Rustikální stropní svítidla

Doporučené kategorie

  Rustikální stropní svítidla:

  moderní bydlení ve venkovském stylu
  Stropni svetla venkovsky styl

  Co je charakteristické pro rustikální stropní svítidla?

  Venkovský styl bydlení v nás evokuje útulnost, jednoduchost a pocit pohody. Právě tohle dnes stále častěji postrádáme uprostřed měst a jejich nekonečného ruchu.

  Samotná rustikální stropní svítidla však vytoužený styl venkovského bydlení nevytvoří. Jsou to spíše vhodné doplňky na zdech, materiály použité pro nábytek a dekorace nebo barvy, které ladí našemu oku i spolu navzájem. Vzhledem ke klíčovým faktorům poskytují rustikální stropní svítidla základní osvětlení místnosti.

  Venkovské stropní svítidlo kombinuje rustikální prvky (např. železo) s jinými přírodními materiály, jakým je třeba dřevo, a krémová nebo bílá skleněná stínidla na lampy. Výsledkem je světlo, které vytváří útulnou teplou atmosféru.

  Které venkovské stropní svítidlo do které místnosti?

  Každá místnost potřebuje celkové osvětlení. Různé místnosti ale vyžadují různá konkrétní osvětlení.

  Stropni svetla venkovsky styl

  Obývací pokoj

  Obývací pokoj je centrální oblastí vašeho života. Ať už si do něho vyberete masivní dřevěný jídelní stůl, pohodlné houpací křeslo nebo příjemnou pohovku, potřebujete ho vybavit rustikálním stropním svítidlem, které doladí a podtrhne celkovou atmosféru. Pokud neupřednostňujete skutečně ryzí rustikální šarm starých venkovských domů, kde se v noci světla nepoužívala, vyberte si světlé modely.

  Stropni svetla venkovsky styl

  Kuchyň

  Kuchyň je oblastí, kde musí být většina svítidel především funkční. Patří sem světla na skříňkách umístěná zespodu nebo třeba závěsná svítidla nad pracovní deskou ve stylovém designu, která jsou vybavená LED osvětlením. Přínosem mohou být moderní osvětlovací technologie ve venkovském stylu.

  Při navrhování venkovského domu je také můžete kombinovat s různými styly, abyste získali jedinečný, a hlavně pohodový vzhled. Můžete se i posunout od striktně rustikálního stylu k modernímu střídmému vzhledu s použitím světlého dřeva a čistých tvarů. Nepřipomíná vám to skandinávský styl? Ostatně, skandinávský styl je vlastně severskou obdobou venkovského stylu.

  Stropni svetla venkovsky styl

  Chodba

  Pokud vlastníte venkovský dům, dobře víte, že jeho chodby jsou převážně úzké s nízkými stropy. Vybírejte proto taková rustikální stropní svítidla, která tento prostor ještě více nezmenšují. Vhodná jsou ta s nízkou výškou, která dobře osvětlují prostor a šetří místo.

  Nelíbí se vám na chodbě rustikální rámy a malá keramická stínidla? V tom případě doporučujeme zapuštěná světla. Hodí se k dřevěnému stropu a perfektně s ním ladí. Tenhle stylový prvek využívají i mnohé horské hotely, protože je jednak tradiční, jednak vytváří exkluzivní dojem.

  Stropni svetla venkovsky styl

  Ložnice

  Když v ložnici venkovského domu uléháte do postele a hledíte do stropu – nemělo by být vaše venkovské stropní svítidlo příliš ostré. Zvláštní pozornost věnujte uspořádání stropních svítidel s více žárovkami. Jedním z řešení je zdroj světla, který směřuje nahoru a poskytuje velmi měkké světlo prostřednictvím odlesků na stropě a zdech. Vytváří mnohem příjemnější atmosféru.

  Může snad být něco ještě útulnější? Jelikož ve vybavení venkovského domu hrají důležitou roli příjemné materiály na povlečení peřin a polštářů, proč k nim pro útulnější a teplejší dojem nepřidat ještě látková stropní svítidla?

  Jakou žárovku byste měli použít ve venkovských stropních svítidlech?

  Jak už bylo řečeno, klíčovým prvkem rustikálních stropních svítidel je teplá barva, což se netýká pouze rámu a materiálu, ale také použitého světla a jeho barvy: ideální je teplá bílá a maximálně 3300 kelvinů.

   Ve venkovském domě nemá co pohledávat modravé ani „studené“ bíle světlo.

  Tento efekt nejjednodušeji vytvoříte pomocí LED žárovek. Abyste mohli maximálně využít výhod LED osvětlení, zaměřte se v obchodě na technické specifikace, zejména na barvu světla.

  • vysoká úspora energie (až 90% v porovnání s tradičními žárovkami)
  • ekologické osvětlení (nízká spotřeba energie – vysoký světelný výkon)
  • bezúdržbové (životnost až 50 000 hodin)
  • okamžitý 100% světelný výkon (žádné opoždění po zapnutí jako u kompaktních zářivek)
  • bez rtuti (nemusíte se obávat rozbití žárovky)
  • dobrá až velmi dobrá reprodukce barev

  Momentální trend: ploché LED panely v dřevěném rámu ve venkovském stylu. Ty kombinují tradiční vzhled s moderním. Jistě už jste zaznamenali, že se tyto vlastnosti navzájem nevylučují a není třeba se bát kombinovat rustikální svítidla se skandinávskými, vintage nebo industriálními prvky.

  Stropni svetla venkovsky styl
  Stropni svetla venkovsky styl
  Stropni svetla venkovsky styl
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.