LED žárovky E27

Doporučené kategorie

  LED žárovky E27

  LED žárovka E27 – jeden z nejběžnějších zdrojů světla – má původ v tradiční žárovce E27, která byla kvůli vysoké spotřebě energie vyřazena ve Velké Británii/Irsku z výroby. Naše svítidla s objímkami E27 mají samozřejmě své pevné místo v našich domovech a snadno je lze osadit LED technologií, tedy LED žárovkou E27 – praktickým, ekologickým a energeticky efektivním zdrojem světla.

  Co to vlastně znamená E27?

  Vedle E14 a B22 je E27 jedním z nejběžnějších typů závitů pro žárovky. Písmeno „E“ pochází od Thomase Alvy Edisona, který si nechal patentovat první komerčně úspěšnou žárovku. Číslo „27“ uvádí informaci o průměru závitu, který je, jak jste se již pravděpodobně dovtípili, u žárovky E27 27 milimetrů.

  e27 led žárovka
  e27 led filamentová žárovka

  Jaké jsou rozměry LED žárovky E27?

  Protože k dostání jsou nejrůznější tvary, délka a průměr jednotlivých žárovek se liší – kulatá žárovka má například větší průměr než svíčková. Délku a průměr vybraného výrobku zjistíte vždy v technických specifikacích na stránkách s podrobnostmi o výrobcích v našem e-shopu.

  Kolik wattů potřebuje LED žárovka E27?

  Spotřeba elektrické energie, uváděná ve wattech, bývala důležitá při výběru tradiční žárovky. Tyhle dny už jsou dávno pryč! S vzestupem velmi energeticky efektivní LED technologie důležitost faktoru spotřeby energie klesla. Co je důležitější, je ideální světelný výkon, který se měří v lumenech.

  Díky světelnému výkonu je možné porovnávat LED žárovky s tradičními. Čím to? Inu, porovnávání příkonu není zrovna dobrý nápad, protože LED technologie má velmi nízkou spotřebu energie. Tradiční 60wattová žárovka má například světelný výkon 806 lumenů. LED žárovka se stejným světelným výkonem spotřebuje pouhých 7–9 W.

  Náš tip, pokud jste zvyklí používat watty: Pro každou LED žárovku uvádíme referenční hodnotu ve wattech v našich technických specifikacích. Tyto hodnoty jsou uvedeny i na obalech.

  easy dim e27 led žárovka

  Proč moje LED žárovka E27 bzučí?

  Pokud z vašeho svítidla vychází podivný bzučivý zvuk, asi používáte nesprávný stmívač nebo nestmívatelnou LED žárovku. 

  Poznámka: Ne všechny LED žárovky jsou stmívatelné, vždy zkontrolujte, zda je tato funkce uvedena v technických specifikacích. Nikdy neprovozujte nestmívatelné žárovky se stmívačem, může to vést ke zničení stmívače i žárovky.

  Naši odborní poradci vám ochotně poskytnou informace pro nalezení správného stmívače a správné žárovky. Stačí jim zavolat; jejich kontaktní informace naleznete níže.

  Mohu LED žárovky E27 stmívat bez stmívače?

  Chcete, aby věci fungovaly snadno a jednoduše, bez spousty různých doplňků? Skutečně existují LED žárovky, které lze stmívat pomocí standardního nástěnného vypínače. K tomu postačí vypínač – žádný stmívač. Pokud už je stmívač nainstalován, stačí jej vyměnit za vypínač.

  Tip: Doporučujeme žárovky Philips SceneSwitch. Vypínač lze používat nejen ke stmívání světa, ale také ke změně jeho barvy.

  Jaké barvy mají LED žárovky E27?

  Nechcete se vázat jen na jednu barvu světla? V tom případě by pro vás mohl být tou pravou volbou model, který umí měnit barvu světla. Pak už se stačí jen rozhodnout, zda chcete model s teplým bílým světlem, univerzálním/chladným bílým světlem, bílým denním světlem nebo více barvami – použijte jednoduše filtr „barva světla“ v obchodě.

  Vybírat můžete mezi: 

  • 2700 Kelvinů → teplá bílá (barva světla podobná tradiční 60wattové žárovce)
  • 3000 Kelvinů → teplá bílá (o něco chladnější než teplá bílá)
  • 4000 Kelvinů → chladná bílá (chladné bílé světlo, vhodné na práci)
  • 6500 Kelvinů →  bílá barva denního světla (velmi chladné, téměř nepříjemně modré světlo – nezaměňujte ho s přirozeným denním světlem)
  • … a pak jsou tu žárovky RGBW, které kromě bílého světla (to je to „W“ v názvu, jako „white“ = anglicky „bílá“) vyzařují světlo v dalších barvách (RGB)
  smart e27 led žárovka
  smart e27 led žárovka
  smart e27 led žárovka

  V jakých tvarech jsou LED žárovky E27 k dostání?

  LED žárovky jsou k dostání ve všech tvarech tradičních žárovek, včetně kulatého, svíčkového a reflektorového. Nemusíte nic obětovat, dokonce ani nostalgickou atmosféru tradiční filamentové žárovky.

  Jsou LED žárovky E27 vhodné pro svítidla s pohybovými senzory?

  Ano, k tomu se hodí perfektně. Protože LED žárovky mají vysokou odolnost vůči spínání a září okamžitým jasem, jsou ideální pro všechny typy bezpečnostního osvětlení.

  e27 led filamentová žárovka

  Jsou k dostání LED žárovky E27 s dálkovým ovládáním?

  Máte rádi pohodlí? Ovládání osvětlení pomocí dálkového ovladače do tohoto pojetí výborně zapadá. Existují LED žárovky s funkcí dálkového ovládání, které lze – v závislosti na konkrétním modelu – používat k stmívání světla, jeho rozsvěcení a zhasínání, změně barvy, nastavení časovače a dalšímu. Proč to nezkusit?

  Existují LED filamentové žárovky E27 v retro stylu?

  Ano, nabízíme LED filamentové žárovky, které připomínají starou žárovku. Ale jsou to „ledky“. Jednoduše je našroubujte do starého svítidla a můžete je používat!

  Zrcadlové, matné, čiré – jaké jsou možnosti?

  Žárovky E27 jsou k dostání ve všech různých verzích: v matné, čiré i s polovičním zrcadlem. U posledně jmenované verze je vrchlík žárovky zrcadlový, což je skvělá alternativa pro lampy bez stínidel, protože poskytuje příjemné světlo bez oslnění.

  e27 zrcadlo žárovka
  e27 led žárovka
  e27 led filamentová žárovka

  Mohu si pořídit barevnou LED žárovku E27?

  Barevné světlo je skvělým prvkem, zejména na party. Dosáhnout jej lze různými způsoby:

  • Pořiďte si do své lampy barevné LED žárovky – vytvoří ve vašem interiéru fantastické akcenty.
  • Vyberte si LED žárovku E27, která ponechává otevřené všechny možnosti: teplá bílá, bílá barva denního světla nebo vícebarevné světlo?
  festoon světla
  e27 led RGB žárovka
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.