Coodo
Coodo

Se správným světlem se i ten nejmenší prostor může proměnit ve velký

Světla24.cz Professional navrhuje osvětlení pro malé kompaktní obydlí Coodo

Kunde

Zákazník

 • Lofts to go
  GmbH & Co. KG | coodo
 • Poskytovatel mobilních bytových jednotek
 • Německá společnost se sídlem v Braniborsku
Ziele

Cíle

 • Koncepce osvětlení pro modely Coodo
 • Přizpůsobení aspiracím a filozofii designu společnosti coodo
Ergebnisse

Výsledky

 • Design a kvalita: prostřednictvím výrobků "High-Light" značky Molto Luce
 • Dobrá atmosféra: Barva světla od 2700K do 3000K
 • Funkční světlo na nejmenším prostoru s poutavým efektem

Výchozí bod

Braniborská výrobní společnost Lofts to go sleduje myšlenku inovativního způsobu bydlení, který umožňuje lidem uniknout z města a být blíže přírodě, a vytváří tak útočiště pro odpočinek. Tak se nakonec zrodila společnost coodo, která se chopila konceptu okamžité stavby a vytvořila nový rozměr řešení obytného prostoru. Díky takzvaným mobilním malým domům je možné stavět nestacionární domy na souši i na vodě, aniž by bylo nutné rozhodnout se pro pevné místo k bydlení. Modulární konstrukcí v severském standardu vznikají individuální obytné prostory o rozloze přibližně 24-96 m2 s vysokými nároky na design a kvalitu. Minimalismus je zde přehodnocen - protože kromě špičkové izolace, kvalitního zasklení, elektrické přípojky, vytápění a chlazení je k dispozici také kuchyňský kout a koupelna.

Kromě udržitelného konceptu byla zvláštní pozornost věnována výskytu přirozeného světla v návrhu. Protože je však denní světlo omezeným zdrojem, musel být koncept osvětlení přizpůsoben stylu mobilních jednotek a zároveň sloužit k nalezení klidu a odpočinku. Hodnoty, které jsou přiměřeně i součástí firemní filozofie.

Ausgangslage

Realizace projektu

Světlo slouží v lidském životě jako přirozené hodiny. Při návrhu umělého osvětlení hrála hlavní roli dostupnost denního světla v místnosti. Díky otevřené konstrukci a plně proskleným fasádním prvkům zde bylo možné realizovat atraktivní a dynamický design osvětlení s redukovaným a přesným rozmístěním různých typů svítidel.

Po rozsáhlých diskusích se společností coodo byly v následující fázi koncepce vypracovány tři velmi odlišné koncepce. Zde se dbalo nejen na rozdílnost stylu, ale i rozpočtu. Pro lepší ilustraci konceptů byla vytvořena 3D zobrazení, která simulují rozložení světla v místnosti. Od diskrétních futuristických svítidel, která vytvářejí rovnoměrný světelný obrazec, přes lineární, zvýrazněné osvětlení pomocí zapuštěných bodů na stropě a nábytku, pro útulnou a příjemnou atmosféru, až po řešení, které kombinuje výjimečný design s technickými vlastnostmi.

Projekt Umsetzung
Pendelleuchte RIDE RING SYSTEM 180° aus Aluminium
RIDE RING SYSTEM 180° závěsné svítidlo vyrobené z hliníku
Pendelleuchte TRIGGA LOON MINI VOLARE DIMM aus Aluminium
Molto Luce
Závěsné svítidlo TRIGGA LOON MINI VOLARE DIMM vyrobené z hliníku

Výsledek

Díky novému konceptu osvětlení dodali designéři osvětlení ze společnosti Lampenwelt Professional vozu Coodo působivou světelnou atmosféru, která podtrhuje design interiéru i futuristický exteriér. Tímto způsobem lze v malých domech vytvořit velký obytný prostor.

Ergebnis

Citace

"Úzké pouto mezi společnostmi LTG Lofts to go a Lampenwelt je založeno na společném cíli uvést na trh nový druh produktu, který přitahuje a inspiruje lidi jako ohňostroj."

Mark Dare Schmiedel ze společnosti Lofts to go GmbH & Co. KG

Naši odborníci na design a osvětlení

Návrh osvětlení pro každý projekt

 • Nezávislost na výrobci
  Více než 400 značek
 • Transparentnost díky modulárnímu plánování
  Široký výběr sortimentu včetně jakostí a ceny
 • Poměr cena kvalita na prvním místě
  Optimalizace montážních procesů

Náš B2B tým Světla24.cz vám rád pomůže, pokud máte nějaké dotazy ohledně produktu nebo služeb.

228 880 577

firmy@svetla24.cz

Pojďme společně pracovat na plánování osvětlení!

Potřebujete poradit? Stále si nejste jisti, zda je poradenství a plánování osvětlení opravdu to, co potřebujete? Spojte se s námi. O možnostech, které jsou k dispozici, vás budeme nezávazně informovat.

 • Bezplatná doprava nad 500 Kč
 • Vrácení do 30 dnů zdarma
 • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.