Stropní skleněná svítidla

Doporučené kategorie

  Stropní světlo ze skla – nejkrásnější osvětlení plné duhy

  Osvětlení je v každé místnosti základ. Ať je to obývák, ložnice, jídelna, dětský pokoj, koupelna, nebo kuchyně. Ale jak co nejlépe zajistit krásné, a přitom nevtíravé celkové osvětlení například pro váš obývací pokoj? Pomocí stropního světla, samozřejmě. Vyrábějí se v mnoha stylech, mohou být moderní, skandinávsky strohá, industriální, nebo naopak v duchu vintage. Vyrobená s použitím látky, dřeva, kovu nebo... dokonce skla. Právě sklo patří odjakživa při výrobě stropních svítidel mezi nejoblíbenější materiály. Také designéři s ním pracují nejčastěji. A zcela oprávněně.

  Sklo umí být třpytivě úchvatné, moderní i futuristické, ale stejně tak prosté, diskrétní a nadčasové. Skleněné stropní světlo může být vybaveno vestavěnou LED technologií nebo vyměnitelnými žárovkami a nabízí spoustu různých způsobů, jak u vás doma vytvořit nádherné světelné efekty plné duhových barev. Přesvědčte se sami!

  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla

  Jak přimontovat skleněné svítidlo na strop?

  Nejlepší odpověď na tuto otázku zní: využijte služby ověřeného elektrikáře – profesionál vám ušetří nejenom čas a námahu, ale taky zbytečný stres. Ale třeba už máte s instalací osvětlení nějaké zkušenosti a chcete si lustr na strop přidělat sami. Proč by ne. Nejdříve mrkněte do přiloženého návodu k instalaci, který s vaším novým skleněným stropním svítidlem dostanete. Tenhle základní krok určitě nepodceňujte, protože naše návody k instalaci bývají dost podrobné, a liší se tedy svítidlo od svítidla.

  Samozřejmě se může stát, že vás přepadnou nějaké otázky, na které nenajdete odpovědi. Žádný problém, rádi vám poradíme. Brnkněte nám nebo pošlete dotaz některému z našich odborných poradců. Jsme si jisti, že vám pomůžou překonat i ty nejzapeklitější překážky. Kontaktní údaje najdete dole, na konci našeho průvodce.

  Jsou se skleněnými světly na strop kompatibilní LEDky?

  Jistě – LED technologie je dokonce ta nejlepší volba. Chcete slyšet výhody? To je snadné. LEDky jsou prostě nepřekonatelné. No jen se podívejte:

  • Vydrží věky – jejich životnost je až 50 000 hodin. To je 50× déle než u klasických žárovek.
  • Spotřebují o 90 % méně elektřiny než klasické žárovky a o 60 % méně než halogenky. Vaše peněženka, ale i životní prostředí vám za tuhle volbu poděkují.
  • Svítí naplno, jakmile je zapnete.
  • Obejdou se úplně bez rtuti což třeba o kompaktních fluorescenčních světlech říct nejde.
  • Dokáží svítit jakoukoli barvou. Lidé si často myslí, že LEDky zvládnou jenom nepříjemně studené, namodralé světlo. Ale to o moderních LED žárovkách rozhodně neplatí.
  • Umožňují ty nejtenčí a nejfuturističtější designy světel v celé historii osvětlování.
  • Mohou váš chytrý domov rozzářit pomocí chytrých svítidel.
  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla

  Pokud vám jde hodně o to, abyste už nemuseli ve stropních světlech nikdy řešit výměnu žárovek, nebo je vaším snem opravdu minimalistické, extra tenké skleněné stropní svítidlo, jednoduše si vyberte takové, které jako světelný zdroj využívá vestavěnou LED technologii.

  V jakých stylech se skleněná světla na strop prodávají?

  Sklo je sklo a skleněná světla jsou prostě skleněná světla, říkáte si možná. Ale věřte nám, vážně to není pravda. Různé mohou být jak druhy skla, tak především jeho design. A možnosti jsou opravdu nekonečné. Chcete nějaké příklady? Žádný problém!

  • Nenápadná a jednoduchá stropní svítidla ve tvaru polokoule nebo s oblými, matnými či opálovými skleněnými stínidly různých tvarů, která jsou perfektní do obýváku i ložnice. Vyzařují totiž teplé a příjemné rozptýlené světlo.
  • Krásná skleněná stropní světla s jednou či více skleněnými koulemi.
  • Moderní, futuristické stropní lampy s podlouhlými, lehce zvlněnými nebo naopak rovnými skleněnými stínidly ubíhajícími pod stropem, s LED technologií vestavěnou přímo při výrobě.
  • Elegantní stropní skleněné lampy se čtyřhrannými stínidly ze saténu nebo naopak z čirého prostého skla – dostupné jak v moderním, tak i starožitném nebo třeba secesním stylu.
  • Nadčasová, moderní, okrouhlá skleněná stropní světla, která mohou díky dostatečné IP ochraně výtečně prosvětlit vaši koupelnu.
  • A v neposlední řadě také senzačně třpytivé křišťálové skleněné lustry nebo skleněné koule, které rozptylují světlo všemi směry a vytvářejí na zdech překrásné světelné efekty. 
  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla

  Jak vidíte, pokud jde o styly a design našich skleněných svítidel na strop, mohli bychom pokračovat hodiny a hodiny. Místo toho ale raději do naší obří nabídky stropních skleněných světel nakoukněte sami. Jistě tam najdete také ideální světlo pro váš domov.

  Jsou skleněná stropní svítidla stmívatelná?

  Záleží na modelu.

  Vybrali jste si skleněnou stropní lampu, která...

  • zabudované LEDky?
  Potom záleží na konkrétním svítidle, jestli je stmívatelné, nebo ne. Odpověď na tuhle otázku ovšem snadno najdete v jeho detailních specifikacích. Nezapomeňte zároveň na to, že pokud je vaše nové světlo stmívatelné, bude k němu potřeba i vhodný externí stmívač na jeho ovládání.
  • Používá vyměnitelné žárovky?

  V tom případě stačí nezapomenout vybrat ke svítidlu i vhodný externí stmívač. Už ho máte? Skvěle! Tak to zbývá jenom správný typ žárovky. Obecně doporučujeme vybrat si vždycky LEDku, protože i když ne všechny LED žárovky jsou stmívatelné, není žádný problém vybrat takovou, která stmívatelná bude. Stačí se zase podívat do specifikací. Jakmile u žárovky stojí „Stmívatelná – ano,“ máte vybráno.

  • Spolupracuje s technologií smart home?

  Stmívání je jenom jednou ze zábavných, jednoduchých a inovativních funkcí a možností, které moderní svítidla s podporou chytré domácnosti nabízejí. Chcete je ovládat klasickým dálkovým ovladačem, nebo preferujete aplikaci napojenou na domácí Wi-Fi? Jak si budete přát. Vyberte si podle toho, co je pro váš domov ideální. A pak už můžete měnit barvu světla, jak vás jen napadne, sestavit scénáře osvětlování, nastavit časování, naprogramovat zapnutí světel po příchodu a tak dále a tak dále. Prostě jak říkáme – stmívání je jenom začátek toho, co tato technologie umí.

  Ještě pořád v košíku žádné chytré skleněné světlo na strop nemáte? To se jistě brzy změní. Mrkněte třeba sem na stropní skleněné lampy značek Philips Hue, iDual nebo Ledvance Smart+.

  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla
  stropni sklenena svitidla

  Zůstala nějaká otázka nezodpovězená? Tak prosím neváhejte a ozvěte se nám na čísle +420 228 888 280. Nebo použije náš kontaktní formulář a pošlete nám rychlý dotaz. Naši odborní poradci se těší, že vám budou moci poradit nebo probrat vaše otázky detailněji společně s vámi. Od toho je máme.

  • Bezplatná doprava nad 500 Kč
  • Vrácení do 30 dnů zdarma
  • Velký výběr produktů

  Nenechte si ujít nabídky Black Friday!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a využijte nejlepší nabídky!

  250 Kupón

  *Lze uplatnit pouze na Světla24.cz na jeden nákup a pouze jednou. Kód musí být použit při zadání objednávky. Všechny výrobky podléhají dostupnosti. Neplatí na vybrané značky. Minimální hodnota nákupu je 2 500 Kč. Tento kód je platný pouze 21 dní od data obdržení e-mailu s kódem.