Nábytkové osvětlení

Doporučené kategorie

  Světlo na nábytek – efektivní a efektní současně

  Instalace osvětlení na nábytek má rozhodně smysl. Moderní svítidla jsou tak malá a nenápadná, že o nich ve zhasnutém stavu ani nevíte. Stačí je ale rozsvítit a stane se z nich neocenitelný praktický pomocník. A navíc dokáží vykouzlit úžasné světelné efekty.

  Hned na začátek pro vás máme pár tipů:

  • Rádi čtete a máte velkou knihovnu? Díky elegantnímu osvětlení nábytku ji můžete nechat pořádně vyniknout a zároveň se vám bude před spaním lépe vybírat něco na čtení.
  • Jste hrdí na svou sbírku ametystů nebo prvorepublikových panenek? Namontujte do vitríny nábytková světla a vaše nejoblíbenější kousky budou hned lépe na očích.
  • Taky vás otravuje, když musíte každé tričko nejdřív vytáhnout ze skříně, abyste zjistili, jakou má vůbec barvu? Řešením je zase nábytkové osvětlení.
  • Nevidíte pořádně na pracovní desku kuchyňské linky? Díky světlu pod skříňky budete zeleninu krájet jako vyhlášení šéfkuchaři.
  svitidla na nabytek
  svitidla na nabytek

  Jak se osvětlení nábytku instaluje?

  Existují 3 různé způsoby montáže:

  1. Světlo na nábytek můžete jednoduše přilepit – buď samostatně nebo pomocí plastového kroužku, do kterého nábytkové svítidlo nasadíte. Nemusíte nic vrtat, akorát počítejte s tím, že pak svítidlo z nábytku cca 1–2 centimetry vyčuhuje.
  2. K nábytku můžete také nejdříve přivrtat montážní pružinu pro uchycení světla. Pružina je ale obvykle o trochu větší, takže budete potřeba asi 2,5 cm na každé straně navíc.
  3. Další možností je zasunout světlo do předvrtaného otvoru. Tím se stane integrální součástí nábytku, ze kterého nebude nic vystupovat. Takové řešení je ideální pro vitríny a poličky.

  Pokud si čímkoli nejste jisti, naši specialisté vám rádi pomůžou. Můžete jim zavolat na číslo +420 228 888 280 nebo jim napsat pomocí kontaktního formuláře.

  svitidla na nabytek

  Jaké existují druhy nábytkových světel?

  Zjednodušeně řečeno rozeznáváme následující typy nábytkového osvětlení:

  • vestavné osvětlení nábytku,
  • povrchová bodová světla na nábytek,
  • světlo pod skříňky,
  • světlo na nábytek.

  Pojďme se podívat na jednotlivé druhy trochu detailněji. 

  Vestavěné osvětlení nábytku je nenápadné, takže s nábytkem prakticky splyne.

  Povrchová bodová světla na nábytek lze v zásadě považovat za nábytkový doplněk. Dají vyniknout knihám, sochám a mnoha dalším věcem a zároveň krásně dotvářejí celkovou atmosféru místnosti.

  Světla pod skříňky se nejlíp hodí do kuchyně. Pracovní deska na kuchyňské lince přece musí být dobře osvícená. To ale mnohdy neplatí, protože kuchyňské skříňky často blokují světlo z osvětlení na stropě. Tip: Všechno si můžete zjednodušit, když použijete samolepící LED pásky, které se téměř nezahřívají. Proto jsou ideálním pomocníkem nejen na lince, ale třeba i ve skříních nebo na poličkách.

  Světla na nábytek se obyčejně montují na nábytek zespodu, ale nejsou do něj vestavěná.

  svitidla na nabytek
  svitidla na nabytek

  Jaká technologie se pro osvětlení nábytku hodí nejlépe?

  Jasnou volbou je i v tomto případě samozřejmě LED technologie. Její výhody jsou jednoduše bezkonkurenční, přičemž můžete počítat například s následujícím:

  • LEDky spotřebují cca o 60 % méně energie než halogenové žárovky. A ve srovnání s klasickými vláknovými žárovkami jsou dokonce o 90 % úspornější.
  • LED žárovky mají vysoký počet spínacích cyklů, takže je můžete zapínat a vypínat, jak často chcete.
  • LED osvětlení vydrží přibližně 50 000 hodin. Srovnejte si to s halogenkami, které mohou svítit pouhé 4000 hodin.

  V jakých místnostech se osvětlení na nábytek používá?

  Asi nikoho nepřekvapí, že se světlo na nábytek používá všude tam, kde nějaký nábytek najdeme – tedy od sklepa až po půdu. Tady pro úplnost pár nápadů, jak může prospět i vašemu domovu. 

  • V kuchyni usnadňuje vaření na kuchyňské lince.
  • V ložnici se uplatní ve skříni s oblečením.
  • V obýváku vám krásně nasvítí obývací stěnu nebo knihovnu.
  • V dětském pokoji můžete díky němu nechat vyniknout poličku nejoblíbenějšími s hračkami.

  Musí být nábytkové osvětlení zapojené do elektřiny?

  Není to nezbytné. Můžete si vybrat, jestli koupit světla na nábytek na baterie nebo do zásuvky. Pokud máte dojem, že je už doma kabelů až až, zvolte model na baterie. Nechcete-li si naopak dělat starosti s vyměňováním baterií, také žádný problém. Prostě u konkrétního svítidla vždycky mrkněte na detailní popis, kde je uvedeno, o jaký typ jde. 

  svitidla na nabytek
  svitidla na nabytek

  Může se osvětlení nábytku zapínat a vypínat automaticky?

  To záleží jen na vás – stačí si vybrat model se senzorem pohybu. Můžete ho třeba namontovat do šuplíku s ponožkami, takže se rozsvítí pokaždé, když ho otevřete. A to se může hodit každé ráno, zvlášť v zimních měsících. Některá nábytková svítidla se snímačem pohybu mají navíc i manuální vypínač.

  Musím si dávat pozor na protipožární homologaci?

  Není to tak dávno, kdy člověk musel na nábytkových světlech hledat symbol „M“, který označoval, že je světlo z hlediska požáru bezpečné. Dneska už to není potřeba. Pokud máte o vhodnosti daného světla na nábytek nějaké pochyby, stačí se zeptat našich specialistů, kteří vám rádi poradí.

  Jakékoli otázky ohledně osvětlení nábytku neváhejte položit našim specialistům. Zavolejte na číslo +420 228 888 280 nebo se s námi spojte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.