Stavební Reflektory

Stavební reflektory

Co jsou to stavební reflektory?

Stavební reflektory jsou mobilní, jasná pracovní svítidla, která lze na pracovišti podle potřeby přestavovat. To je velmi důležitý faktor, pokud na místě nejsou žádné trvale instalované světelné zdroje nebo jich je příliš málo.

Stavební reflektory jsou však také důležitým pomocníkem při rekonstrukcích domů nebo v dílnách, protože pouze dostatek světla na správných místech umožňuje provádět práce optimálně a bezpečně.

LEDVANCE Worklight přenosný LED reflektor s S stojanem

Přenosné

Přenosné stavební reflektory s kabelem mají kromě možnosti stabilního ustavení i pohodlnou rukojeť, za kterou je lze dobře přenášet.

LED bateriové pracovní stmívatelné světlo Worklight 6.500K značka Paulmann

S baterií

Akumulátorové stavební LED reflektory a hybridní modely jsou mobilnější, protože nevyžadují napájecí kabel, ale nemusí poskytovat stejný jas.

LED bateriové pracovní stmívatelné světlo Worklight 6.500K značka Paulmann

Se stativem

Světlo kabelových stavebních reflektorů se stativem lze optimálně nasměrovat, ale mohou být méně stabilní, např. při silném větru.

Co je třeba vzít v úvahu při nákupu stavebních reflektorů?

To, který stavební reflektor optimálně splňuje požadavky pro daný případ, se rozhodne v závislosti na situaci na místě. Měli byste věnovat zvláštní pozornost těmto charakteristikám:

Jas: Intenzita světla u stavebních reflektorů se udává v lumenech (lm). V případě halogen reflektorů lze dát lumeny a watty do vzájemného vztahu. U LED pracovních světel to již neplatí, protože u LED reflektorů se světelný výkon – poměr wattů k lumenům – liší výrobek od výrobku. Proto je spolehlivou hodnotou lumen. Stavební reflektory se pohybují v rozsahu čtyřmístných až pětimístných hodnot lumenů.

Ochrana proti vlhkosti: Stavební reflektory mají různou úroveň ochrany proti vlhkosti. Pro venkovní použití musí mít stavební reflektory minimálně třídu ochrany IP44.

S kabelem: Délka kabelů se u pracovních LED světel se stojanem může výrazně lišit. Ujistěte se, že kabel je dostatečně dlouhý pro vzdálenost mezi dostupnou zásuvkou a pracovištěm.

LED reflektor Eros 50W s ochranou

S baterií: Reflektor musí splňovat požadavky staveniště s ohledem na počet lumenů a výdrž baterie. Měli byste mít také náhradní baterii.

Hmotnost: Čím je stavební reflektor lehčí, tím mobilnější je jeho použití. S hmotností nebo také s použitím stativu však zároveň klesá stabilita. Pokud existuje riziko např. silného větru, doporučuje se stavební reflektor s větší hmotností a bez stativu.

Odolnost proti nárazu: Varianty odolné proti nárazu (s vysokým stupněm odolnosti proti nárazům IK) snižují náchylnost k poškození, což je důležité zejména na profesionálních stavbách s vysokou aktivitou.

Extra prvky: U stavebních reflektorů najdeme často další doplňující atraktivní funkce. Existují např.:

  • modely s funkcí powerbanky
  • reflektory s dalšími zásuvkami
  • výrobky s vestavěnými reproduktory
LED stavební reflektor Jaro

Stačí i kolem 1000 lumenů, aby bylo práci ve tmě vůbec možné provádět.

Přenosné hybridní pracovní světlo Dargo

Mobilní svítidlo s IK07 vydrží např. náhodné kopnutí.

LED skládací přenosná pracovní lampa FCL 76011 s reproduktorem

Vestavěný reproduktor s funkcí Bluetooth nahrazuje na stavbě rádio.

Co je lepší: Stavební reflektory s halogenem nebo LED?

Jednou z největších výhod LED technologie oproti halogenovému světelnému zdroji je životnost světelných zdrojů: halogenové reflektory vydrží kolem 2 000 hodin, zatímco LED reflektory až 50 000 hodin.

Halogenové reflektory byly dříve jasnější, ale tato vlastnost se během dalšího vývoje LED technologie stále více vyvažuje. Kromě toho spotřebovávají LED svítidla méně elektřiny a generují méně tepla, což snižuje riziko požáru.

LED stavební reflektor FCL 80114 se stojanem

Kterým značkám mohu v oblasti stavebních reflektorů důvěřovat?

Ledvance – dříve Osram, již 100 let splňuje ty nejvyšší nároky na osvětlení a chytrou domácnost.

Ledino – renomovaný výrobce technických svítidel pro profesionální a poloprofesionální použití, a to již 30 let.

Máte další dotazy ke stavebním reflektorům a pracovním reflektorům s halogenovou nebo LED technologií? Nebo ke světlu a osvětlení obecně? Naši odborní poradci vám ochotně pomohou: ke kontaktnímu formuláři.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

250 Kupón

*Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.