Stropní bodová svítidla LED

Doporučené kategorie

  LED bodovky – nenápadné detaily s úžasným světelným efektem

  LED bodovky jsou výborné pro osvětlení konkrétního prostoru – pro vášnivého čtenáře to může být křeslo a pro milovníka umění sbírka děl. Jedna jediná bodovka dokáže poskytnout dostatek cíleného osvětlení pro jakýkoli prostor. Samozřejmě, pokud chcete více světla, budete potřebovat více bodovek. Když se LED bodovky s více žárovkami zkombinují navzájem, poskytnou dostatek světla pro osvětlení celé místnosti.

  Většinou jsou však samotné svítidlo má většinou nenápadný design a diskrétní barvy, takže pozornost se neupírá na něj, ale na úžasné světelné efekty, které vytvoří. S využitím přímo namířeného světla můžete docílit krásných akcentů.

  led bodovky
  led bodovky

  Co mám hledat, až si budu vybírat LED bodovky?

  Pokud máte rádi flexibilitu, měli byste se ujistit, že jednotlivé bodovky lze otáčet a natáčet, ale většina LED bodovek to už beztak umí. Pokud zvolíte stmívač, získáte flexibilitu i co se jasu týče. Tato funkce není dostupná pro všechny bodovky, takže pokud ji požadujete, nezapomeňte ji zahrnout do filtru pro vyhledávání. Určité LED bodovky také umožňují flexibilně nastavovat barvu světla, ale není to moc časté. Takže zase platí, že pokud je to to, co hledáte, uveďte to do filtru pro vyhledávání. Pro bodovky, které tuto funkci mají, budete také muset zvážit, jestli je raději budete ovládat aplikací pro chytré telefony nebo dálkovým ovládáním

  Musíte se také samozřejmě sami sebe zeptat, kam chcete LED bodovky umístit. Pokud to bude někde, kde hrozí mokro, je potřeba zajistit, aby měly vhodný IP kód. To je potřeba do všech koupelen. V závislosti na místnosti a přesném umístění svítidel jsou třeba různé IP kódy. Čím větší mokro se v místnosti může vyskytnout, tím vyšší by měla být ochrana proti vlhkosti, kterou určuje druhá číslice IP kódu. 

  Stupeň IPX4Ochrana před cizími pevnými tělesy
  0Žádná ochrana
  1Pevná tělesa ≥ 50 mm
  2Pevná tělesa ≥ 12,5 mm
  3Pevná tělesa ≥ 2,5 mm
  4Pevná tělesa ≥ 1 mm
  5Ochrana před prachem
  6Plná prachotěsnost
  Stupeň IP4XOchrana před vniknutím vody
  0Žádná ochrana
  1Svisle kapající voda
  2Šikmo kapající voda
  3Vodní tříšť
  4Stříkající voda
  5Tryskající voda
  6Silně tryskající voda
  7Krátkodobé ponoření
  8Trvalé ponoření

  Hodí se LED bodovky do koupelny?

  Bodovky vytvoří v koupelně krásné světelné akcenty. Když je umístíte na strop, osvětlí celou místnost, nad zrcadlem zase poskytnou osvětlení pro úkony, které je skvělé při holení nebo nanášení řasenky: žádné protivné stíny díky pořádně osvětlenému zrcadlu! LED bodovky s více žárovkami se zvlášť dobře hodí k použití nad zrcadlem. S ohledem na ochranu proti vlhkosti stačí zrcadlovému i stropnímu osvětlení obvykle bohatě kód IP44. Ale je toho dost, co je potřeba zvážit – zejména co se týče koupelny. Je vždy nejlepší poradit se s odborníkem, který vám přesně řekne, jaký IP kód budete pro váš prostor potřebovat. 

  LED bodovky mají jasnou výhodu

  Jak napovídá jejich název, LED bodovky fungují na základě LED technologie. Většina LED bodovek se dodává s integrovanými LED žárovkami. To znamená, že výměna žárovky není třeba díky dlouhé životnosti LED žárovek. A používání LED žárovek má i mnoho dalších výhod:

  • Šetří více energie: 90 % v porovnání s tradičními žárovkami
  • Dlouhá životnost: až 50 000 hodin
  • Okamžité osvětlení: Okamžitě 100 % maximálního světelného výkonu

  Kolik lumenů potřebuji na jeden m²?

  To záleží na tom, jak jasné osvětlení si přejete, a také na tom, kterou místnost budete LED bodovkami vybavovat. Většinou to můžete určit v lumenech:

  • Celkové osvětlení v obývacím pokoji / na chodbě:    100 lm/m²
  • Celkové osvětlení pro kuchyň / koupelnu:    300 lm/m²

  V podrobnostech o výrobku pro jednotlivé bodovky najdete informaci o světelném výkonu v lumenech. Pokud se používá více než jedna bodovka, dívejte se na celkový světelný výkon. Naší odborníci vám velmi ochotně zodpoví jakékoli otázky a poskytnou praktickou pomoc, pokud jde o výběr svítidel a výpočty.

  led bodovky
  led bodovky

  Jak se LED bodovky instalují?

  To je pro každý model jiné, ale ke každému svítidlu je přiložen praktický ilustrovaný návod na instalaci. Pokud budete mít před instalací nebo během ní jakékoli dotazy, kontaktujte jednoho z našich odborníků, který vám dá užitečné tipy pro instalaci. Naše kontaktní informace naleznete níže. Tip: i když může být lákavé zkusit si roli amatérského elektrikáře, abyste v případě jakýchkoli pochybností vyhledali za účelem instalace služby certifikovaného elektrikáře.

  Poskytují LED bodovky teplé nebo chladné bílé světlo?

  To záleží jen na vás. Jednoduše zvolte filtr „barva světla“ v kategorii „LED bodovky“ a zaškrtněte funkce, které od svých bodovek požadujete:

  • Změna barvy RGB + bílá
  • Změna barvy teplá bílá / barva denního světla
  • Vícebarevné
  • Barva denního světla
  • Chladná bílá
  • Teplá bílá

  Toto rozhodnutí by mělo být založeno na účelu, který má LED bodovka plnit – můžete ji například chtít instalovat jako zdroj celkového osvětlení ve sklepě. Anebo chcete světlo do obývacího pokoje, které poskytne dostatek jasu při úklidu, ale také útulné osvětlení pro odpočinek na pohovce. V tomto případě by mělo smysl zvolit model s možností změny barvy.

  Chtěli byste více informací o LED bodovkách? Neváhejte tedy zavolat jednomu z našich odborníků na číslo +420 228 888 280 nebo nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře – rádi vám pomůžeme!

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Přihlašte se k odběru newsletteru pro exkluzivní slevy!

  Přihlášení nic nestojí, za to na vás čekají skvělé akce, které se vyplatí.

  300 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.