Coodo
Fitness Studio Palma Sports&Physio

Moderní design osvětlení v historické budově pro fitness studio

Společnost Lampenwelt Professional podpořila modernizaci tělocvičny Palma Sports&Physio pomocí designu osvětlení orientovaného na potřeby.

Kunde

Zákazník

 • Palma Sports&Physio
 • Fitness studio u Kasselu
Ziele

Cíle

 • Návrh a realizace moderního a na potřeby orientovaného osvětlení
 • Sloužit výzvě stavební architektury tím nejlepším možným způsobem.
 • Vytvoření příjemné atmosféry pro fitness a fyzioterapii vlivem světla
Ergebnisse

Výsledky

 • Barva světla > 4000 Kelvinů
 • Plovoucí kolejnicové systémy pro efekt historických stropů s kapotami
 • Zaoblený celkový koncept odpovídající atmosféře studia

Výchozí bod

Nejlepším předpokladem pro projekt světelného designu je bílé plátno, tj. projekt nové budovy. Tímto způsobem lze přímo ve fázi plánování optimálně integrovat denní světlo a sladit s ním umělé osvětlení. Toto nastavení je však spíše vzácné a je obzvláště obtížné, pokud projekt nabízí i strukturální výzvy. V tomto případu projektu popisujeme, jak naši návrháři osvětlení správně osvětlili fitness studio v budově z 19. století.

Fitness studio Palma Sports&Physio se nachází v suterénu hrázděného domu na adrese Gutshof 17 v Schaumbrugu/Hoof. V rámci celkové modernizace a obnovení názvu společnosti chtěl provozovatel Pedro de Palma také efektivněji využívat osvětlení a obrátil se na společnost Lampenwelt Professional se zakázkou na kompletní návrh a pořízení osvětlení. Po prohlídce fitness studia a analýze problémů a požadavků byly vypracovány koncepty, které byly nakonec přizpůsobeny požadované atmosféře, která měla být vytvořena. Na prvním místě byl dobrý pocit z tréninku nebo fyzioterapie, který musel být spojen s účinnou podporou zákazníka při sportu a strukturální výzvou.

Ausgangslage

Realizace projektu

IVe fitness studiu je položena dřevěná podlaha v teplém hnědém odstínu. Nerenderovaná načervenalá kamenná zeď vytváří rustikální kontrast. Souhra tohoto barevného schématu a materiálnosti je podtržena volbou teplého bílého světla s hodnotou světla 4000 Kelvinů. To vytváří v místnosti útulný pocit, který poskytuje optimální atmosféru pro sportovní aktivity.

Při výběru svítidel pro 200 let starou budovu byla do návrhu osvětlení zahrnuta architektura. K rovnoměrnějšímu rozložení světla v místnosti byl využit odrazný povrch relativně nízkého, bíle omítnutého stropu. Vzhledem k tomu, že kvůli povaze stropu nebylo možné instalovat další elektrické přípojky, byl strop vybaven kolejnicovým systémem. Ty byly zavěšeny na stropě, aby byl zachován efekt historického stropu s kapotami. K tomuto účelu byly použity reflektory MEGAMAN, které mají flexibilní úhel vyzařování a vytvářejí dynamický světelný obrazec. Osvětlení lze navíc upravit i v případě, že se změní umístění zařízení. V tomto případě byl zvolen tlumený design, aby se zákazník zaměřil na zařízení.

Projekt Umsetzung
LED-Spot Marco für 3-Phasen-Schiene schwarz 3.000K
MEGAMAN
LED-Spot Marco für 3-Phasen-Schiene schwarz 3.000K
LKM Quadro 3-Phasen-Schiene, 3 Meter schwarz
IVELA
LKM Quadro 3-Phasen-Schiene, 3 Meter schwarz
Tassnim LED-Außenwandlampe grafit 2-flg.
ARCCHIO
Tassnim LED-Außenwandlampe grafit 2-flg.

Výsledek

Společnost Lampenwelt Professional mohla přispět ke znovuotevření fitness studia Palma Sports&Physio návrhem osvětlení na míru. Historická podstata budovy byla zvýrazněna a modernizována z hlediska osvětlovací techniky, což dodalo místu charakteristický šmrnc. Výsledkem je místo, kde se můžete cítit dobře, cvičit a mít čas pro sebe.

Ergebnis

Naši odborníci na design a osvětlení

Návrh osvětlení pro každý projekt

 • Nezávislost na výrobci
  Více než 400 značek
 • Transparentnost díky modulárnímu plánování
  Široký výběr sortimentu včetně jakostí a ceny
 • Poměr cena kvalita na prvním místě
  Optimalizace montážních procesů

Náš B2B tým Světla24.cz vám rád pomůže, pokud máte nějaké dotazy ohledně produktu nebo služeb.

228 880 577

firmy@svetla24.cz

Pojďme společně pracovat na plánování osvětlení!

Potřebujete poradit? Stále si nejste jisti, zda je poradenství a plánování osvětlení opravdu to, co potřebujete? Spojte se s námi. O možnostech, které jsou k dispozici, vás budeme nezávazně informovat.

 • Bezplatná doprava nad 500 Kč
 • Vrácení do 30 dnů zdarma
 • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.