Moderní stropní svítidla

Doporučené kategorie

  Moderní stropní svítidla – osvětlení, bez kterého se neobejdete

  V této době už si jen těžko dokážeme představit místnost bez stropního svítidla. V jídelně jim sice vyrostla silná konkurence v podobě závěsných a nástěnných svítidel, ale ve všech ostatních místnostech je moderní stropní svítidlo naprostou nezbytností k dosažení příjemného efektu celkového osvětlení. To vám samozřejmě nijak nebrání v tom, abyste tato svítidla kombinovali s dalšími druhy osvětlení. Popřemýšlejte třeba o tom, že byste své moderní stropní svítidlo zkombinovali se stojací lampou v roli plošného osvětlení, která vykouzlí krásný kout plný světla, nebo s dekorativními svítidly, která mohou po celé místnosti vytvářet krásné akcenty.

  Jak se moderní stropní osvětlení instaluje?

  Záleží na konkrétním modelu. Ale nebojte se – ke každému modernímu stropnímu svítidlu je přiložen praktický návod na instalaci a schémata, ze kterých vyčtete všechny potřebné rozměry. Pokud máte ještě nějaké otázky, naši odborníci jsou vždy připraveni vám pomoci. 

  Lze stropní svítidla nainstalovat i bez vrtání?

  Přitažlivost zemská bohužel tuto variantu neumožňuje. K instalaci nového, moderního stropního světla budete potřebovat vrtačku. Důrazně nedoporučujeme používat lepidlo nebo jakýkoli jiný druh pojidla, protože svítidla jsou příliš těžká na to, aby je tento prostředek udržel dlouhodobě.

  Tip: Šrouby a hmoždinky, které budete k instalaci potřebovat, jsou obvykle přiloženy ke svítidlu. Někdy jsou však nutná speciální řešení – například sádrokartonové stropy vyžadují speciální šrouby a hmoždinky, které světlo udrží bezpečně na místě.

  Jaká žárovka je ta pravá do moderního stropního svítidla?

  LED žárovky vám pomohou ušetřit nejvíce energie. Moderní LED technologie také nabízí celou řadu dalších výhod, o které byste určitě nechtěli přijít. Tady je stručný přehled:

  • Úspora energie 90 % v porovnání s tradičními žárovkami
  • Úspora energie 60 % v porovnání s halogenovými žárovkami
  • 50krát delší životnost než tradiční žárovky
  • Šetrné k životnímu prostředí, protože neobsahují rtuť
  • Odolná, neobsahují vlákna, která by se mohla přepálit
  • Dlouhá životnost – až 50 000 hodin
  • Okamžitě po rozsvícení 100% jas


  Do kterých místností jsou moderní stropní svítidla vhodná?

  Neexistuje žádné omezení. Od obývacího pokoje, ložnice, kuchyně a jídelny až po koupelnu, dětský pokoj nebo chodbu – moderní stropní svítidlo je vždy skvělou volbou pro celkové osvětlení.

  moderní stropní světla
  moderní stropní světla se sensorem chodba

  Tip: V místnostech s vyšším výskytem vlhkosti, jako je kuchyň nebo koupelna, nezapomeňte na to, že svítidlo musí mít vyšší IP kód, který jej chrání před vlhkostí. Koupelny jsou navíc rozděleny do ochranných zón – a v některých oblastech je výskyt vlhkosti zvlášť vysoký, což vyžaduje vyšší IP kód. Při výběru a instalaci svítidel do těchto prostor byste se proto měli poradit s elektrikářem. Pokud máte ještě nějaké dotazy, naši odborníci vám rádi pomohou. Zastihnete je na kontaktních informacích uvedených níže.

  Z jakých materiálů jsou vyrobena moderní stropní svítidla?

  Materiálů je na výběr celá řada, takže určitě najdete něco, co bude vyhovovat vašemu vkusu. Použijte filtr Materiál a prohlédněte si rozmanitou nabídku. Sklo, bambus, beton, nerezová ocel, sádra, dřevo, keramika, měď, papír – máme, na co si jen vzpomenete.

  Mají moderní stropní svítidla nějaké speciální funkce?

  Určitě. Pokud chcete zkombinovat příjemné osvětlení, vysoce kvalitní design a doplňkové funkce, a dodat tak svému modernímu stropnímu svítidlu něco navíc, jste tady správně. Jednoduše přidejte funkce, které hledáte, k vašemu osobními kontrolnímu seznamu.

  Dálkové ovládání a změna barvy
  Pohodlí při nastavování vašeho stropního svítidla z pohovky je zcela nepopiratelné. Můžete dokonce měnit barevnou teplotu z teplé bílé až na denní světlo a hrát si s režimy barevného světla. Pohodlně se posaďte a uvolněte se!

  Stmívač
  Pokud hledáte moderní stropní svítidlo, u kterého lze nastavovat světlo od jasného po útulné v závislosti na náladě nebo denní době, zaškrtněte „Ano“ ve filtru „Stmívatelné“ v našem e-shopu.

  Tip: K dostání jsou jak integrované stmívače, tak žárovky EasyDim.

  Funkce chytré domácnosti
  Chcete své nové, moderní stropní osvětlení integrovat do stávajícího systému chytré domácnosti? Prohlédněte si naši sekci Chytrá domácnost.

  moderní stropní světla smart home
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.