek přebírá funkci mnoha malých stropních svítidel, a šetří tak místo, což se hodí zejména v malých místnostech nebo v místnostech s nízkými stropy.

  led podlhedová světla

  Protože několik svítidel poskytuje vyváženější osvětlení než jedno centrální svítidlo, vytvářejí LED bodovky příjemnou, harmonickou koncepci osvětlení.

  Potřebujete v tomto případě pomoci? Žádný problém. Kontaktujte naše odborné poradce. Jejich kontaktní informace naleznete níže.

  Jednotlivé LED bodovky

  Jednotlivé LED bodovky lze nainstalovat všude, kde chcete vytvořit nový ostrov světla nebo pokud chcete zdůraznit určitý objekt v místnosti.

  Pokud máte v oblibě flexibilní osvětlovací řešení, doporučujeme vám zvolit hned na začátku otočné bodovky. Ty lze nastavit na milimetr přesně i po instalaci.

  led podlhedová světla nastavitelná

  Čím se odlišují LED bodovky od halogenových bodovek?

  Rozdíl je v tomto případě v technologii osvětlení. S LED bodovkou ušetříte až 60 % nákladů na energii v porovnání s halogenovou. Kromě toho generují vestavěné LED žárovky světlo až po dobu 50 000 hodin a jsou tedy téměř zcela bezúdržbové. Každý, kdo musel každých pár měsíců šplhat po žebříku a vyměňovat dvacet halogenových bodovek v hale, už nikdy nebude chtít nic jiného než LED žárovky.

  Tady je několik věcí, na které byste měli při nákupu LED bodovek myslet:

  Třída energetické účinnosti. Úspory většinou začínají u třídy energetické účinnosti A. Čím více znamének plus za písmenem A, tím lépe.

  Barevná teplota. Oproti halogenovým bodovkám (jejichž barevná teplota je vždy teplá bílá), si teď můžete vybrat barevnou teplotu, které dáváte přednost. Například teplá bílá (kolem 3 000 Kelvinů) je správnou volbou pro jakékoli místnosti, ve kterých chcete mít útulnou atmosféru, tedy například obývací pokoj a ložnici.

  Podání barev. Hodnota Ra > 80 je minimum, jinak není podání barev přirozené. Čím více se hodnota podání barev blíží ke stovce (nebo pokud je přesně na hodnotě sto), tím lépe – zejména, pokud jste dříve používali halogenové žárovky (ty mají hodnotu podání barev Ra 100).

  led podlhedová světla

  Jaké LED bodovky se hodí do koupelny a kuchyně?

  Svítidla v koupelně a kuchyni mohou přijít do kontaktu s vlhkostí, proto musí splňovat požadavky IP kódu (Ingress Protect).

  • V koupelně je IP kód založen na zónách ochrany. Ve většině případů je vyžadován nejméně stupeň krytí IP44 (ochrana před stříkající vodou). V oblasti sprchy nebo vany jsou požadavky vyšší.
  • V kuchyni postačí IP20, kromě oblasti nad dřezem, kde je vyžadován stupeň krytí IP44 nebo vyšší.

  Jak se LED bodovky instalují?

  Nejprve potřebujete mezeru ve stropě, a protože pro zapuštěné svítidlo je nutné vyvrtat otvor, je třeba vytvořit dutinu. To umožňují tzv. podhledy (informace o průměru svítidla a hloubce instalace lze nalézt na stránce s podrobnostmi o příslušném výrobku). Bodovku nejprve připojte a poté vtlačte svítidlo do otvoru.

  Vždy doporučujeme nechat svítidla nainstalovat elektrikářem. Vaše bezpečnost je pro nás důležitá!

  led podlhedová světla

  Jak by měl být světelný výkon LED bodovky?

  Předně je třeba říci, že požadavky na světelný výkon jsou individuální a vždy závisí na způsobu použití svítidla.

  Hrubou představu o požadovaném světelném výkonu získáte takto: zvažte, kolik tradičních žárovek byste potřebovali k osvětlení místnosti nebo vytvoření ostrovu světla. Tři 60wattové? Pak budete v místnosti potřebovat světelný výkon přibližně 2400 lumenů. Pět 40wattových? Vodítkem je hodnota 2000 lumenů. Mnoho LED bodovek generuje přibližně 400 lumenů. To odpovídá 40wattové tradiční žárovce. 

  Máte další dotazy? Kontaktujte tedy naše odborné poradce. Pokud máte po ruce rozměry místnosti, budeme s vámi moci probrat vaši individuální koncepci osvětlení. Kontaktní informace naleznete níže.

   

  Vyžadují LED bodovky měnič?

  Záleží na výrobku. Některé LED bodovky mají integrovaný ovladač, a nepotřebují proto další. Lze je rovnou připojit do 230V sítě. Existují však také LED bodovky, které je nutno vybavit externím LED ovladačem.

  Co budete pro svůj vybraný výrobek potřebovat, zjistíte v podrobnostech o výrobku.

   

  Existují LED bodová světla s menší hloubkou instalace?

  Podhledový strop způsobí, že místnost vypadá menší. Pokud však zvolíte mírně snížený strop, zvětšíte rozměry místnosti, ale budete mít méně místa pro svítidla. V tomto případě doporučujeme použít bodovky s menší hloubkou instalace, tedy 3 cm a méně. Informace o hloubce instalace naleznete v podrobnostech o výrobku u každého bodového světla.

  Upozorňujeme: Neinstalujte LED bodovky přímo do stropní izolace. Vytváří se zde teplo, které výrazně snižuje životnost výrobku

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.