Moderní stojací lampy

Doporučené kategorie

  Moderní stojací lampy – vytvořte útulné ostrůvky světla za pomoci stylových kousků

  Každá moderní stojací lampa je jiná. Některé poskytují optimální světlo na čtení, některé osvětlují celou místnost a jiné zase vytvářejí náladovou atmosféru. Pak jsou tu moderní stojací lampy, které vytvářejí nádherné ostrůvky světla a umožní vám uspořádat prostor krásným a kreativním způsobem.

  Jaké typy moderních stojacích lamp jsou k dostání?

  Moderní stojací lampy lze rozdělit zhruba takto:

  • Klasické stojací lampy
   Klasické stojací lampy se používají pro vytvoření struktury v prostoru a zářivých ostrůvků světla. Skládají se ze základny, rovné konstrukce a, ve většině případů, stínidla. Některé modely však od stínidla upouštějí a žárovky jsou už kreativně integrovány do konstrukce.
  • Obloukové lampy
   Obloukové lampy mají, jak už název napovídá, zakřivenou konstrukci. Základna takové lampy je často umístěna pod pohovkou a umožňuje, aby konstrukce ve tvaru oblouku vrhala příjemné světlo, ve kterém se dá krásně relaxovat.
  • Lampy se světlem namířeným nahoru
   Lampy se světlem namířeným nahoru zaplaví strop světlem, které se pak příjemně rozprostře po celé místnosti. Většina těchto lamp má flexibilní rameno s další lampičkou, která je vhodná ke čtení.
  • Trojnožky
   Lampy ve stylu trojnožky stojí na třech nohou a jsou k dostání s různými druhy stínidel. Například textilní stínidlo s dřevěnou konstrukcí je perfektní pro oblíbený styl hygge.
  moderni stojaci lampy
  moderni stojaci lampy
  moderni stojaci lampy

  Jaké žárovky mohu použít v moderní stojací lampě?

  Pro nás je volba jednoduchá – moderní LED technologie má totiž všechny hlavní výhody:

  • Ušetří vám peníze a je výhodná pro životní prostředí
  • O 80–90 % menší spotřeba energie v porovnání s elektrickými žárovkami
  • 50krát delší životnost
  • Až 50 000 hodin čistého světla
  • Vynikající management tepla a odolnost

  Tip: Mnoho moderních LED stojacích lamp má integrované žárovky a na LED technologii můžete také přejít u stávajících stojacích lamp. Jednoduše nahraďte staré žárovky LED žárovkami s příslušnou objímkou.

  Dají se moderní stojací lampy stmívat?

  Samozřejmě, že dají. Tato funkce vnese do místnosti ještě větší útulnost. Abyste se ujistili, že váš vybraný model je stmívatelný, nastavte odpovídajícím způsobem filtr v našem e-shopu – vyberte „Stmívač“ nebo „Dotykový stmívač“.   

  Do jakých místností se moderní stojací lampy hodí?

  To je na vás. Moderní stojací lampy vypadají dobře ve většině obytných prostor, bez ohledu na to, kam je umístíte, od obývacích pokojů, jídelen a ložnic až po chodby, pracovny a dětské pokoje. Tip: Protože zabírají nějaké místo na podlaze, nedoporučujeme je používat v malých místnostech nebo v místnostech, ve kterých dochází ke vzniku vlhkosti, tedy třeba v koupelně nebo kuchyni. Stojací lampy s odpovídajícím IP kódem ještě nejsou běžné. 

  moderni stojaci lampy
  moderni stojaci lampy
  moderni stojaci lampy

  V jakých barvách a materiálech moderní stojací lampy existují?

  Moderní stojací lampy jsou k dostání v celé řadě barev a materiálů. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Určitě najdete něco, co se vám bude líbit – od jednoduchých designových kousků a výrazných modelů ve skandinávském stylu s nohami z neopracovaného dřeva až po výjimečné a nápadné modely v různých barvách, tvarech a velikostech. Použijte filtry „Barva“ a „Materiál“, abyste našli ten pravý model.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.