Nástěnná vestavná svítidla

Doporučené kategorie

  Zapuštěná svítidla do zdi šetří místo a poskytují fantastické a účinné osvětlení

  Pokud bohatě zdobené designové prvky – jako třeba lustry – nehrají v koncepci vašeho interiérového designu hlavní roli, mohou být pro vás tím pravým vestavná svítidla do zdi. Z optického hlediska jsou pravým opakem, ale mají mnoho přesvědčivých výhod.

  Zápustná svítidla do stěny:

  • jsou skvělá na úsporu místa – vypadají skoro jako by byla součástí stěny, do které jsou zapuštěná
  • vytvářejí krásnou světelnou kulisu – další oblasti světla se spojují na pozadí, takže světlo tu hraje hlavní roli
  • přispívají k poskytnutí příjemného světla a fungují skvěle v moderních obytných prostorách
  • kombinují atraktivní minimalistický vzhled a funkčnost
  • jsou oblíbeným typem osvětlení do vnitřních i venkovních prostor – u těch druhých dbejte na správný IP kód (podrobnosti naleznete níže).

  Tip: Zapuštěná svítidla do zdi najdou dobré využití pro orientaci v malých chodbách. Už tak úzký prostor dále nezmenší, ale vytvoří útulný, vyvážený světelný efekt.

  Jaké typy instalací jsou možné u vestavných svítidel do zdi?

  Myslíte si, že je skvělé, jak zapuštěná svítidla do zdi šetří místo? My také. Vně stěny nevyžadují téměř žádný prostor. Avšak u tohoto typu osvětlení je nutno myslet ještě na jednu věc – svítidla musí být zapuštěná, což znamená, že potřebují nějaký prostor ve zdi. Jejich instalace také není tak snadná jako o běžných stropních svítidel. Pomůže vám kvalifikovaný elektrikář. Předejte mu pokyny pro instalaci, které jsou přiložené ke každému zápustnému svítidlu do stěny.

  Ještě pořád chcete vědět, jak se zapuštěná svítidla do stěny montují? Buď přes patice namontované v jedné rovině se stěnou, přes těleso nebo přes dutou zásuvku – záleží na svítidle. Jakékoli dotazy ohledně typů instalace vám zodpoví naši odborníci, které můžete kontaktovat podle informací níže.

  Tip: Informace o tom, kolik prostoru budete potřebovat, i o  hloubce a průměru instalace jsou uvedeny v podrobnostech o výrobku.

  zapuštěná světla instalace
  zapuštěné svítidla schodiště

  Vyžadují vestavná světla do zdi měnič?

  Pokud vestavné světlo do zdi nefunguje s napětím 230 V, pak ano. V takovém případě zajistěte, aby byl v místě instalace dostatek prostoru pro měnič, nebo aby byl během instalace k dispozici přívod elektřiny. Existují samozřejmě i vestavná světla do zdi, která fungují přes 230 V a  světla s integrovaným LED ovladačem. Ta měnič nevyžadují.

  Jak se zapuštěná světla do zdi používají na schodišti?

  Jednolité, teplé, příjemné světlo, které dodá vašemu schodišti hřejivou atmosféru a zajistí bezpečnou chůzi. Dokážete si to představit? Dávejte tedy pozor na těchto pár bodů – pro osvětlení schodišť nebo schodů by se zapuštěná světla měla instalovat do nižší výšky, hned nad schody. V závislosti na konkrétním svítidle je optimální výška 20–50 cm na zdi nad schodištěm. V takovém případě totiž světlo nikoho neoslní.

  Výhody osvětlení schodů zapuštěnými světly:

  • Uvidíte na potenciálně riziková místa
  • Důraz spočívá na architektonických vlastnostech
  • Vytvoření příjemné atmosféry
  zapuštěné svítidla schodiště
  zapuštěné svítidla schodiště

  Co je třeba zvážit v koupelně a venku?

  Není důvod používat zapuštěná světla do zdi jenom uvnitř domu. Na zahradě fungují stejně dobře jako v domě. Stačí zajistit, aby váš vybraný model měl odpovídající IP kód. Jako venkovní nástěnná svítidla se používají modely s hodnotou vyšší než IP44, která zaručuje, že svítidla jsou chráněna před cizími tělesy většími než jeden milimetr i před stříkající vodou.

  Stejné pravidlo platí pro koupelnu a další vlhké prostory, například ve wellness zóně se saunou. Zajistěte, abyste použili odpovídající IP kód. V koupelně je nutno zohlednit také bezpečnostní standardy. Koupelna je rozdělena na ochranné zóny a další oblasti, které vyžadují různé IP kódy a extra nízké napětí. Ale podrobnosti o této problematice znát nepotřebujete, protože instalaci zapuštěných světel do zdi byste měli přenechat zkušenému elektrikáři. Pokud se v daném prostoru vyskytuje voda nebo vlhkost, je bezpečnost nejdůležitějším faktorem!

  zapuštěná nástěnná světla koupelna
  zapuštěné svítidla schodiště
  venkovní zapuštěná nástěnná světla

  Ovládají se zápustná světla do stěny vypínačem?

  Existuje několik zápustných světel do stěny, které lze ovládat přímo vypínačem. Ve většině případů se však zápustná světla do stěny rozsvěcují centrálně. Máte ještě nějaké otázky? Neváhejte kontaktovat naše odborníky, jejichž kontaktní údaje najdete níže.

  Existují zapuštěná světla do zdi s pohybovými čidly?

  Zapuštěná světla do zdi lze velmi snadno rozsvěcet a zhasínat přes externí pohybová čidla. Pokud máte zájem o podrobnosti, zavolejte našim specialistům. Kontaktní informace najdete níže.

  set zapuštěná nástěnná světla

  Fungují zapuštěná světla do zdi také s LED technologií?

  Zapuštěná světla do zdi vybavená moderní LED technologií jsou obzvlášť oblíbená. Často mají i možnost vytváření barevných akcentů pro krásnou atmosféru a hru se světlem. Obecně řečeno je LED technologie pro veškeré osvětlení tím nejlepším řešením.

  Tady je přehled výhod LED technologie:

  • V porovnání s tradičními žárovkami ušetří LED žárovky až 90 % elektřiny, v porovnání s halogenovými až 60 %
  • Téměř bezúdržbová technologie
  • LED žárovky i integrované LED zdroje vydrží až 50 000 hodin
  • Moderní LED technologie je velmi odolná
  • LED žárovky a integrované LED zdroje se v okamžiku rozsvícení rozzáří 100procentní intenzitou
  • Kompaktní designy ve formě integrovaných LED zdrojů jsou fantastickým výsledkem moderní LED technologie
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.