Coodo
Coodo

Se správným světlem se i ten nejmenší prostor může proměnit ve velký

Světla24.cz Professional navrhuje osvětlení pro malé kompaktní obydlí Coodo

Kunde

Zákazník

 • Lofts to go
  GmbH & Co. KG | coodo
 • Poskytovatel mobilních bytových jednotek
 • Německá společnost se sídlem v Braniborsku
Ziele

Cíle

 • Koncepce osvětlení pro modely Coodo
 • Přizpůsobení aspiracím a filozofii designu společnosti coodo
Ergebnisse

Výsledky

 • Design a kvalita: prostřednictvím výrobků "High-Light" značky Molto Luce
 • Dobrá atmosféra: Barva světla od 2700K do 3000K
 • Funkční světlo na nejmenším prostoru s poutavým efektem

Výchozí bod

Braniborská výrobní společnost Lofts to go sleduje myšlenku inovativního způsobu bydlení, který umožňuje lidem uniknout z města a být blíže přírodě, a vytváří tak útočiště pro odpočinek. Tak se nakonec zrodila společnost coodo, která se chopila konceptu okamžité stavby a vytvořila nový rozměr řešení obytného prostoru. Díky takzvaným mobilním malým domům je možné stavět nestacionární domy na souši i na vodě, aniž by bylo nutné rozhodnout se pro pevné místo k bydlení. Modulární konstrukcí v severském standardu vznikají individuální obytné prostory o rozloze přibližně 24-96 m2 s vysokými nároky na design a kvalitu. Minimalismus je zde přehodnocen - protože kromě špičkové izolace, kvalitního zasklení, elektrické přípojky, vytápění a chlazení je k dispozici také kuchyňský kout a koupelna.

Kromě udržitelného konceptu byla zvláštní pozornost věnována výskytu přirozeného světla v návrhu. Protože je však denní světlo omezeným zdrojem, musel být koncept osvětlení přizpůsoben stylu mobilních jednotek a zároveň sloužit k nalezení klidu a odpočinku. Hodnoty, které jsou přiměřeně i součástí firemní filozofie.

Ausgangslage

Realizace projektu

Světlo slouží v lidském životě jako přirozené hodiny. Při návrhu umělého osvětlení hrála hlavní roli dostupnost denního světla v místnosti. Díky otevřené konstrukci a plně proskleným fasádním prvkům zde bylo možné realizovat atraktivní a dynamický design osvětlení s redukovaným a přesným rozmístěním různých typů svítidel.

Po rozsáhlých diskusích se společností coodo byly v následující fázi koncepce vypracovány tři velmi odlišné koncepce. Zde se dbalo nejen na rozdílnost stylu, ale i rozpočtu. Pro lepší ilustraci konceptů byla vytvořena 3D zobrazení, která simulují rozložení světla v místnosti. Od diskrétních futuristických svítidel, která vytvářejí rovnoměrný světelný obrazec, přes lineární, zvýrazněné osvětlení pomocí zapuštěných bodů na stropě a nábytku, pro útulnou a příjemnou atmosféru, až po řešení, které kombinuje výjimečný design s technickými vlastnostmi.

Projekt Umsetzung
Pendelleuchte RIDE RING SYSTEM 180° aus Aluminium
RIDE RING SYSTEM 180° závěsné svítidlo vyrobené z hliníku
Pendelleuchte TRIGGA LOON MINI VOLARE DIMM aus Aluminium
Molto Luce
Závěsné svítidlo TRIGGA LOON MINI VOLARE DIMM vyrobené z hliníku

Výsledek

Díky novému konceptu osvětlení dodali designéři osvětlení ze společnosti Lampenwelt Professional vozu Coodo působivou světelnou atmosféru, která podtrhuje design interiéru i futuristický exteriér. Tímto způsobem lze v malých domech vytvořit velký obytný prostor.

Ergebnis

Citace

"Úzké pouto mezi společnostmi LTG Lofts to go a Lampenwelt je založeno na společném cíli uvést na trh nový druh produktu, který přitahuje a inspiruje lidi jako ohňostroj."

Mark Dare Schmiedel ze společnosti Lofts to go GmbH & Co. KG

Naši odborníci na design a osvětlení

Návrh osvětlení pro každý projekt

 • Nezávislost na výrobci
  Více než 400 značek
 • Transparentnost díky modulárnímu plánování
  Široký výběr sortimentu včetně jakostí a ceny
 • Poměr cena kvalita na prvním místě
  Optimalizace montážních procesů

Náš B2B tým Světla24.cz vám rád pomůže, pokud máte nějaké dotazy ohledně produktu nebo služeb.

228 880 577

firmy@svetla24.cz

Sebastian Buttgereit

Sebastian Buttgereit

Lisa Seibert

Lisa Seibert

Marco Bitzen

Marco Bitzen

Ronny Pforr

Ronny Pforr

Pojďme společně pracovat na plánování osvětlení!

Potřebujete poradit? Stále si nejste jisti, zda je poradenství a plánování osvětlení opravdu to, co potřebujete? Spojte se s námi. O možnostech, které jsou k dispozici, vás budeme nezávazně informovat.

 • Bezplatná doprava nad 500 Kč
 • Vrácení do 30 dnů zdarma
 • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.