Starožitné lustry / Vintage lustry

Doporučené kategorie

  Historický vzhled, nejmodernější technologie: starožitné lustry

  Ten, kdo má rád špetku extravagance, by neměl nechat bez povšimnutí naše lustry; zejména ty ve starožitném stylu, které prozáří místnosti půvabem a elegancí. Ozdobné lustry však zabírají hodně místa a působí nejlépe, když je mezi svítidlem, stěnami a podlahou dostatek místa – jsou tedy ideální do bytů s vysokými stropy, loftových interiérů a luxusních hal. Nemusíte si však dělat starosti, nepotřebujete bydlet na zámku nebo v paláci, abyste si mohli pořídit klasický lustr – k dostání jsou i malé modely, které jsou vynikající do menších místností.

  Jsou starožitné lustry opravdu staré, nebo tak jenom vypadají?

  Pokud sháníte autentický starožitný lustr, uděláte nejlépe, když se poohlédnete na bleším trhu nebo v obchodě se starožitnostmi. Je-li pro vás důležitý jen vzhled klasického lustru a nezáleží vám na tom, jestli je opravdu starý mnoho let, můžete najít dokonalý model v našem obchodě. V naší kategorii starožitných lustrů najdete modely, které by se daly bez problémů zavěsit na zámek a na první pohled by nebylo poznat, že se jedná o zbrusu nový předmět.

  Pokud máte jakékoli dotazy ohledně klasických lustrů, neváhejte kontaktovat naše technické poradce s využitím kontaktních informací níže.

  Z čeho jsou klasické lustry vyrobeny?

  Pokud chcete přesně vědět, jaké materiály lze použít k výrobě lustrů ve starožitném stylu, stačí se podívat do našeho obchodu pod filtr „materiál“. Vybírat můžete z:

  • skla
  • dřeva
  • křišťálu
  • mosazi
  • textilu
  • hedvábí
  • dalších kovů, například železa

  A dokonce také – i když tomu asi jen stěží uvěříte – plastu. Materiály, které byste na starém zámku nikdy nečekali, mohou nyní získat starožitný vzhled.

  Lustry klasicke antik
  Lustry klasicke antik
  Lustry klasicke antik

  Je křišťál speciálním materiálem na lustry?

  Pokud jde o lustry, asi si představíte stylové, zdobené, těžké kusy, u kterých se rozhodně nešetřilo křišťálem. První, co vás možná napadne jsou křišťály Swarovski, které k výrobě svých opulentních křišťálových lustrů používá společnost Schonbek. Další výrobce starožitných křišťálových lustrů najdete v našem obchodě pod filtrem „výrobce“.

  A mimochodem – nabízíme také moderní křišťálové lustry, to pokud dáváte přednost soudobému designu.

  Lustry klasicke antik

  V jakých barvách jsou starožitné lustry k dostání?

  Když se řekne klasický lustr, představí si většina z nás starožitné lustry ze stříbra, zlata nebo mosazi. Ale výběr je mnohem širší. Otevírá se nám tu celý nový svět barevných možností, od šedé přes bronzovou až po smetanovou. Pokud hledáte konkrétně, zda máme na skladě lustr ve vaší oblíbené barvě, použijte funkci filtru v našem obchodě. Máte-li jakékoli dotazy ohledně výběru vhodných odstínů, můžete vždycky zavolat našim odborným poradcům. Jejich kontaktní informace jsou uvedeny níže.

  Jsou k dostání starožitné lustry se svíčkami?

  Lustry s opravdovými svíčkami v našem obchodě k dostání nejsou; nejlépe uděláte, pokud se po nich poohlédnete na bleším trhu. Máme však lustry s LED svíčkovými žárovkami, které vypadají skoro stejně jako opravdové svíčky, ale nehrozí, že od nich něco chytne. Tip: V klasickém lustru vypadají úžasně nejen svíčkové žárovky, ale také žárovky ve tvaru plamínku. Ty mají zahnutý nebo zatočený tvar, který se o něco více podobá skutečné svíčce.

  Jak velký by měl být klasický lustr?

  To ponecháváme vašemu osobnímu vkusu. Jediná věc, kterou byste měli zvážit, je praktičnost. Obrovský lustr v maličké místnosti nebude vypadat moc dobře. Zdobný kousek se starožitným vzhledem skutečně potřebuje kolem sebe prostor, aby jeho nádhera mohla plně vyniknout.

  Tip: Co byste měli vždy zvážit, je počet žárovek, tj. celkový světelný výkon. Ten se měří v lumenech a určuje, jak jasná místnost ve skutečnosti bude. Ohledně rozměrů starožitného lustru se můžete jednoduše kdykoli poradit s našimi odbornými poradci. Jejich kontaktní informace jsou uvedeny níže.

  Existují lustry s rustikálním vzhledem?

  Samozřejmě, a jsou velmi populární. Proto jsme v obchodě vytvořili zvláštní podkategorii – venkovské / rustikální lustry.

  Lustry klasicke antik
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 50 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Produkty značek Homematic IP a Philips Hue jsou z nabídky vyloučeny. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.