Osvětlení interiéru Pracovna / kancelář

Osvětlení domácí kanceláře

Vhodné světlo pro home office.

Vzhledem k tomu, že stále více lidí pracuje z domova, je nezbytné správně zvolit osvětlení pro domácí kancelář. Může to být plochý stropní panel, stolní lampa nebo stojací lampa – ať už si vyberete cokoli, určitě vám to ulehčí vaši pracovní dobu.

Stmívatelná LED stojací lampa

Proč je osvětlení v domácí kanceláři tak důležité?

Osvětlení pracovny je pro optimální pracovní podmínky stejně důležité jako ergonomická kancelářská židle, myš nebo klávesnice. Kvalitní osvětlení také přispěje k tomu, že se budete moci lépe soustředit, aniž byste si namáhali oči.

Dobré světelné podmínky rovněž zvyšují motivaci a produktivitu.

Jaké žárovky jsou vhodné pro osvětlení domácí kanceláře?

V moderních domácích kancelářích jsou velmi oblíbené ploché LED panely, protože zajišťují měkké, neoslňující a velkoplošné osvětlení místnosti. Vypadají také profesionálně a často u nich lze nastavit jas a barvu světla tak, aby vyhovovaly vašim individuálním potřebám.

Další oblíbenou volbou osvětlení jsou flexibilní stolní lampy, které jsou nejen stylové, ale umožňují také nasměrovat světlo tam, kde ho nejvíce potřebujete.

Pokud však chcete využít výhod stropní i stolní lampy, pak je tou správnou volbou kancelářská stojací lampa. Stojací lampy s přímým i nepřímým rozložením světla osvětlí nejen celou místnost, ale poskytnou vám i dostatek světla k tomu, aby se váš pracovní stůl nikdy nezahalil do tmy.

Vysoce kvalitní modely mají četné možnosti nastavení, včetně časovačů a automatické konfigurace jasu a barvy světla tak, aby to vyhovovalo denní době.

Stmívatelný LED panel Arya od značky Arcchio
Kromě osvětlení stolu by mělo být vždy zapnuto také plošné osvětlení vydávané LED panely, aby nedocházelo ke vzniku ostrých kontrastů.
Černá LED lampička na psací stůl Eleni od Lindby
Aby vaše ruka nevrhala stíny, umisťuje se stolní lampa vlevo pro praváky a vpravo pro leváky.
Stmívatelná LED-kancelářská stojací lampa Logan
Velkou výhodou kancelářských stojacích lamp je, že je lze umístit kamkoli a osvětlit tím jak místnost, tak i vaši pracovní plochu.

Co má teplota barev společného s prací?

Barva světla určuje, zda prostředí působí spíše domácky, anebo naopak pracovně a profesionálně. Jednotka pro barvu světla neboli barevnou teplotu se nazývá Kelvin.

Níže naleznete ideální teplotu barev pro různé místnosti a situace:

  • Teplá bílá (<3 300 Kelvinů) pro obývací pokoje
  • Univerzální bílá (3 300–5 300 Kelvinů) pro chodby, kuchyně a domácí kanceláře
  • Denní světlo (>5 300 Kelvinů) pro skladovací a technické místnosti, schodiště a garáže
Stmívatelná LED stojací lampa Salome Lucande
Barva světla je u mnoha modelů pro domácí kancelář nastavitelná.
Černé LED lampička na psací stůl
Nastavení světla je obvykle zajištěno pomocí integrovaného dotykového/stmívacího spínače.
LED Stolní lampa Libia s nabíjecí stanicí

Jsou pro osvětlení domácí kanceláře dobrou volbou LED žárovky?

LED technologie je bezesporu nejlepší volbou pro osvětlení vaší domácí kanceláře.

Pouze u LED žárovek je možné upravit barvu světla podle vlastních preferencí. A protože světla s integrovanými LED žárovkami šetří energii a náklady, jsou odolná proti spínání a instalované trvale, není LED žárovky třeba nikdy vyměňovat.

Potřebujete dobrou radu pro vaši osobní domácí kancelář? Nebo máte jinou otázku ohledně světla a osvětlení? Naši odborní poradci vám rádi pomohou. Stačí vyplnit náš kontaktní formulář.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.