RhönEnergie
RhönEnergie Fulda

Vlajková loď německého hvězdného města

Dodavatel energie se stěhuje! Různé výzvy vytvářejí vzrušující projekt návrhu osvětlení, který nakonec zajistí nejen optimální osvětlení, ale je také prospěšný pro životní prostředí.

Kunde

Zákazník

 • RhönEnergie
  Fulda GmbH
 • Jedna z 50 největších společností v oblasti dodávek energie a vody v Německu
 • 1 000 a více zaměstnanců
Ziele

Cíle

 • Realizace podle harmonogramu s úzkým časovým oknem
 • Vybavení velkého komplexu budov
 • Minimalizace světelného znečištění
Ergebnisse

Výsledky

 • Dodávka a instalace podle plánu
 • Použití svítidel se svítivostí 14 000 až 26 000 lumenů
 • Prevence rozptýleného světla v blízkosti oken

Výchozí bod

Dodavatel energie RhönEnergie Fulda se chystal vybudovat novou, modernější lokalitu. Když světelní designéři ze společnosti Lampenwelt Professional začali plánovat tento rozsáhlý projekt, stavební a elektrotechnické práce již značně pokročily, takže některé stropní vývody již byly specifikovány.

Kromě toho měla být při plánování věnována zvláštní pozornost otázce světelného znečištění. Fulda se totiž stala prvním a jediným městem v Německu, kterému Mezinárodní asociace pro tmavou oblohu (IDA) udělila v roce 2019 titul "Hvězdné město". To znamená, že Fulda jde příkladem proti světelnému znečištění.

Společnost RhönEnergie neměla přesnou představu o řešeních na trhu a jejich nákladech - což na jedné straně nabízelo flexibilitu, ale na druhé straně zvyšovalo poptávku po poradenství. Vzhledem k tomu, že čas na projekt byl omezený, aby bylo zajištěno včasné přestěhování do nového sídla dodavatele energie, bylo nutné dodržet úzkou dodací lhůtu a lhůtu pro provedení akce.

Ausgangslage

Realizace projektu

Po prohlídce místa byly vytvořeny první nástěnky nálad a přístupů k řešení.Po výběrovém řízení se světelní designéři pustili do plánování a koncepčního návrhu tří finálních variant řešení. Následně se postarali o vizualizaci - zde jsou možnosti od jednoduchých návrhů umístění až po zobrazení ve 2D a 3D světelném designu. Zejména v případě 3D plánování lze výsledky předvídat obzvláště přesně, a to ještě před položením základního kamene, proto je toto zobrazení stále oblíbenější.

Vzhledem k tomu, že nastavení stropních vývodů bylo možné pouze v omezené míře kvůli stropu s betonovým jádrem, rozhodla se společnost RhönEnergie použít speciální stolní svítidla pro nejmodernější instalaci osvětlení v kancelářských prostorách. Speciální funkce: Světlo vytváří intenzivní nepřímé osvětlení tím, že svítí od pracovních stolů zaměstnanců ke stropu a odráží se od něj. Pracovní plocha tak není oslňována a nedochází k vícenásobnému zastínění, což zajišťuje příjemný a harmonický pocit prostoru a optimální pracovní podmínky. 

Proto byla použita moderní řešení osvětlení, která optimalizovala nebo dokonce nahradila klasické koncepce.

Projekt Umsetzung
BADO SDI-Runde LED Aufbauleuchte aus Aluminium
Molto Luce
BADO SDI-Round přisazené LED svítidlo vyrobené z hliníku
BADO PD-Runde LED Hängeleuchte aus Aluminium
Molto Luce
Závěsné LED svítidlo BADO PD-Round vyrobené z hliníku

Výsledek

Všechna rozhodnutí o osvětlení se řídila přístupem minimalizace světelného znečištění. Čím blíže je svítidlo k přední straně okna, tím více je zabráněno rozptýlenému světlu.Proto byla použita svítidla s různými úhly a charakteristikami vyzařování.Kromě toho bylo dbáno na výběr stmívatelných svítidel se svítivostí 14 000 až 26 000 lumenů. Na závěr byla celá budova vybavena noční redukcí po 17. hodině - byl tedy instalován "noční program", který navíc podporuje snížení intenzity světla ve večerních hodinách.

Navzdory napjatému časovému rámci dokázal tým designérů osvětlení ze společnosti Lampenwelt Professional dokončit projekt včas a splnit všechny požadavky klienta.

Ergebnis

Závěr

V profesionálním designu osvětlení nikdy neexistuje univerzální řešení nebo dokonce univerzální výrobek. Každý klient přináší jiné výzvy, a právě to dělá práci světelného designéra tak vzrušující. Jak ukazuje tento rozsáhlý projekt, cílený návrh osvětlení může nejen zajistit efektivní osvětlení na pracovišti, ale také zabránit světelnému znečištění.

Naši odborníci na design a osvětlení

Návrh osvětlení pro každý projekt

 • Nezávislost na výrobci
  Více než 400 značek
 • Transparentnost díky modulárnímu plánování
  Široký výběr sortimentu včetně jakostí a ceny
 • Poměr cena kvalita na prvním místě
  Optimalizace montážních procesů

Náš B2B tým Světla24.cz vám rád pomůže, pokud máte nějaké dotazy ohledně produktu nebo služeb.

228 880 577

firmy@svetla24.cz

Pojďme společně pracovat na plánování osvětlení!

Potřebujete poradit? Stále si nejste jisti, zda je poradenství a plánování osvětlení opravdu to, co potřebujete? Spojte se s námi. O možnostech, které jsou k dispozici, vás budeme nezávazně informovat.

 • Bezplatná doprava nad 500 Kč
 • Vrácení do 30 dnů zdarma
 • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.