Designová nástěnná svítidla

Filtr
Filtrovat a třídit Filtrovat & třídit 0
Řazení Position
Cena
Pokoj
Styl
Materiál
Barva
IP kód
Žárovka
Nápájení ve Voltech
Wattový výkon
Hloubka (v cm)
Značka
2107 položek
1 399 Kč
3 399 Kč
1 399 Kč
3 899 Kč
2 599 Kč
2 899 Kč
11 799 Kč
8 799 Kč
4 899 Kč
799 Kč
DMC 1 399 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
1 599 Kč
3 499 Kč
474 Kč
DMC 799 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
10 599 Kč
2 799 Kč
2 599 Kč
799 Kč
DMC 1 299 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
4 299 Kč
5 499 Kč
1 299 Kč
DMC 2 099 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
4 499 Kč
17 999 Kč
6 199 Kč
6 999 Kč
12 499 Kč
3 299 Kč
6 099 Kč
2 399 Kč
4 699 Kč
5 499 Kč
1 799 Kč
DMC 2 899 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
4 299 Kč
16 999 Kč
799 Kč
DMC 1 299 Kč
DMC je výrobcem doporučená maloobchodní cena produktu.
9 399 Kč
6 799 Kč
2 899 Kč
10 399 Kč
9 199 Kč
12 999 Kč
22 599 Kč
Stránka

Designové nástěnné lampy

Klasické i kreativní osvětlení

Svět nástěnných svítidel ještě nikdy nebyl tak rozmanitý jako dnes, mimo jiné i díky rychlému vývoji osvětlovací LED technologie a tomu, co s ní současní designéři dovedou. Pojďme se podívat, proč je mezi návrháři tak oblíbená, prozkoumat nejrůznější styly a objevit opravdovou klasiku.

Proč se pro designové nástěnné osvětlení tak často používají LEDky?

Designova nastenna svitidla

Od chvíle, kdy LEDky vtrhly na trh, změnily převratným způsobem práci designérů a díky kompaktním rozměrům jim poskytly netušenou svobodu. „Byli jsme zvyklí na omezení daná skleněnou žárovkou a museli jsme svítidlo vystavět kolem ní,“ vysvětluje Gigi Ranica, zakladatel studia Knirkerborker v rozhovoru pro Svetla24.cz.
„Dnes můžeme lampu vyrobit přesně podle návrhu s tím, že nakonec se tam jednoduše přidá LEDka.“ Návrhy pracující s LEDkami nejsou jen mnohem „snáze realizovatelné“, jak podotýká Ranica, ale jsou i mnohem stylovější, modernější a hlavně futurističtější.

Což navíc nijak nesnižuje svítivost žárovky – ty dnešní jsou jen mnohem subtilnější než dřívější skleněné. Ale svítí spíš víc.

Jaké nástěnné designové lampy se hodí do jednotlivých pokojů?

Designova nastenna svitidla

Ložnice

Ložnice by měla být v první řadě oázou klidu, místem, kde si můžete odpočinout a relaxovat – ne jen místností, kde spíte. Proto stojí za to umístit právě sem designové nástěnné osvětlení – dodají ložnici punc luxusu a specifickým způsobem podtrhnou její atmosféru.

Pokud máte slabost pro design, odvažte se a zkuste něco neobvyklého – třeba orientální styl v podání By Rydéns, nástěnnou lampu od ikonického britského návrháře Anglepoise nebo uměleckou instalaci od značky de Majo.

Obývací pokoj

Obývací pokoj – hlavní reprezentativní prostor – by vaše hosty mohl i malinko ohromit, co říkáte? Pomůžou v tom designová světla od značek Northern, Ingo Maurer nebo dokonce Swarovski.

Obývák ale znamená také komfort. Je to místo, kde se můžete pohodlně usadit na své kožené sedačce nebo se začíst v oblíbeném křesle. A k tomu potřebujete vhodné světlo – musí se přizpůsobit všemu, co právě děláte. A tady přichází ke slovu stmívatelná nástěnná světla. Nechcete ztrácet čas instalací externího stmívače? Zkuste modernistická světla EasyDim, která můžete ovládat klasickým vypínačem – dalším kouskem moderního designu!

Designova nastenna svitidla
Designova nastenna svitidla

Chodby a schodiště

Designová nástěnná světla s integrovanými detektory pohybu jsou perfektním řešením pro chodby a schodiště. Díky tomu se na nich rozsvítí, kdykoli jdete nahoru a automaticky se zhasne, když tam zrovna nikdo není.

Nabízí hned několik výhod – mimo jiné zlepšují bezpečnost a šetří elektřinu i životnost žárovky.

Díky fantastické technologii, která zaručuje okamžitě 100% jas, jsou LEDky prostě ideální volbou pro nástěnné i jiné druhy osvětlení.

Koupelna

Koupelna představuje pro designéry tak trochu oříšek, protože musí vyhovět speciálním normám na osvětlení, zejména co se týče vniknutí vody a cizích těles.

V koupelnách se světlo často používá jako samostatný designový prvek, třeba různobarevné LED pásky k osvětlení zrcadel. Nebo chytré žárovky,  které se mrknutím oka přepnou z praktického osvětlení vhodného na holení nebo líčení do fialového tónu, který podkreslí relaxační bublinkovou koupel.

Designova nastenna svitidla

Jaký je typický styl designového osvětlení na stěnu?

Designové nástěnné osvětlení existuje v nekonečném množství stylů, kreativita návrhářů doslova nezná hranic.

Značky jako Masiero jednotlivé styly dokonce navzájem propojují – v tomto případě klasický s moderním. „Tak trochu modernější klasika a klasičtější moderna,“ popisuje Enrico Maria Masiero v rozhovoru pro Svetla24.cz.

Můžete vyzkoušet třeba italský design, který kombinuje extravaganci s klasickými prvky a cení si umělecké tradice. Způsob, jakým návrháři realizují svou vizi, je pokaždé jiný – jednou je to zlatá, jindy bílá barva, někdy vsadí na hravost, jindy na modernu.

Skandinávský design není o nic méně experimentální, ale drží se víc při zemi a je úzce spjatý s přírodou – často využívá dřevo a na první místo klade funkčnost. Jestli vás napadlo, že je to na úkor kreativity, jste na omylu.

Designova nastenna svitidla
Designova nastenna svitidla
Designova nastenna svitidla

Znáte designové ikony mezi nástěnnými lampami?

V průběhu let se z vybraných designových kousků stala nadčasová „klasika“. Typickým příkladem je lampa Tolomeo od studia Artemide – svítidlo, které se od doby svého vzniku nepřetržitě používá dodnes. V některých případech oblíbenost různě kolísá, jako například u stolní lampy Wagenfeld a u mnoha dalších návrhů z dílny Bauhausu.

Další klasické kousky pochází ze Skandinávie, jako například světoznámá značka Louis Poulsen. Některá svítidla dala dokonce vzniknout úplně novým kategoriím. Za všechny jmenujme třeba první obloukovou stojací lampu Arco studia FLOS z roku 1962. Značky jako KARE dnes přichází s fantastickými inovacemi, které se rychle stávají moderní klasikou.

Objevujte s námi kreativní svět designových nástěnných svítidel a vyberte si přesně podle svého vkusu.

Designova nastenna svitidla
Designova nastenna svitidla
Designova nastenna svitidla

Pokud máte jakékoli otázky ohledně rustikálních nástěnných světel, prosím neváhejte se obrátit na naše specialisty. Zavolejte na číslo +420 228 888 280 nebo se s námi spojte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Přeškrtnuté ceny na Světla24.cz odpovídají doporučené ceně výrobce.
Všechny ceny v Kč, vč. 21 % DPH a bez nákladů za dopravu

© 2023 Lampenwelt GmbH