O nás

Na 40 000 kusů osvětlovací techniky, 500 vysoce motivovaných zaměstnanců, 8,000 m² kancelářských a skladovacích prostor a více než 20 let zkušeností s prodejem osvětlovacího zařízení – to jsou důkazy úspěchu společnosti Lampenwelt, předního evropského specialisty v oblasti online prodeje osvětlení.

Andreas a Thomas Rebmann

Jak to všechno začalo

Po dokončení elektrotechnického vzdělání začal zakladatel a generální ředitel Thomas Rebmann prodávat v roce 1999 na portálu eBay vybraný sortiment osvětlovací techniky. Protože zdroje byly tehdy omezené, k jejich maximálnímu využívání musel Thomas Rebmann přijít s vlastními nápady i se schopností improvizovat – díky tomuto přístupu si společnost Lampenwelt stále udržuje tah na branku.

Tehdy na konci 90. let byl elektronický obchod ještě v plenkách. Poskytováním optimální služby, vysokou motivací a velkou vytrvalostí jsme si dokázali získat důvěru zákazníků i dodavatelů, vzpomíná Thomas Rebmann.

Od malé firmy až po současnost

První internetovou platformu s širokým sortimentem výrobků jsme spustili v roce 2002.

Po realizaci jedné velké objednávky se v roce 2004 Thomas s bratrem Andreasem rozhodli založit obchodní společnost „Rebmann Lichtsysteme GbR“. V témže roce si pořídili doménu „www.lampenwelt.de“. V roce 2007 došlo v důsledku investic do nového programového vybavení a rozšíření sortimentu ke změně právní formy i názvu na „Lampenwelt GmbH & Co. KG“.

Lampenwelt kanceláře
Ocenění

Ocenění

Vzhledem k rychlému růstu společnost v roce 2009 přesídlila do města Schlitz. V roce 2010 opustila dosavadní prostory nastěhovala se do nově postavené administrativní budovy, kde sídlí dodnes. Tato výrazná, moderní budova, jejíž vstupní hala se v noci pyšní dekorativním nasvícením, nabízí na hradní město Schlitz nádherný výhled. Budova byla postavena podle nejmodernějších kancelářských standardů tak, aby umožňovala efektivní práci a zároveň poskytovala útulné a příjemné prostředí..

V roce 2012 získala společnost ocenění „Großer Preis des Mittelstandes“ 'Großer Preis des Mittelstandes' pro úspěšné středně velké podniky Spolkové republiky Německo.

Nové logistické centrum pro optimální služby

V roce 2012 bylo otevřeno nové logistické centrum. Díky nejmodernější technice může společnost Lampenwelt denně expedovat několik tisíc zásilek – zvýšením skladovací kapacity se zlepšila kvalita dodání.

Oddělení logistiky společnosti Lampenwelt v sobě snoubí orientaci na zákazníka, inovace a využívání nejnovějších technologií tak, aby zákazníkům poskytovalo co nejlepší služby.

our warehouse

Restrukturalizace na Lampenwelt GmbH

Změnou vlastnické struktury se v květnu 2015 stala společnost Lampenwelt GmbH & Co. KG společností Lampenwelt GmbH.

Nová společnost Lampenwelt GmbH pokračuje v osvědčené strategii „poskytování světla snů i kvalifikovaného odborného poradenství“, která stojí za dosavadním růstem a zůstává jeho základním kamenem i do budoucna. I proto jsme se v květnu 2015 rozhodli spustit první obchod v angličtině, abychom získali pevnou pozici na vysoce konkurenční trhu Velké Británie. O dva roky později zahájila společnost činnost i v Irsku.

Po investicích společností Project A a 3i byl v dubnu 2018 do funkce finančního a výkonného ředitele jmenován Dr. Oliver Merz a do funkce generálního ředitele zakladatel Thomas Rebmann. Před nástupem do společnosti Lampenwelt byl Dr. Merz finančním ředitelem německé televizní společnosti ProSiebenSat.1 Media SE a členem vedení společnosti ProSiebenSat.1 TV Deutschland GmbH. Odpovídal za finance a kontroling, strategii a provoz i za analýzu obchodních informací.

Spokojenost zákazníků je naší nejvyšší prioritou

Fvstřícní, přátelští a kvalifikovaní, ale především rádi jednají s lidmi. Od samého počátku klade společnost Lampenwelt velký důraz na co nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb.

V začátcích se o zákaznický servis starala jediná osoba, ale dnes má celé oddělení desítky zaměstnanců. Smysl pro službu, které společnost Lampenwelt vděčí za úspěch, mají všichni.

Očekávání zákazníků stoupá. V počátcích elektronického obchodování, kdy společnost získávala první zkušenosti na platformě eBay, se cenila samotná skutečnost, když byl doručen neporušený výrobek. Dnes to zákazníci – právem – považují za samozřejmost. Právě proto nebude zákaznický servis nikdy usínat na vavřínech, ale bude se vždy rozvíjet a zdokonalovat. Všichni zaměstnanci společnosti Lampenwelt si každý den kladou otázku – Jak můžeme být ještě lepší? Ať už jde o názornější fotografie, doporučení vhodnější žárovky, rychlejší potvrzení o dodání nebo o obsáhlejší informace na internetových stránkách.

Ve společnosti Lampenwelt platí pro zákaznický servis od počátku jedno základní pravidlo: vítáme jakoukoli zpětnou vazbu, i negativní, protože jedině na základě zpětné vazby můžeme kvalitu našeho servisu zlepšovat.

Naši zaměstnanci s maximální orientací na zákazníka přispívají k úspěchu společnosti každý den. K dalšímu rozvoji nám ovšem pomáhají zákazníci a jejich zpětná vazba.

Historie společnosti v kostce

 • 1999 – zahájení prodeje osvětlovací techniky po síti internet
 • 2002 - spuštění první internetové stránky
 • 2004 - založení společnosti Rebmann Lichtsysteme GbR a zakoupení domény www.lampenwelt.de
 • 2007 - restrukturalizace společnosti na Lampenwelt GmbH & Co. KG
 • 2009 - přesun do nových obchodních prostor ve městě Schlitz
 • 2010 - přesun do nově postavené administrativní budovy
 • 2011 - výstavba logistického centra
 • 2012 - otevření logistického centra
 • 2013 - nový podnikový software (ERP)
 • 2014 - certifikace podle normy DIN EN ISO 9001
 • 2014 - vývoj optimalizovaného prodejního rozhraní, vytvoření sloganu „jasné rozhodnutí“ a nového grafického symbolu „klikněte si pro světlo“
 • 2015 - restrukturalizace společnosti na Lampenwelt GmbH
 • 2017 - společníkem se stává mezinárodní investiční společnost 3i
 • 2017 - irskou neziskovou organizací Retail Excellence Ireland propůjčen status certifikovaného obchodníka
 • 2017 - investice berlínské společnosti Project A, která se věnuje oblasti rizikového kapitálu
 • Bezplatná doprava nad 500 Kč
 • Vrácení do 50 dnů zdarma
 • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

300 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.