Stolní lampy a lampičky s klipem

Doporučené kategorie

  Světla s klipem: flexibilní zdroj světla pro každého!

  Když se řekne „lampičky s klipem“, první věc, která se nám možná vybaví, jsou typické problémy ve studentském pokoji. Tedy ani moc peněz, ani moc místa na noční stolek s lampičkou k posteli nebo osvětlením pod kuchyňskými skříňkami. V této situaci mohou pomoci světla s klipsem.

  Není však důvod, aby staré lampičky na klip zůstaly zahrabané v krabici ani pak, když už tyto problémy nebudou tak akutní. Vyzkoušejte to... existuje celá řada možností jejich využití a také zajímavých designů. Můžete je například přichytit na poličku vedle přebalovacího pultu, když máte malé děti. Upevnit je na kuchyňskou skříňku, kreslicí prkno nebo stojan na noty. Mohou být také stylově připevněna na knihovně.

  Světla s klipem už dávno nejsou provizorním řešením – jsou stylovým, naprosto flexibilním řešením osvětlení pro každého.

  Jak se lampičky s klipem instalují?

  Existují dva důvody, proč jsou lampičky na klip snadným řešením osvětlení:

  1. Stačí jim jen elektrická zásuvka, nejsou třeba žádné složité instalační procedury.
  2. K jejich montáži stačí úzký povrch a není nutné žádné vrtání ani šroubování.

   

  Když máte k dispozici zásuvku, stačí zastrčit zástrčku a najít vhodný povrch, na který se „namontuje“ základna s klipem nebo zajišťovací šroub. Světla s klipem lze nainstalovat:

  • na okraj stolu, kde zajistí vynikající stolní osvětlení
  • na rám postele, např. jako flexibilní světlo na čtení
  • na stojan na noty, abyste rozlišili čtvrťovou notu od osminové.
  • na skříňky nebo poličky, kde umí upozornit na ně samotné i jejich obsah
  • vedle obrazů, abyste představili své oblíbené umělecké dílo v novém světle
  klip světlo
  klip světlo stolní
  klip světlo industriální styl
  klip světlo

  Tip: Pokud plánujete lampičku s klipem čas od času přesouvat (a kdo to u světel s klipem neplánuje?), poohlédněte se po modelu, který má pružné rameno, známé také jako „husí krk“. Ten umožní kdykoli dokonalé přizpůsobení světla.

  klip světlo

  Jak jasné by měly lampičky s klipem být?

  Světlo s klipem nedosahuje světelného výkonu stropního svítidla se šesti žárovkami. Může ale dosáhnout světelného výkonu dobré stolní lampy – světlo s klipem, to je totiž výborný výkon v malém balení. Ve většině případů se v lampičkách na klip používají žárovky odpovídající 25wattové nebo 40wattové tradiční žárovce. Ty generují 230–430 lumenů světla. Pokud si vybíráte lampičku s klipem, která má integrované LED žárovky, hledejte pod „Světelný výkon (v lumenech)“ údaj kolem 300 lumenů. Pokud hledáte novou žárovku do světla na klip s paticí či závitem, vyberte rovněž světelný výkon přibližně v této hodnotě.

  Jaká technologie osvětlení se u světel s klipem používá?

  Světla na klip s LED žárovkami šetří elektřinu stejně jako všechna další LED světla a nabízejí všechny výhody této moderní technologie osvětlení, včetně:

  • dlouhé životnosti
  • vysoké světelné účinnosti
  • okamžitého, 100% světleného výkonu
  • odolnosti vůči spínání
  • kompaktního designu

  Vyhrabali jste jedno z těchhle starých světel na klip z krabice na půdě a zjistili jste, že je v něm stará, tradiční žárovka? Stačí ji vyšroubovat a vložit příslušnou LED žárovku. Ty šetří hned od začátku energii a jsou také šetrné k životnímu prostředí.

  klip světlo stolní

  Jaké „speciální“ lampičky na klip existují?

  Ve svých studentských letech jste pravděpodobně vybírali ty nejlevnější lampičky s klipem a byli jste s nimi celkem spokojení. Jako „dospělí“ fanoušci lampiček s klipem máte širší výběr. I světoznámý design Artemide Tolomeo je k dostání jako model s klipem.

  Kromě designových světel s klipem jsou zajímavé také lampičky s klipem na baterie. Nepotřebují totiž zásuvku, což může být v některých situacích praktické. Navíc nemají kabely, do kterých se člověk může zamotat a následně celé světlo strhnout.

  klip světlo artemide
  klip světlo stolní
  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.