Sloupková světla

Doporučené kategorie

  Sloupková svítidla – trpaslíci mezi venkovními svítidly

  Jak již název napovídá, sloupková svítidla jsou obvykle umístěna na sloupcích. Krásně však vypadají i na zdech, terasách a cestách. Jednak vytvářejí v zahradách krásné prostředí, jednak usnadňují orientaci. Protože mají výšku mezi 40 a 50 centimetry, mohli bychom jim také říkat „trpaslíci mezi venkovními svítidly“. Ale protože jsou málokdy umístěna přímo na zemi, dokáží konkurovat i svým velkým bratrům – sloupovým svítidlům. Když se tedy malé sloupkové svítidlo umístí na podstavec, může být jeho světelný efekt podobný jako u majestátního sloupového svítidla.

  Vibia Tree
  Sloupková svítidla Binka

  Jak se sloupková svítidla upevňují?

  Často stojí na vyvýšené plošině. V takovém případě je lze zašroubovat přímo do podstavce. Pokud je chcete instalovat na zem, doporučujeme instalaci na mrazuvzdorný stojan nebo na podobně pevný a odolný materiál. To poskytne vašemu sloupkovému svítidlu bezpečný základ. Pokud nechcete mít svítidlo trvale na stejném místě, bylo by vhodné zvolit sloupkové svítidlo s hrotem do země. Pak jej budete moci libovolně přemísťovat a zkoušet, jak bude vypadat na různých místech – může třeba zdůraznit právě rozkvetlý trvalkový záhon nebo ozářit jako reflektor krásný keř.

  Instalaci svěřte raději do rukou elektrikáře
  Domácí kutilství se u elektřiny nedoporučuje. Sloupková svítidla, která jsou připojena k elektrické síti pomocí podzemních kabelů, by měl vždy instalovat odborník, nebo byste se alespoň měli s elektrikářem nejprve poradit. Máte-li jakékoli dotazy, zavolejte našemu týmu odborníků. Kontaktní informace jsou uvedeny níže.

  Svítidla doplněná detektorem pohybu
  Ještě praktičtější je sloupkové svítidlo vybavené detektorem pohybu: světlo svítí, jen když je potřeba. Po určité době se zase samo vypne, takže ušetříte elektřinu. A chráníte baterii ve svém solárním světle. Detektory pohybu také dodají vaší zahradě větší bezpečnost. Jednak bude menší pravděpodobnost, že zakopnete o zahradní hadici, jednak bude světlo odrazovat lupiče.

  Pokud jde o úhel snímání sloupkových svítidel, je třeba si uvědomit toto: pokud je příliš velký, bude zahrnovat i pozemek vašeho souseda; pokud je příliš malý, světlo se rozsvítí pouze tehdy, když se budete nacházet na velmi specifickém místě – a to je ideální pro vetřelce! Většina modelů se dodává s úhlem snímání 120 stupňů. Takový úhel stačí k pokrytí cest a příjezdových cest. Pokud chcete, aby se světlo rozsvítilo, i když se k němu přiblížíte přes trávník, budete potřebovat větší úhel snímání. Můžete se rozhodnout pro 360stupňový detektor pohybu a použít panely k přizpůsobení světla.

  Chodníkové LED svietidlo Fabrizio ušľachtilá oceľ

  Jsou k dostání sloupková svítidla se solárními panely?

  Využívání slunce jako zdroje energie? To je šetrné k životnímu prostředí a zároveň praktické. Není nutné řešit náklady na elektřinu a také změť kabelů je minulostí. Solární sloupková svítidla se obvykle dodávají s hrotem do země, a jsou tedy velmi flexibilní. Lze je snadno přesunout na jiné místo. Jsou ideální pro fanoušky designu. Tip: Sloupková svítidla se solární baterií je nejlépe umístit tam, kde mohou během dne absorbovat hodně slunečního svitu. Jinak se baterie plně nenabije.

  Z jakých materiálů se sloupková svítidla vyrábí?

  Hlavním požadavkem je trvanlivost. Tento požadavek splňuje především robustní nerezová ocel. Seženete i sloupková svítidla z hliníku a jiných kovů, které jsou vhodné pro venkovní použití. Aby byla žárovka dobře chráněná, ale mohla zároveň jasně svítit, jsou vhodnou volbou skleněná nebo plastová stínidla. Vše, co musíte udělat, je vybrat si vhodné venkovní osvětlení a začít jej používat. Náš tým odborníků je připraven vám pomoci s praktickými tipy – jejich kontaktní údaje naleznete níže.

  Edana
  Atlante
  Erina
  Selina

  Sloupková světla s doplňkovou funkcí: zásuvkou
  Chcete mít možnost si na zahradě rychle nabít telefon? Nebo používat nůžky na živý plot, aniž byste za sebou museli tahat prodlužovací kabel? Pokud se rozhodnete pro sloupkové svítidlo, které poskytuje světlo i elektřinu, není to problém. Tato svítidla mají jako doplňkovou funkci zásuvku, a přinášejí tak do zahrady mnohem více funkcí, než napovídá jejich název.

  Hledáte něco oblého a elegantního?

  Toto je oblíbená verze sloupkového svítidla: podstavec je korunován svítící koulí – opálově bílá verze vytvoří příjemnou atmosféru. Svítidlo jemně filtruje světlo. Okolí je rovnoměrně osvětlené a působí velmi příjemně. Sloupková svítidla se skleněným stínidlem ve tvaru koule vyzařují eleganci a můžete je umístit na okraje cest, ale i na stěny a další vyvýšená místa. Další oblíbenou volbou je koule bez podstavce.

  Snowball
  Vedran

  Jaký IP kód musí moje sloupkové svítidlo mít?

  Dávejte pozor na IP kód, například IP44. První číslice označuje úroveň ochrany před cizími tělesy. Druhá číslice poskytuje informaci o ochraně proti vlhkosti. Protože déšť nelze nikdy vyloučit, měla by mít vaše sloupková svítidla alespoň IP kód IP44 – vyšší IP kód samozřejmě není na škodu. Úroveň IP44 poskytuje ochranu před cizími tělesy o velikosti více než jeden milimetr a proti vodní tříšti. Můžete si tak být jisti, že vaše sloupková svítidla – včetně elektrického systému – jsou zabezpečená proti dešti a nestanou se zdrojem nebezpečí.

  Máte další dotazy ohledně chytrých termostatů? Nebo jiného tématu z oblasti světel a osvětlení? Naši odborní poradci vám rádi pomohou: ke kontaktnímu formuláři.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.