LED stolní lampy kancelářské

Doporučené kategorie

  Proč jsou LED stolní lampy jedničkou při volbě svítidel do pracoven i kanceláří?

  Pokud vás při práci u psacího stolu bolí oči a hlava, pravděpodobně vám chybí stolní lampa. Nic nového pod sluncem? Pak se určitě divíte, jaká stolní lampa by vám práci usnadnila. Náš tip: Podívejte se nejdříve na moderní LED stolní lampy.

  Jaký je příkon LED stolní lampy?

  To zcela závisí na samotném svítidle – a na kvalitě technologie osvětlení. Co se LED stolních lamp týče, technologie je vždy LED, ale světelná účinnost, tedy kolik lumenů se vygeneruje na jeden watt, se u jednotlivých výrobků liší. Kvalitní LED stolní lampa může dosáhnout stejného jasu jako tradiční 60W žárovka, ale s příkonem jen 5–6 wattů. Jiné dosáhnou výkonu 40W tradiční žárovky s příkonem pouhých 10 wattů. A kromě toho je tu ještě jeden, zato však klíčový, bod: všechny LED stolní lampy šetří energii a peníze.

  Důležitou otázkou však je, jak jasně stolní lampa svítí? A jas se měří v lumenech.

  Kolik lumenů by měla vygenerovat LED stolní lampa?

  200 lumenů navíc u psacího stolu může znamenat rozdíl mezi bezproblémovým čtením dokumentů a přetíženýma, slzícíma a podrážděnýma očima. 400–500 lumenů je ještě lepší a poskytne extra dávku jasu.

  LED stolní lampy, které vygenerují 400 nebo více lumenů, bývají často stmívatelné. To znamená, že úroveň jasu lze snadno přizpůsobit, aby vyhovovala vašim potřebám. Může to nabýt na důležitosti, když se někdy „jenom hodinka“ večerní práce protáhne do noční směny. Až už budete světlo vnímat jako příliš ostré, jednoduše snížíte jas.

  Na tomto místě ovšem musíme poznamenat, že sebelepší stolní lampa nenahradí kvalitní spánek v noci!

  Na lights.co.uk je počet lumenů uveden na stránce výrobku pod „Světelný výkon v lumenech“.

  Jak jasná je LED stolní lampa?

  Úroveň jasu LED stolní lampy specifikují lumeny (nikoli watty). Pokud jste zvyklí na starší technologie osvětlení, jako jsou tradiční žárovky, můžete použít následující základní vzorec: vynásobte příkon tradiční žárovky deseti a získáte přibližnou hodnotu v lumenech. 400lumenové LED svítidlo je tedy ekvivalentem 40W tradiční žárovky. A to je více než dost na jasné osvětlení dokumentů!

  Jaké další vlastnosti a funkce nabízejí LED stolní lampy?

  • Několik kloubů, takže můžete perfektně přizpůsobit polohu světla
  • Přizpůsobení barvy světla pro různé osvětlení
  • Dotykový stmívač pro úpravu jasu
  • USB port pro nabíjení telefonů apod.
  • Indukční nabíjecí rozhraní pro nabíjení mobilní telefonů kompatibilních s Qi

  V podrobnostech o výrobku najdete vždy informace o tom, jaké vlastnosti a funkce která lampa má.

  Kam by se měla stolní lampa umístit?

  Vybrali jste si výrobek, obdrželi jste jej a vybalili. A teď potřebujete vědět, kam stolní lampu postavit. Inu, odpověď je docela jednoduchá: pokud jste praváci, postavte ji vlevo, pokud jste leváci, postavte ji vpravo. Vaše ruka tak nebude vrhat stín na dokumenty.

  Ideální je zkombinovat stolní lampu s kvalitním celkovým osvětlením, např. stropními svítidly. Celkové osvětlení je důležité, protože může zamezit nepříjemným kontrastům mezi stolem a místností jako celkem. Pokud těmto kontrastům nezabráníte, vaše oči se velmi rychle unaví. A ani ta nejlepší LED stolní lampa vám pak nepomůže.

  Jsou LED stolní lampy dostupné jen v moderním designu?

  Nejste zrovna fanoušci moderního designu? Raději byste na stole měli klasický nebo dokonce kreativní design? Žádné obavy! Co se LED stolních lamp týká, slovo „moderní“ označuje pouze kvalitu a řadu výhod, které poskytuje technologie osvětlení.

  Co se designu týče, brzy zjistíte, že i klasické designové lampy jako Tolomeo – která v roce 2017 oslavila 30. narozeniny – jsou teď k dostání s LED žárovkami. A samozřejmě můžete také nainstalovat LED žárovku do jakékoli stolní lampy s objímkou E27. Proměníte ji tak v moderní lampu během vteřinky (nebo těch několika vteřin, které vám bude trvat zašroubování žárovky)!

  led lampička
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.