Moderní nástěnná svítidla

Doporučené kategorie


  Co je na moderním nástěnném osvětlení tak moderního?

  „Moderní“ je dneska kde co. Moderní může být nábytek, nějaká ta technologie, klidně i design vašich nových světel – nebo dokonce postoj k životu. Moderní světla ale spojují tohle všechno dohromady. Z běžného nástěnného světla dělá to pravé moderní nástěnné svítidlo nejen jeho vzhled, design, ale také použitá technologie (nebo aspoň jeho kompatibilita s jinými moderními technologiemi svícení).

  Každý, kdo se o taková světla zajímá, kdo má rád vysoce kvalitní výrobky s dlouhou životností, má nejspíš taky moderní přístup k životu. Jestli se v tom poznáváte, tak jste tu správně. Stránky Svetla24.cz vám pomohou vybrat to pravé moderní nástěnné osvětlení pro váš byt nebo dům.

  Hodí se moderní nástěnná světla do vašeho bytu nebo domu?

  Ať už je máte v obýváku, v koupelně nebo na chodbě, moderní nástěnná světla vypadají skvěle v každém pokoji a v každém domě. Vždycky byste ale měli začít výběr tím, aby design vašeho nového nástěnného světla ladil s pokojem a jeho vzhledem. U koupelen si kvůli vlhkosti dejte navíc pozor na IP kódy jednotlivých svítidel.

  Nastenna moderni svitidla

  V obýváku

  Tady tráví vaše návštěvy nejvíc času, takže ideální možnost ukázat, jaký máte styl. Co třeba zkusit moderní dřevěná světla na stěnu nebo odvážné betonové nástěnné světlo?

  Takové světlo prosvětlí vybraný kout nebo celý pokoj stejně jako bodovky. A ještě při tom podpoří základní osvětlení nepřímým světlem a vytvoří příjemné prostředí – kolikrát může i obyčejnou stěnu ozvláštnit efekt vytvořený světlem, které po ní šplhá vzhůru nebo se spouští dolů.

  Nastenna moderni svitidla

  Na chodbě nebo schodišti

  Na chodbách většinou není místa na rozdávání, takže se tu hodí nástěnná světla, která moc nevyčnívají. Spíš splynou se zdí. Moderní nástěnné osvětlení s LEDkami a plochým designem, to je ideální řešení.

  LED svítidla nepotřebují klasické velké žárovky, takže můžou vypadat opravdu neotřele a moderně. Světlo se skoro neviditelnou technologií vypadá vždy moderně.

  Nastenna moderni svitidla

  V koupelně

  Moderní nástěnná světla do koupelny většinou najdete pod kategorií osvětlení k zrcadlu, mívají akrylová stínítka a chromovanou konstrukci. Prostě jako v šatnách filmových hvězd. 

  Pro používání osvětlení v koupelnách ale samozřejmě existují omezení. Koneckonců, žárovka v nechráněném svítidle v místnosti, kde je vysoká vlhkost – to je pozvánka k průšvihu. Než si tedy nějaké to nástěnné světlo do koupelny pořídíte, ujistěte se, že má správný  IP kód pro použití v koupelnách. Když tak vám s tím určitě poradí váš elektrikář.

  Všechny otázky kolem světel a svícení vám rádi zodpoví i naši specialisté. Kontakt na ně najdete níže.

  Proč mluvíme o technologii nástěnných světel jako o moderní?

  Samozřejmě je to kvůli LED technologii. Existují dva druhy LED světel – s vestavěnými žárovkami a s vyměnitelnými LEDkami.

  Zabudované LEDky

  Vestavné LED žárovky se sice nedají měnit, ale vydrží mnoho let – takže než byste je museli měnit, to už stejně budete chtít nové celé světlo. Jejich velkou výhodou je, že umožňují autorům světel hrát si s designem. Tahle svítidla mohou být extrémně plochá, nenápadná, zajímavá a odvážná. 

  Vyměnitelné LED žárovky

  Vyhlídli jste si světlo svých snů, ideál, který jste dávno chtěli, nebo ho máte po babičce, ale nemá v sobě LED technologii? Nezoufejte, prostě do něj namontujte LED žárovku – instaluje se stejně jako ta klasická. Teď už vám nic nebrání užívat si světla, jaká se vám líbí, s moderní LED technologií.

  Nastenna moderni svitidla

  Proč jsou LEDky super volba pro moderní nástěnná světla?

  Prostě proto, že...

  • ušetří až 90 % energie a ve srovnání s klasickými žárovkami jsou o dost levnější,
  • vydrží svítit až 50 000 hodin, vyprodukují míň odpadu a nepotřebují žádnou dodatečnou údržbu,
  • hned po zapnutí svítí na 100 %, bez zbytečného čekání,
  • úžasně nasvítí a prosvětlí obývák, studovnu nebo jiný prostor tím nejlepším možným světlem.

  Jsou moderní nástěnná světla stmívatelná?

  Bohužel ne všechna. LEDky prostě nejsou vždy stmívací. Takže si raději zkontrolujte technickou specifikaci toho kterého výrobku, abyste si byli jistí, jestli je zrovna vaše vyhlídnuté nástěnné světlo stmívatelné nebo ne.

  Ale kdyby nebylo, žádný problém. Můžete použít jednoduchou stmívací technologii EasyDim. Jak její jméno napovídá  – zjednodušuje stmívání.

  Jak EasyDim funguje?

  • Technologie, která se postará o stmívání, je zabudovaná rovnou v žárovce, buď jako žárovka samotná nebo jako součást zabudované LEDky.
  • Nepotřebujete žádné jiné stmívače připojené ke světlu.
  • Dokonce nepotřebujete ani otáčecí vypínač.
  • Jednoduše rozsvítíte obyčejným vypínačem a potom ho stlačíte znovu.
  • To automaticky nastartuje plynulý stmívací proces.
  • Stlačíte vypínač znovu a světlo zůstane nastavené na jasu, jaký vám vyhovuje.
  Nastenna moderni svitidla

  Potřebujete o stmívačích vědět víc? Klidně se ozvěte našim specialistům. Ví o nich všechno.

  A kdybyste hledali něco ještě odvážnějšího a modernějšího, zkuste smart home osvětlení. Prostě do svého moderního nástěnného světla našroubujte chytrou žárovku, otevřete aplikaci v mobilu nebo na tabletu a je to už jenom na vás. Na dálku tak můžete světlo stmívat, měnit jeho barvu a leccos dalšího.

  Máte ještě další otázky týkající se moderních nástěnných světel? Zavolejte našim odborníkům na číslo +420 228 888 280 nebo použijte kontaktní formulář. Rádi vám pomůžou.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.